Ranking najlepszej darmochy

Długość: 86min MP4 MP3 (41,4MB) RSS

Dobry temat, dużo dzwoniących i wszystko za darmo. I to z video!

Martin Lechowicz

Jest sprawa. Trzeba pogadać.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Zgadzam się jest wiele w tym świecie za darmo i to co za darmo bywa super :).

  I znowu się zaczęło "lewakowanie" i "bluzganie" na You Tubie co... Na pocieszenie powiem, że masz zarąbistego avatara z butelką na tym kanale!

  Tak, pieniądze są dobrym wynalazkiem chociaż zarazem zgubnym, dla niektórych. Ludzie dopiero zobaczą co będzie, jak pieniądze staną się gówno warte :P.

  Ja to bym chciał taki materializator ze Star Trek, biedę by się zlikwidowało może nawet.

  Tak, gdyby świat był pełen Jezusów to lepszy byłby komunizm.

  Nasze święte gaje forever :D. Tak serio to ja się zgadzam, że można sprywatyzować lasy, ale pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim, żeby nie wykarczowano wszystkiego pod budowę kolejnych parkingów, centrów handlowych,itp. Nie mówię, że nigdzie nic nie można budować, ale znowu parków narodowych nie ma, aż tak super wiele. I generalnie też lubię lasy i darmową "bardziej dziką" przyrodę :). Swoją drogą sprawdziłem i policzyłem, że parki narodowe w Polsce zajmują powierzchnię około 3145 km^2, powierzchnia Polski to z kolei 312679 km^2, czyli Parki Narodowe stanowią około 1% powierzchni całego kraju. Chociaż pewnie masz rację, że popyt i podaż to powinny wyregulować. O ile ludzie będą w miarę logicznie postępować.

  Z tym Windowsem 10 to ludzie tak panikują i przesadzają, że o ja. Nic nie jest wciąż przymusowe. Można korzystać ze starszych Windowsów zawsze, Macintoshów, ewentualnie Linuxów.

  Ja cenię sobie najbardziej ludzką dobroć, taką własnie bezinteresowną którą można nazwać darmową, ale to takie abstrakcyjne :).

  O Martinie, może byś polecił w kolejnej audycji jakaś listę książek do przeczytania? Takich starych, darmowych.

  Ja też czytam w pdfie na ekranie i sporo innych osób też.

  Martinie, jesteś jak nazista! Ludzie są, dla Ciebie tylko numerami ;P

  Ja Martinie moją kasę daję regularnie Tobie, a Ty możesz dać na Wikipedię jak chcesz :P.

  Tak kot jest za darmo i za darmo się kłaczy xD.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  No i bardzo dobrze.
  Świat jest fajny.

 • Ktoś
  Ktoś

  W Windows 10 każda (dosłownie) funkcja, która może zbierać o użytkowniku jakiekolwiek dane jest opcjonalna. To, co ten <tu wstawić="" określenie="" osobnika=""> mówił, że niby keylogger, to przypuszczam, że chodzi o opcję "we may collect typed characters and use them for purposes such as improving autocomplete and spellcheck features". To z keyloggerem nie ma nic wspólnego - dzięki tej opcji np. słownik od tego "spellcheck" (nie wiem, jak to po polsku nazwać) może sam się rozrastać, albo jak się używa klawiatury na ekranie dotykowym, to podpowiedzi kolejnych słów działają z czasem coraz lepiej dla konkretnego użytkownika (do, nazwijmy to nawyków językowych użytkownika). A tak w ogóle, jakim trzeba być narcyzem, żeby uważać, że na pewno jakaś firma na drugim końcu świata (bo przecież świat ma końce, prawda?) chce akurat Ciebie szpiegować... Strasznie mnie denerwują te wszystkie osoby z niedorzecznymi teoriami spiskowymi itp... A co do tekstów w stylu "ja nigdy w życiu tego systemu nie zainstaluję" - łaski bez. A tak się składa, że build, którego teraz używam okazuje się wyraźnie poprawiać wydajność niektórych gier.
  I na koniec co do darmowości systemu - kasa będzie z innych usług, np. które dzięki większej ilości użytkowników będzie łatwiej wypromować a po za tym z prowizji ze sklepu z aplikacjami.

, żeby skomentować.