Z czego nie wolno śmiać się w Polsce

Długość: 123min MP3 (88.8MB) RSS

Luźne rozmowy o Trzeciej Wojnie Światowej. Zanosi się? Nie zanosi? Rozmowy ku zaskoczeniu prowadzących zbulwersowały paru słuchaczy, więc w drugiej godzinie rozmawiamy o tym z czego nie wolno śmiać się w Polsce. Rada Starszych najwyraźniej ewoluuje z audycji o audycjach w dyskusje na kontrowersyjne tematy...

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Aha, i powiadomienie dotyczy tylko tego programu, do którego się zapisałeś. Więc jeżeli chcesz dostać powiadomienia o innych audycjach, musisz się zapisać oddzielnie.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Ta audycja jest na żywo. Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy prowadzący zacznie nadawać na żywo.

więcej informacji...
 • Kuba Rozmowy W Nocy
  Kuba Rozmowy W Nocy
  10 lat temu

  Prawda nie było. I prawda miło jak ludzie dyskutują - ale chyba żaden nadający nie chcialby więcej troli tylko słuchaczy. Ciebie Jacku nigdy za trola nie uważałem i nie uważam, ale jak widać nie tylko po wpisach - troli ci u nas dostatek. Miłego dnia.

 • Jacek
  Jacek
  10 lat temu

  Patrzac na liczbę komentarzy to podejrzewam ,że Martin chciałby mieć więcej takich troli . Pod Twoja audycja kiedykolwiek było aż tyle komentarzy ?

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Kurde zgadzam się w zupełności - szkoda czasu! Ale niedoświadczony jestem, dałem się wciągnąć w dyskusję :) Następnym razem postaram się nie odpisywać na takie głupoty.

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Super sie to czyta:) smiesznie jest :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Zauer zanim zaczne sie smiac ;) Chodzisz na Odwyk ? :D

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Kuba jest znany z tego ze banuje tych ktorzy sa mu "niewygodni" bo nie potrafi skontrargumentowac trolli:) nawet jesli przedstawiaja zenujaco niski poziom.

 • Kuba Rozmowy W Nocy
  Kuba Rozmowy W Nocy
  10 lat temu

  Jacek - Cunrad to Troll! W wielu audycjach zamiast zpytac, czy komentowac przedstawia się 15 minut i rozpiepsza audycje! Wali swoja chorą propagandę, u mnie ma bana od dawna, Szkoda słów na trola on tym się karmi. Aj... głupi jestem że to komentuje ale już nie mogłem :) Pozdrawiam i naprawde szkoda energii chłopaki. Miłego dnia,

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Kolejny żałosny typ. I próbuj być tu grzeczny.

  Stary argumenty nie gryzą. Powiedz coś sensownego zamiast "hahahaha", to niewiele wnosi (zresztą nie sądzę, żebyś pisząc to śmiał się do rozpuku, raczej siedziałeś z wk****oną miną przed kompem).

  Jeśli "papuga Martina" miała mnie obrazić, to się nie udało - koleś mądrze gada, jak mało kto tutaj. A przede wszystkim na tyle konkretnie, że nie musi uciekać w taniochę typu "hahahaha", czy "ooo gimbaza sie odezwała".

  Wracając jeszcze do obrony telefonu Cunrada. Dopiero zajażyłem - bronisz go, bo Ciebie też wielokrotnie obśmiano i wyłączono. I bardzo dobrze, bo nudzisz jak mało kto. Na szczęście na odsłuchu wystarczy przewinąć. Pewnie wolałbyś, żeby tacy jak Ty i Cunrad opowiadali swoje głupoty do woli, niestety chłopaki tutaj muszą dbać o słuchalność... Albo stety.

  Go get a life guys, really I mean it.

  5!

 • Daniel K
  Daniel K
  10 lat temu

  Ja Ciebie nie rozumiem Hal Bregg, jak komuś się coś w wypowiedziach z audycji nie podoba to powinien ją wyłączyć a nie dzwonić i mówić że powinno się przestać.

  W rzeczywistości poza internetem jest tak że możesz wejść na stadion Cracovii w barwach Wisły Kraków (to są 2 drużyny które się lubią tłuc po mordach) tyle że jest to bardzo nieopłacalne bo możesz dostać oklep ale prawo łamią dający oklep a nie ty ubrany w jakiś strój (lub analogicznie prezentując jakieś poglądy)

  PS. Fajnie by było jakbyście przestali wypisywać wzajemne docinki bo źle się to czyta.

