Z Archiwum A[bsurdu] 11 komentarzy 2014-01-05

ZUS uczy, ZUS radzi…

Długość: 13min MP3 (12,2MB) RSS

Czyli słów kilka i wkurzanie się na naszą ukochaną instytucję.

Lordi i Katz

Absurd? NIE! to tylko Polska: Czyli o absurdach wszelakich z Polski i nie tylko. Jeżeli ktoś ma pytania skargi zażalenia absurdy lub inne kwiatki to prosimy pisać na maila: z.archiwum.a@gmail.com Absurdy na FaceBook'u - www.facebook.com/ArchiwumA

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  7 lat temu

  Ja bym się za bardzo nie łudził na szczęśliwe zakończenie, najbardziej realna opcja jest taka, że w końcu balon zadłużenia pęknie, dojdzie do hiperinflacji i wtedy spłacą długi taczkami bezwartościowych świstków, a potem zrobią reformę walutową i zaczną ten sam złodziejski taniec od nowa.

 • Katz
  Katz
  7 lat temu

  to było bardziej w kwestii alternatywy a nie ZUSu

 • Andrzej Famielec
  Andrzej Famielec
  7 lat temu

  Rzeczy nielegalne nieistnieją, więc nie interesuje to ZUS-u. Przecie rozmawianie o robocie na czarno w kontekście ZUS-u jest bezsensu.

 • Katz
  Katz
  7 lat temu

  Heh, o tak wczesnej porze nie zauważam wielu rzeczy ;p, z tym L4 to nie do końca prawda bo zawsze zostaje praca na czarno ;p

 • Andrzej Famielec
  Andrzej Famielec
  7 lat temu

  To był sarkazm - L4 oznacza zero pracy zarobkowej.

 • Katz
  Katz
  7 lat temu

  Co do jazdy po pijaku na fotelu komputerowym to racja, ale
  denerwuje mnie strasznie że z niektórych wydarzeń robią się wielkie nagonki, oczywiście popieram mówienie o tym, żeby więcej osób to potępiało ale żeby przy okazji nie przesadzać a zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie prawa.

 • Katz
  Katz
  7 lat temu

  No ja też bym tego hazardem nie nazwał, liczę tylko na to że
  to kiedyś się posypie w pył i będzie można w miejsce tego postawić coś sensownego ( jeśli nie powstanie na tym miejscu coś podobnego np. Urząd Szczęśliwego Dzielenia Się Z Państwem Swoimi Pieniędzmi )

 • Katz
  Katz
  7 lat temu

  HHHmmmmm, z tego co ja zrozumiałem to w pewnych przypadkach
  jeśli pracujesz w 2 różnych pracach to jak masz L4 w tej przykładowej
  budowlance to nie możesz tez wykonywać innych prac bo przecież jesteś niezdolny do pracy, wiec wniosek jakim sposobem
  możesz pracować przy komputerze jeśli masz złamaną nogę… odpowiedzi na to chyba nigdy nie poznamy ;p

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  7 lat temu

  E, ja tam tego hazardem nie nazwę, bo tam zasady są z góry określone, siadasz do stołu i wygrywasz albo przegrywasz, a jak ktoś oszukuje, to skończy z kulą w głowie. A tutaj w każdej chwili mogą zmienić ci zasady w trakcie gry, albo nawet jeśli wygrasz, to mogą powiedzieć, że w międzyczasie zdążyli przepierdzielić całą pulę.
  Więc ja bym raczej porównał nasze stosunki z państwem do małżeństwa Ala Bundy'ego z Peggy - skubią cię z całej kasy niby na utrzymanie domu, ale przepieprzają wszystko na duperele, a ty potem chodzisz głodny i w brudnych gaciach.

 • LordBlick
  LordBlick
  7 lat temu

  Średnia dalsza długość trwania życia...
  Owoc żywota twojego jeZUS... To jest czysty hazard, zakładasz się o to, czy dożyjesz wieku emerytalnego, przy czym poziom "darmowej" opieki zdrowotnej skutecznie oddala twoje szanse na takową nędzną, w porównaniu do tego co zagrabili, jałmużnę...
  To nie są złodzieje. Złodziej kradnie jak popadnie, a oni strzygą jak leci, przymusowi monopoliści z gówna rodem, czyli po prostu najgorszy gatunek mafii.
  A po pijaku lepiej nie siadać nawet na fotel komputerowy na kołach...

 • Andrzej Famielec
  Andrzej Famielec
  7 lat temu

  Co do chorobowego, to chodzi o to że ZUS płaci chorobowe jak złamiesz nogę, ale jak ty klepiesz w klawiaturę to znowu Ty musisz za tę drugą pracę zapłacić ZUS ZUSOWI - jak myślisz czy oni by się nie zapętlili, jakby chcieli to zrozumieć?

, żeby skomentować.