Wstyd dla nadających

Długość: 99min MP3 (71,5MB) RSS

Martin mówi, że to wieczne wakacje i dziury w mózgu. Kuba mówi, że to brak commitment. A Krawiec mówi, że do roboty się brać, bo pieniądze same nie przyjdą!

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Aha, i powiadomienie dotyczy tylko tego programu, do którego się zapisałeś. Więc jeżeli chcesz dostać powiadomienia o innych audycjach, musisz się zapisać oddzielnie.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Ta audycja jest na żywo. Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy prowadzący zacznie nadawać na żywo.

więcej informacji...
 • animuss
  animuss
  8 lat temu

  dopiero odsłuchałem podcastu. Pojawił sie ciekawy temat dekoncentracji. U siebie już jakiś czas temu objawy "nudy" oraz "niedostatecznych bodźców". Jak to się objawia? Przykładowo:
  - nie oglądam filmów bez robienia czegoś innego: zawsze podczas oglądania filmów musze czytać książkę albo przeglądać internet na tablecie. Usiąść i oglądać film - nuda.
  - gdy odpalam filmik na youtube, i akcja jest dopiero w 30-tej sekundzie - to jestem zniecierpliwiony i przewijam.
  - podczas jazdy samochodem słucham jednocześnie podcastów (w tym rady starszych) oraz radia w aucie
  - zdarzyło mi się oglądać dwa filmy naraz, na komputerze. Pojedynczo było zbyt mało akcji.
  Mam się leczyć?

 • Cunrad44
  Cunrad44
  8 lat temu

  Tak, wiedząc, że u Enklawa "moja obecność nie jest radośnie wyczekiwana", ja także założyłem konto na Youtube.com/Cunrad44 i zobaczymy jak mi się tam poszczęści po wyrzuceniu mnie z Enklawa...
  Tam przynajmniej mam statystyki odwiedzin dostępne...

 • Cunrad44
  Cunrad44
  8 lat temu

  * A co do wypowiedzi Kuby porównującej mentalność Polski i USA, to mam taką myśl, że owszem, może u was w tej waszej wspaniałej Ameryce, ludziom bardziej się chce starać, pracować i podejmować wyzwania, ale u Ameryki nie ma tego niesamowitego zjawiska społecznego opisywanego jako "polskie piekło" - chyba, że w rozważamy amerykanskie polskie getta i społeczności jak NYC Green Point albo Chicago.

  W polskiej narodowej mentalności jest coś takiego niezwykłego, że przeciętny Polak sam woli stracić, ale wielce uraduje go, jak jego rodakowi coś się nie powiedzie, nie uda, i przegra. Kiedy pojawia się pośród Polaków jednostka wybitna, jeden na milion, jeden na bilion, to Polak odczuje największe szczęście NIE jeśli by takiemu człowiekowi mógł pomóc do sukcesu, ale jakby mu mógł pomóc do klęski!

  TY jesteś wybitny? Hahahaha! Ty debilu! MY ciebie zgnoimy! MY ciebie zniszczymy! A co? Może jesteś jakiś "lepszy"? Hehehehehe MY ci pokażemy!…

  Ja tu nie jestem ani przykładem jedynym, ani najnowszym, ani ostatnim…

  Wielu rodaków to właśnie POZA Polską dopiero mogło się rozwijać, udowadniać że są wybitni i zdobywać sławę - Wolszczan, Radwańska, Boniek, Lewandowski, Gortat, Bródka… the list goes on and on! Wielu innych też - za wielu by wymieniać.

  I tutaj zgodzę się z wami, że istotnie zachowuję się jak mało inteligentny debil, że zamiast od razu szukać wsparcia pośród ludzi innych narodów, ja naiwnie i wbrew wszelkiemu rozsądkowi, szukam zainteresowania i pomocy u rodaków u Polski!

  Prawda? Już ten sam jeden fakt mojego zwracania się właśnie do Polaków od początku mojej światowej działalności, świadczy najlepiej o tym, że jestem oderwany od rzeczywistości i nie potrafię wyciągać wniosków z doświadczeń wielu innych ludzi.

  Ale… Poczekamy, zobaczymy… Polska podryfuje jeszcze trochę w kierunku Ukrainy.. Emigracja inteligentnych i zaradnych będzie kontynuowana, przyrost naturalny się dalej pomniejszy… ale wtedy już nie będzie czego ratować ani dla kogo…

  I znowu popularne stanie się polskie prorocze powiedzenie:

  "Miałeś chamie złoty róg! Ostał ci się jeno sznur!…"

 • Cunrad44
  Cunrad44
  8 lat temu

  * Zanim została mi zablokowana możliwość podglądu ilości odsłuchań, to sprawdzałem i wiem, że moje słuchowiska miały odsłuchań w okolicach 100 a jedno z nich pamiętam miało 118.

  Kiedy pisywałem w komentarzach, albo nie, to na mój temat odbywała się dość ożywiona debata, chyba nawet z wielką liczbą komentarzy! Był ruch! Coś się działo! Ludzie się angażowali w sprawy Enklawy…

  Kiedy pod koniec 2013 telefonowałem do słuchowisk Kuby, to raz mu "podbiłem" na youtube oglądalność RWN do ponad 400 (teraz 515 "Korupcja po Polsku" z moim udziałem), w porównaniu do jego przeciętnej w tamtym czasie, ok. 100-260… Ale Kuba już też nie życzy sobie mojego udziału u jego audycji…

  Nie mogę zrozumieć tej waszej polityki zarzynania kury, która znosi złote jaja… a przynajmniej działa na waszą korzyść.