 • Jacek
  Jacek
  10 lat temu

  "Jeśli chcesz to załóż swoje radio," Martin ma swojego rzecznika , swojego "papugę" i nawet o tym nie wie hahahaha ...
  Tak zdecydowanie macie coś z soba wspólnego , nie nazwałbym tego poziomem ...

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Jeśli rozmawiamy o podstawach wolności, trudno wymyślić coś indywidualnego, to tak jakbym miałbym mieć coś indywidualnego do powiedzenia w podstawach matematyki. Podstawy są i już.

  Jeśli chcesz to załóż swoje radio, gdzie ludzie będą dzwonić i mówić, że latają, albo żywią się tajną energią kosmosu, a Ty grzecznie ich wysłuchasz, każdemu dasz czas antenowy i będzie fajnie. Może nawet na tym zarobisz, nie wiem. Ale to nie Twoje radio, ani nie Twoja audycja.

  Zgodzimy się chyba, że każdy z nas ma inny poziom przesady, absurdu, nie wiem jak to nazwać, przy którym pomyślimy: "nie, dość tych bredni". Widocznie ja (i nadający) mam ten poziom wcześniej a Ty później. I tyle

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Bo ta strona jest własnością Martina, a prawo własności ma pierwszeństwo przed wolnością słowa. Jest różnica. Ludzie, to są podstawy :) Poza tym jeszcze raz powtarzam, nie zamierzam się "zachłystywać" wolnością i krytykować ideały, czy wierzenia innych ludzi, co nie zmienia faktu, że WOLNO mi to robić.

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  Heheh, z nas dwóch jedynie ja podałem sensowne argumenty, na które ty ni w ząb nie potrafisz odpowiedzieć, tylko bawisz się w erystykę (w ten sposób można udowodnić, że Achilles nigdy nie dogoni żółwia heheheh).
  Perełki, hahahah, każdy facet ma teraz brecht z twojej naiwności. Wszystko przed tobą.:P

 • Jacek
  Jacek
  10 lat temu

  Poprawka! Tutaj możesz mówić tzn pisać tyle na ile Ci Martin pozwoli ..... więc nie zachłystuj się ta wolnościa az tak ;-)

 • Jacek
  Jacek
  10 lat temu

  ...i co w tym takiego zabawnego,że tak powiedział ?

  Wyobraź sobie,że można.Bo tu nie jest rzecz w samym Cunradzie na jego miejsce mógłbym podstawić dowolnego X'a czy Y'a ,który właśnie dzwoni i jednomyślne (prawie jednomyślne bo Krawiec się powstrzymał) obśmiewa się jego wypowiedź . Wiesz co mi to przypomina ? Przypomina mi to praktyki rodem z TVN .Gdzie trzech lub dwóch jednomyślnych dziennikarzy (figurantów) od samego poczatku wiedza czym żyje świat i jaka jest linia wypowiedzi ,linia która należy pochwalać oraz ta która należy potępiać właśnie po przez trywializowanie , sprowadzenie do absurdu a tutaj Martin nawet od epitetów się nie powstrzymał. Ten sam Martin który taki brzydzi się przemoca (for godness sake !).
  Dziś Cunrad a jutro Ty będziesz miał coś bardzo niestandardowego do powiedzenia i sprowadza Cię do poziomu szmaty . Sorry zapomniałem przecież Ty właściwie nie masz nic indywidualnego do powiedzenia potrafisz robić kalki myślowe z tego co usłyszysz.....
  To smutne .

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Masz bardzo butny styl wypowiedzi i pewnie po każdym wpisie jesteś z siebie dumny. Może to na kogoś działa, ale do dyskusji nic nie wnosi. Druga rzecz - nie sądzę, żebyś kogokolwiek tutaj czegokolwiek nauczył, raczej marnujesz czas i kilobity, ale to już nie mnie sądzić. Może przykład pomoże ci zrozumieć różnicę, jeśli na pojęciach masz problem.

  Nawet będąc już dorosłym przy mamie NIE WYPADA przeklinać, choć WOLNO to robić. Jadąc w tramwaju pełnym katolików WOLNO ci powiedzieć, że masz w dupie ich Boga, a czy skończysz z obitą gębą to już inna sprawa. Jeśli oberwiesz będzie to oznaczało tylko tyle, że dla tych katolików ważniejsza była obrona ich wiary, czy ideałów, niż poszanowanie twojej wolności słowa i cenniejsza niż ryzyko ewentualnej kary. Jeśli gość byłby wyjątkowo chamski i ordynarny, o "przyzwolenie społeczne" też nie musieliby się martwić.

  Dyskutujesz ze mną tak jakbyś widział mnie bluzgającego bez powodu napotkanych przechodniów. Nic takiego nie robię. Nie mam nic do katolików, gejów, Murzynów, kogokolwiek. Szanuję wszystkich, ale ten szacunek wynika z sumienia, a nie z tego że tak nakazuje wolność.
  Nie jest to chyba takie trudne do pojęcia.

  Stary naprawdę jeśli do tego momentu żaden z nas nikogo nie przekonał to dalej nie ma to sensu. Napisz kolejny wpis z cyklu "jak zmasakrować kogoś beż argumentów", przyznaj sam sobie rację, przybij sam sobie piątkę, a ja obiecuje nie zawracać ci już twojej mądrej głowy, żebyś mógł zająć się nauczaniem następnych osób. Zamiast tego spędzę czas z dziewczyną, która nie strzela fochów (zdarzają się perełki.

  3m się!

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  Zadziwiające, tak krótko cię nauczam, a już widać postęp, najpierw myślałeś, że dręczenie ludzi jest spoko, teraz rozumiesz, że tak nie wypada. Jeszcze trochę i pojmiesz, że tak nie wolno, tylko musisz stosować mniej focha, a więcej myśleć.:>
  P.S. Wszystkie dziewczyny są takie same podczas trudnych dni, nie sugeruj się tym, że twoja ręka nie pyskuje.:P

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Wyjdzie ze sie czepiam ale pewnie wiekszosc ludzi ktorej bys napluj w twarz w doslownym znaczeniu tego pojecia poprostu by ci oddała piescia...... :) I stalbys sie niewolnikiem wlasnej slabosci :)

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Mistrzu, nie rozróżniasz tego czego NIE WOLNO robić od tego czego NIE WYPADA robić. Odsyłam do "Etyki Wolności" Rothbarda, może on Ci to wytłumaczy lepiej niż ja (chociaż ja pisze prościej niż on, a i tak nie możesz zrozumieć...).

  P.S. Współczuje kobitki

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  Heheheh, przegrał dyskusję, uczepił się jednego słówka (chociaż doskonale wie, że to była tylko przenośnia) i strzelił focha. Moja kobitka też tak czasami robi jak ma trudne dni.:P

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Zmasakrowałeś mnie prawie jak lewaka. Przekonałeś mnie, wolność do dawanie po pysku wszystkim tym, którzy swoimi słowami obrazili twoje "uczucia". Próbuj dalej przekonywać innych, że to jest to o co naprawdę chodzi i jak ci się uda, wszyscy staniemy się wolni (choć z podbitymi oczami). Przekonałeś mnie więc możemy zakończyć dyskusje. Pozdrawiam

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  KK chroni ludzi przed gnębieniem, czyli właśnie wolność gwarantuje. Dla gimboanarchistów jest to jak widać zbyt skomplikowane.:P

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Przepisy które wkleiłeś mają niewiele wspólnego z wolnością

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  Heheheh, ewidentnie wykazujesz postawę ,,co to nie ja" typową dla okresu buntu młodzieńczego.:P
  Wyrażanie własnego zdania a obrażanie i złośliwe wyszydzanie to dwie różne sprawy, a ty jak widać nie rozumiesz różnicy, dlatego chciałbym ci uświadomić, że żeby ci skopać tyłek nie trzeba nawet tknąć cię palcem, a skutek będzie dla ciebie równie przykry.
  Ot, przykładowo:
  Art.216 § 1.
  Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej
  nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
  § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
  Art. 196.
  Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Art. 137. § 1. Kto publicznie znieważa, niszczy,
  uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny
  znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo
  pozbawienia wolności do roku.

 • Remol
  Remol
  10 lat temu

  Czy premier Nowej Zelandii jest reptilianinem?
  http://uwielbiamwiedze.pl/n...

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Nie pluje nikomu w twarz - to byłoby przekroczenie wolności. Mogę mówić co mi się podoba, mam prawo do własnego zdania na każdy temat, nawet jeśli 99% ludzi uważa inaczej - na tym polega wolność. Nikt nie ma prawa skopać mi za to dupy - chyba jasne dlaczego. Człowieku, bredzisz.