  Nie mogę zrozumieć, jak to jest możliwe, aby na portalu, w którym porusza się sprawy religijne (np. Nieszpory), ten, który ogłosił, że jest przepowiadanym Synem Człowieka, Bogiem żywym, Spasem=Zbawicielem, założycielem Królestwa Boga na Ziemi (jak tak dalej pójdzie, to chyba jednak nie na "polskiej ziemi"…), ten to Mąż Opatrznościowy został zepchnięty do pozycji najniższej z możliwych, na samo dno, na wysypisko "Głęboka alternatywa"!

  Ja wiem, że wy to robicie, bo macie mnie za debila, idiotę i wariata, że nie macie do mnie żadnego szacunku, bo głoszę, że jestem waszym Spasem Zbawicielem.

  Ale wiecie co? Zgadnijcie, kto na tym straci najwięcej, że ja przestanę o zmianach koniecznych do Ratunku=Spasenia=Zbawienia nadawać u was i do was i w waszej mowie?

 • Cunrad44
  Cunrad44
  8 lat temu

  * Jaką ja mam zachętę do nagrywania, jeśli wiem to z góry, że

  + dostanę większość negatywnych ocen,

  + pojedyncze pozytywne oceny,

  + ludzie nie mają łatwego dostępu do moich słuchowisk,

  + a nawet jeśli, ktoś tego wysłucha, to ja nie mam już dostępu do licznika odsłuchań,

  czyli nie mam zwrotnej informacji, czy ktoś tego słucha i ilu słuchaczy. Może bym nadawał tylko do tych 3 złośliwych słuchaczy, którzy wchodzili na stronę mojego słuchowiska, tylko po to, aby kliknąć mi niską ocenę?

  Nie dowiem się, czy to w ogóle ktokolwiek słuchał, bo nie mam nawet najprostego narzędzia, czyli licznika odwiedzin.

 • Cunrad44
  Cunrad44
  8 lat temu

  Dobre i ciekawe słuchowisko! Polecam do odsłuchania i przemyślenia.
  Dziękuję Martinowi i Krawcowi za ciekawe rady... ale...

  ...Oto kilka moich myśli:

  * Fakt, przestałem nadawać, ale wszak taki był cel licznych, celowych działań i zarządu i większości słuchaczy enklawa!

  Cokolwiek bym nie nadawał i w jakiejkolwiek jakości, to złośliwi ludzie klikali na ikonę "spuszczenia w dół" i oceniali na 1 lub 2 gwiazdki.

  Do tego dochodziły wrogie komentarze.

  Skutkiem tego było karne "spuszczenie" mojego słuchowiska do "Głęboka alternatywa", czyli wysypisko albo virtualny (niby)byt.

  Celem było subtelne skłonienie mnie do zaprzestania nadawania i odejścia z Enklawa, mimo, że rzekomo: "U nas można!"…

  Mam dla was radosną nowinę! Udało wam się! Cunradowa audycja spuszczona na wysypisko - nareszcie jest na Enklawa "spokój"!…

  Można by nawet zgadywać, że nastaje "coraz większy spokój"… jeśli teraz powstają "słuchowiska motywujące", aby ludzie nie przestawali nadawać słuchowisk i wzięli się do roboty…

 • Agnieszka
  Agnieszka
  8 lat temu

  Dorota pod koniec mądrze mówi, ja też nie nagrywałabym gdyby nie chłopaki z podstacji mimo, że tematyka kompletnie poza ich kręgiem zainteresowań. Dwa odcinki temu Filip rozchorował się i musiałam sama, wyszło jak wyszło, ale juz miałam większą odwagę niż gdyby to miał być 1-szy raz. Mam też kanał na YT 1-go suba i z 10 odsłuchać z czego połowa to moje pewnie :D. Playlista zakończyła się na 3 odcinkach mam jeszcze 4-ry ale skończyła się wersja testowa programu którym to robiłam :/ poradzi ktoś prosty program do połączenia foto z dźwiękiem? Pozdrawiam i zbierajcie ludzie zioła !!!

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Nie.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  "Twardym trzeba być, a nie miętkim" powiedział Killer do Siary

 • stach
  stach
  8 lat temu

  W tym wideo przekazy podprogowe czuć na kilometr. Dziwnie się czuje jak to oglądam.

 • krawiec
  krawiec
  8 lat temu

  Aż tak zrytego łba nie mam hehe :)

 • Loony
  Loony
  8 lat temu

  Polecam.

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  8 lat temu

  Kuba to nigdy nie zawodzi :) Zawsze niszczy te poważną audycje :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  8 lat temu

  Aleeee tak na serio :P ? Czy nie :) ?

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  8 lat temu

  Ci co przestali robią jajecznice:) a resztą zajęła się koglem moglem i mizerią :)

 • Tomek
  Tomek
  8 lat temu

  Przecież wiadomo, że 80% jak nie więcej nadających robi to w między czasie tzw."normalnej pracy", albo "normalnych" obowiązków. Dla mnie audycja jest czymś dodatkowym. Ja mam gdzie pracować ;)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Mi tak.

 • dakar
  dakar
  8 lat temu

  Tak jedziecie na tych prowadzących co nadawali i przestali, a co jeżeli nagle wszyscy umarli?
  I co? Teraz Wam głupio chłopaki?

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Krawiec przyznaj się, że to twoja sprawka.

  http://www.youtube.com/watc...

, żeby skomentować.