 • krawiec
  krawiec
  10 lat temu

  E tam, bywa że obrażam ludzi, szargam świętości, przeginam pałę itd. Ale może za słabo i trzeba nad tym popracować. Ciebie oszczędzam, bo wydajesz się sympatyczną osobą. Chociaż to co mówiłeś ostatnio w swojej audycji o Owsiaku... ech... więc może zacznę sobie i z Ciebie dworować albo krytykować... Może ośmieszenie małe? Jak koncentrujesz się na negatywach, to może ta zła energia wrócić do Ciebie czasami ;). Wolę raczej zbawicieli szukających pozytywów, budujących itd. a nie szukających wroga i krytykujących świat. No ale jesteś w zasadzie dość kulturalnym i spokojnym człowiekiem, więc wybaczam Ci. Idź i nie grzesz więcej.

  Krawiec44

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  Heh, w twoim przekonaniu wolność polega na tym, że możesz pluć ludziom w twarz, a oni mają się uśmiechać i nadstawić drugi policzek, ale jak odpłacą ci się pięknym za nadobne i skopią ci dupę, to wtedy są źli i niewolnościowi. Typowa mentalność Kalego.

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Przykro mi kolego, ale źlerozumiesz czym jest wolność

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  10 lat temu

  Bo wolność nie polega na tym, że możesz na kogoś pluć i wyśmiewać to, co jest dla niego ważne, bo to jest łamanie zasady, że wolność twojej pięści kończy się tam, gdzie zaczyna się mój nos. Jeśli wiesz, że ktoś jest miłującym Boga, Ojczyznę i papieża katolikiem, to w jego obecności nie szydź z tych tematów, bo okazujesz mu tym brak szacunku i on wtedy ma wszelkie prawo strzelić ci w pysk.

 • Tomek
  Tomek
  10 lat temu

  Bądź optymistą, a trudności interpretuj jako przeszkodę którą musisz pokonać. Ucz się i staraj się na nowo ją pokonywać, aż dojdziesz do perfekcji ;)

  I jeszcze raz powtarzam - żyj schematem optymistycznego jutra ;)

  Tylko tyle ;)

 • Tomek
  Tomek
  10 lat temu

  Ty sam :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Martinie dodam jeszcze że śledzę wypowiedzi Cunrada od kiedy tylko zaczął nadawać oraz przysłuchuję się waszym dyskusjom:) Sam niejako próbowałem go zachęcić aby trafił także do innych nie tylko do mnie :) Cóż jestem niedouczony brak mi daru wypowiedzi wiec moze dlatego Cunrad do mnie trafił i znalazłem sens w jego pracy a wy nie potraficie. Ale w jednym sie zgadzamy! Cunradowi brak daru czynienia cudów na które i ja bym wyczekiwał mając przed sobą tego prawidziwego jedynego i prawdziwego syna boga.

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  W co wierzyć Tomek jak żyć.... skoro nie Cunrad to kto :) ?

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Kuba i Krawiec powinni razem prowadzić audycję : Z dupy do ust :)

 • Tomek
  Tomek
  10 lat temu

  Jakbyś coś jeszcze nie wiedział to pytaj :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  To zostałem wprowadzony w bład bo myślałem ze srajo ale rzadko :P Dobrze że wytłumaczyłeś :)

 • Sylwek
  Sylwek
  10 lat temu

  Pod wpływem komentarzy postanowiłem przesłuchać ten odcinek Rady Starszych.

  Komentarz: bardzo, bardzo, bardzo dobra audycja. Wielokrotnie uśmiałem się do łez. Kuba i Krawiec - znakomicie się uzupełniacie. Oby tak dalej chłopaki, świetna robota!

 • Tomek
  Tomek
  10 lat temu

  Jedna znamienita różnica - aniołki nie srają, a Konrad jak każdy śmiertelnik sra na potęgę :D

  Konrad! Przyznaj się! Jakiego dzisiaj zrobiłeś kupalca! ;)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Pawiany:))) hehe koń by się uśmiał:) No to proponuję zajrzeć Kunradowi do wnętrza i obadać sprawę organów .... a może złapać jakiegoś aniołka w siatkę i zrobić mu sekcję jak kosmitom w Roswell :P Swoją drogą ciekaw jestem czy Kunrad rzeczywiscie grał w Fallouta :) Kunradzie a może ty żeś upadły i zyjesz w naszym "małpim" ciele za karę i popełnisz te same grzechy a nie dla naszego zbawienia ?:P:P:P

 • Tomek
  Tomek
  10 lat temu

  I o co wy się tak burzacie? Audycja była zabawna i być może prześmiewcza w niektórych momentach nawet personalnie - I CO Z TEGO? Więcej dystansu!

  Tak tak.. oklepane, mówiąc "więcej dystansu". Osobiście zabawne jest dla mnie, kiedy osoba mówi na siebie - THE CHOSEN ONE! - chyba ktoś się za dużo nagrał w Fallouta 1 i 2 ;)

  Lubie rozkminki Konrada, ale nic ponadto. Tak jak Martin powiedział. POKAŻ JAK LATASZ!

  Swoją drogą, nie dziwi was, że Konrad ma te same organy wewnętrzne jak i Wy .. śmiertelnicy, czy inne Pawiany?! ;)

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  ""Pokaż jak latasz.""

  Jam The One.
  Jam "Neo AnderSon" co znaczy "Nowy CzłowiekaSyn".
  Jam myśliciel i filozof i mogę i chcę ludziom pokazać to,
  jak ja myślę,
  a nie to,
  jak potrafiłbym "latać albo walczyć w virtualnym, komputerowo wygenerowanym, urojonym świecie".

  Welcome to the Real World!…
  Tutaj nie lata się! Tutaj trzeba myśleć!

 • Daniel K
  Daniel K
  10 lat temu

  Chodziło mi o ludzi którzy mówią że są wcieleniem Jezusa, albo zbawcami świata, albo aniołami, chcą chronić ludzkość przed katastrofami które nie nastąpiły. Sławni to oni może byli ale słuch po nich zaginął. Tak jak po rzekomych katastrofach.

  Zainteresowałeś mnie jednak i mam kilka pytań.

  Skąd masz pewność że jesteś zbawicielem świata?
  Skąd wiesz że nadejdzie taka katastrofa której ludzkość nie przetrwa? Skąd wiesz że będziesz niezbędny do przetrwania rzekomej katastrofy? Jeśli wierzysz w Boga to czy myślisz że on chce nowego porządku świata skoro akceptuje stary porządek?

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  ""Jeśli udowodnisz że jesteś "człowiekiem wybitnym, mężem opatrznościowym czy zbawicielem" to ja z chęcią przyjrzę się Twojej religii.""

  Mógłbym to uczynić i udowadniać ludziom, że jestem człowiekiem wybitnym, ale musiałbym natrafić na ludzi otwartych i życzliwych, który by ze mną debatowali o sprawach ważnych, a nie publicznie wyśmiewali i lekceważyli przy każdej okazji, kiedy próbuję przemówić.

  ""Na ten moment dla mnie wydajesz się być po prostu filozofem który uważa że wie jak zmienić świat.""

  To prawda, ale czy to, że wydaję się być "po prostu filozofem", to jest powód aby takiego filozofa i myśliciela jak ja lekceważyć, ignorować i wyśmiewać, zamiast np. zaprosić do debaty w specjalnym dedykowanym słuchowisku?

  Jak to może być, że w radio, które ma wielu ludzi zainteresowanych biblijnymi religiami, biblijnymi objawieniami, biblijnymi zbawicielami, do tej pory nie zaproszono do specjalnego programu osoby, która publicznie głosi, że jest Synem Człowieka Bogiem AntiChristem Zbawicielem?

  Czy nie wydaje ci się takie lekceważące zachowanie "Chrześcijan" wobec przepowiedzianego w Biblii "AntiChrista" jakby trochę "dziwne"?..

  Otóż moja odpowiedź jest taka, że "oni" nie boją się, że jestem "fałszywym prorokiem", ale "oni" boją się, że to, co ja głoszę, to może okazać się prawdą!...

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  ""Pewnie problem jest w tym że wielu już było ludzi którzy mianowali siebie zbawicielami świata i słuch po nich zaginął.""

  Ja nie jestem Spasem, Zbawicielem tylko dla samej sławy ale dla ratowania naszych narodów przed skutkami katastrof.
  Kiedyś i o mnie słuch zaginie, bo taka jest kolej rzeczy, ale ważne jest aby teraz pod moim przewodnictwem ratować naszych ludzi i zbudować lepszy nowy porządek świata.

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Tylko Bóg jest nieomylny i sprawiedliwy :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  SzachMat :D Zarówno tobie jak i Cunradowi życzę 100 lat a nawet jeden dzień dłużej :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  A ja wybrałbym Polsat :D

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  10 lat temu

  To może ja odpowiem: nie warto.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  10 lat temu

  Nie ma to jak werdykt kogoś kto przyszedł 5 minut temu i opowiada czego panowie nie robili.

  Otóż panowie już prowadzili dyskusje. Niektórzy bardzo długie. Całe długie godziny. Bardzo długie. Zerknij do archiwalnych nagrań. I w innych radiach też panowie prowadzili, i efekt był wszędzie podobny.

 • Daniel K
  Daniel K
  10 lat temu

  Pewnie problem jest w tym że wielu już było ludzi którzy mianowali siebie zbawicielami świata i słuch po nich zaginął.

  Jeśli udowodnisz że jesteś "człowiekiem wybitnym, mężem opatrznościowym czy zbawicielem" to ja z chęcią przyjrzę się Twojej religii.
  Na ten moment dla mnie wydajesz się być po prostu filozofem który uważa że wie jak zmienić świat.

 • Daniel K
  Daniel K
  10 lat temu

  A czemu ma być albo tak albo tak ? Jakbym chciał tylko jaja to bym sobie wszedł na chamsko.pl, a jakbym chciał tylko poważnie to bym pooglądał Tvn 24.

  W Radzie jest wyrażanie swoich opinii o wojnie jak i zastanawianie się jak by wyglądała pod nadzorem UE i mi to wcale nie przeszkadza.

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Panie Hunter ma pan rację , ale tutaj wypadałoby się zastanowić czy robimy sobie jaja czy prowadzimy poważną audycje i rozmawiamy poważnie :)

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  ""Nie nabijali się z niego dopóki nie zadzwonił i nie powiedział, że najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie spotkania jego i Putina. Nie wiem, jak można po takim tekście nie wybuchnąć śmiechem""

  Zastanówmy się...
  Jeżeli w Czasie Apokalipsy2012, po "Końcu świata Jesusa" z roku 2012, pojawia się Spas,Zbawiciel, przepowiadany w Biblii "Syn Człowieka", "nadzieja ludzkości"
  i
  Jeżeli właśnie jesteśmy świadkami, jak rozpoczyna się na wschód od naszego kraju wojna o szansach na rozwinięcie się w globalny konflikt wojenny i ekonomiczny dwóch potężnych bloków wojskowo-politycznych,
  to...
  co jest "śmiesznego" albo "niedorzecznego" w tym, że ten mąż opatrznościowy - Zbawiciel44, chce spotkać się z przywódcą, który prowadzi wielką armię ku wielkiej wojnie, aby jako ten Zbawiciel mógł podjąć rozmowy i próby zatrzymania marszu ku globalnej katastrofie wojennej?!

  Ja wiem, że 90% z was takie rzeczy wydają się niewyobrażalne i niedorzeczne, ale wy nie jesteście ludźmi wybitnymi ani mężami opatrznościowymi ani zbawicielami...
  Czasem to właśnie jakaś wybitna jednostka ludzka o unikalnych właściwościach zmienia bieg dziejów.
  Tak bywało w dziejach Polski i tak bywało wielokrotnie w dziejach świata.
  Ja jestem właśnie takim mężem opatrznościowym, który przez Wielkie Bóstwo został posłany do ludzi, aby zapobiec tragicznym skutkom katastrof powodowanych przez nieodpowiedzialnych ludzi na Ziemi.

  Głoszę tę Dobrą Nowinę już od roku 2012 a teraz właśnie rozgrywają się wydarzenia, które w oczywisty sposób potwierdzają moje objawienie Zbawiciela44 i słuszność mojej misji!

  Ani wasz pusty śmiech, ani wasza odmowa pomocy Zbawicielowi44, nie przyczyniają się do poprawy naszej tragicznej i nieszczęsnej sytuacji!...

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  " ...martina który wierzy ze świat ma 10tys. lat" i na to martin "nie...ale ludzie mają... " hahahha :D martin cygani słuchaczy ????:) Niech go Matka Boska ma swej opiece i od złego ducha strzeże a także w jedynej prawdziwej wierze uchowa hehehe :) Chyba nie jest za pózno psze pana Martyna :) ? Pozdrawiam :) a i jeszcze jedno : Ja znam kogoś kto umarł ale nie potrafię tego udowodnić bo dziwnym trafem ciągle żyje tylko że się ma jakoś hmmm blado :) Jak znów spotkam cyknę sobię wspolną fotkę :) Powiem więcej ona mnie zna lepiej niż ja sam siebie ta zmarła...... osoba ..... ;]

 • Daniel K
  Daniel K
  10 lat temu

  To dobrze że przedstawiają nam swoje szczere opinie :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  A ja jestem za zorganizowaniem cunradowi spotkania z szatanem albo pania ciemnosci :))) Fakt jest taki ze z cunrada oni sie wysmiewaja od jakiegos czasu a podejrzewam ze nie mieli okazji porozmawiac prywatnie bez tej calej otoczki zwiazanej z audycjami ktore prowadza tak wiec popieram Jacka bo sprawa nie ciagnie sie od dzis ale fakt nawet napisalem gdzies nizej pod wplywem impulsu, chaotycznie to samo :D Spotkanie Cunrada i Putina mnie rozbawiło i jest dla mnie rownie mozliwe i realne co spotkanie sie z Panem Bogiem za zycia :D

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Nie nabijali się z niego dopóki nie zadzwonił i nie powiedział, że najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie spotkania jego i Putina. Nie wiem, jak można po takim tekście nie wybuchnąć śmiechem, ja przed kompem zareagowałem tak samo jak "Starsi"

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Śmiech kuby gdy zadzwoniłeś sprawił ze postawiłem sobie pytanie : Cunradzie czy warto było tracić czas na rozmowę z ludźmi reprezentującymi zupełnie inny poziom... tak ci odległy :) No ale dalej jest już tylko ciekawiej i smieszniej i moje pytanie straciło ważność :) a miało być poważnie ....:)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Wszystko ok panie póki te nabijanie zamiast żartem okazuję się brakiem szacunku i prawdziwym niezmiennym poglądem hmmm :)

  Chciałem zagłosować na twój komentarz ale nie można oddać dwóch głosów jednocześnie :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  To ja dam jeden po pierwszych 15 minutach :) A resztę posłucham bez kawy starająć sie zachować równowagę pomimo wszelkich przeciwności :)

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Czarny i chamski humor nie szkodliwy ale dobrze dozowany.... mam jednak wrażenie ze dla prowadzacych to nie jest chęć poprawienia sobie i innym humoru ale ich szczera opinia

 • Daniel Łukasz Lubiński
  Daniel Łukasz Lubiński
  10 lat temu

  Panowie sie nabijaja bo zjedli wszystkie rozumy wszystko wiedza nie potrafia przez swoja ignorancje poprowadzic z cunradem dyskusji na poziomie ale spokojnie.... na kazdego w koncu przyjdzie czas by znalezc sie w matni ktorą sam stworzy i bedzie szukal "mamusi" aby wskoczyc jej pod spodnice gdy wredny ojciec wezmie kija by lać cwane potomstwo po głowie a cierpliwość sie skończy :)

 • Jacek
  Jacek
  10 lat temu

  Wypowiem się jako że byłem jednym z pierwszych oburzonych a dyskusja potoczyła się w zupełnie innym kierunku i zaczęła dotyczyć innego rodzaju oburzenia.
  Otóż mój sprzeciw czy jak się dowiedziałem na czacie akt agresji był spowodowany tym ,że już kolejna audycje trwa bezlitosne nabijanie się by nie powiedzieć dosadniej z Cunrada nie jest to dla mnie ani ciekawe ani śmieszne a właśnie żenujace. Bo to oznacza iż prowadzacy nie maja juz totalnie innych tematów (choćby takich z Faktu czy Super Expressu) a dmuchaja sobie ego "kopiac" kogoś na antenie.
  Jednocześnie chciałbym podziękować Krawcowi ,że w porę się opamiętał.
  Często słuchałem audycji Krawca bywało ,że w nich uczestniczyłem i nie przypominam sobie by epitety takie jak w tej audycji poleciały całkiem personalnie w stronę jednego z słuchaczy.Chwała mu za to !

 • mac
  mac
  10 lat temu

  Śmianie się z żołnierzy, papieża, powstania czy flagi to gwarant internetowej piany z ust :D No ale dalej, zabijajmy się w imię historii, w końcu tak trzeba ;)

  Zajebista audycja chłopaki, ten odcinek Rady zasługuje na więcej niż 5 gwiazdek (choć to odcinek bardzo alternatywny ;)).
  Kuba, super się Ciebie słucha na wesoło a wręcz "durno".

 • Daniel K
  Daniel K
  10 lat temu

  Ja tam lubię trochę czarnego i chamskiego humoru dlatego audycja mi się podobała W składzie Martin, Kuba, Krawiec, Rady starszych są najlepsze.

 • Shogun
  Shogun
  10 lat temu

  A to ciekawe. Bo ja sobie myślałem, że oceny niskie wcześniej były za to, że forma rady starszych już się przejadła, a po jej odnowieniu ocena taka sama jak widać:). Dodam tylko, że oceniać można jak się chce, ale jeżeli ktoś odsłuchał te 2 godziny i dał 1 to... już bardziej logiczne jest dawanie jeden bez odsłuchiwania.

 • Paweł Skała
  Paweł Skała
  10 lat temu

  Krawiec jak zwykle prześmiewczy głos rozsądku. Rozumie, że ludzie mają swoje emocje uczucia, że coś kogoś boli. Prześmiewczość z ludzką twarzą.

 • Kuba Rozmowy W Nocy
  Kuba Rozmowy W Nocy
  10 lat temu

  U mnie w ostatnim programie to samo 3 osoby dały 5, dwie osoby 1 - niezły kontrast - szkoda tylko że ludzie nie oceniają audycji tylko jak bardzo nas kochają, szczególnie te negatywne głosy. Martin może napisz instrukcję obsługi gwiazdek.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  10 lat temu

  Jak ostatnio komuś mówiłem, idealna audycja powinna mieć ocenę 3. Połowa ludzi głosuje - 1, druga połowa - 5.

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  To, że ja mam słuszność, wynika z logicznego myślenia, logicznej argumentacji i faktów z rzeczywistości.

 • Tomek
  Tomek
  10 lat temu

  Fajne fajne ;) To się pośmiałem ;)

 • Kuba Rozmowy W Nocy
  Kuba Rozmowy W Nocy
  10 lat temu

  w matrixie 3 latał - ale kija nigdy u nie go nie zauważyłem

 • Marius
  Marius
  10 lat temu

  Przypominam, że Neo latał tylko w Matrixie, a po odłączeniu od niego to już nie latał.

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Zapomniałem dodać, zajebista audycja

 • Zauer
  Zauer
  10 lat temu

  Cały ten kij w dupie wynika z tego, że w Polsce albo jesteś lewicowy - mała wolność gospodarcza + duża wolność światopoglądowa, albo jesteś prawicowy - duża wolność gospodarcza + konserwatyzm światopoglądowy (kij w dupie). Mało jest mieszańców. Jako że dużo ludzi tutaj jest z kontestacji, która jest radiem kładącym nacisk na wolność gospodarczą, jej słuchacze jako efekt uboczny mają ten prawicowy kij w dupie. Przy nich z Boga i Ojczyzny NIE MOŻNA SIĘ ŚMIAĆ !!!!!!!! Bo jak Cię taki prawicowy katolicki wolnościowiec dorwie, tak Ci wpi******, ty ku**** zaje*****, ty zdrajco pier***** ku****, ***** ***** ***** ***** *****

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  10 lat temu

  Pokaż jak latasz.

 • SknerusV
  SknerusV
  10 lat temu

  To, że piszesz, że masz słuszność nie zapewnia, że masz słuszność.

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  Zaiste, ja Cunrad44 jestem właśnie Neo! - podobnie jak tamten Mr Neo Anderson, zbawiciel z "The Matrix".
  Jako Cunrad44 jestem "Neo Anderson" co znaczy "Nowy SynCzłowieka".
  Ja także jestem Zbawiciel, The One i ja także przeciwstawiam się niszczycielskiemu systemowi opresji i wyzysku, który ogłupia naszych ludzi ("Matrix").

  To, że śmiejesz się z kogoś, nie zapewnia, że masz słuszność.

 • Cunrad44
  Cunrad44
  10 lat temu

  Względnie ciekawe i wartościowe słuchowisko. Polecam do wysłuchania i przemyślenia tego kto i co tam powiedział.

  * Martin przedstawia sprawy jako "względne" i "bez znaczenia", "bez różnicy".
  * Kuba pokazuje, że wielu spraw w życiu nie rozumie...
  * Krawiec jest prześmiewcą, ale sprawia wrażenie, że "zna granice"...

  + Wyśmiewanie Cunrada44 ciąg dalszy...

  Ja próbowałem wyjaśnić to, jak wydarzenia na Ukrainie mogłyby przejść w wojnę światową 4.

  "Śmiech to zdrowie" ale jednak warto też wiele spraw traktować na poważnie.
  Więcej pogody ducha ale mniej pustego wyśmiewania!

, żeby skomentować.