moVie o strukturze filmu

Długość: 22min MP3 (21MB) RSS

Pierwszy odcinek podcastu filmowego, w którym omawiam jakimi zasadami kieruje się KAŻDY wysokobudżetowy film. W odcinku posłuchasz o strukturze filmu wraz z przykładami, zasadzie sześćdziesiątej minuty, przyczynie dlaczego plakaty filmowe wyglądają tak jak wyglądają. Zapraszam!!! Shogunero89@gmail.com

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Shogun
  Shogun
  9 lat temu

  Nie wiem o tym za dużo. Bo seriale, żądzą się swoimi prawami i mają dużo większą elastyczność niż filmy. I mówiąc dużo większą, mam namyśli naprawdę NIEPORÓWNYWALNĄ do struktury filmowej.

 • Bartek Kwapisz
  Bartek Kwapisz
  9 lat temu

  a o strukturze serialu 20-minutowego byś zrobił? bom ciekaw, bo się do takich zabieram ;)

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Spoko podcast. Ja bym posłuchał cały odcinek o trilerach z lat 70 - jakies dobre pozycje, co warto obejrzec, ale żeby nie bylo oczywiste. A potem odcinek o dobrych horrorach z lat 50.
  Widac ze autor ma jakąś wiedzę o filmie. Czekam na nastepne odcinki!

 • Shogun
  Shogun
  9 lat temu

  Znam kolesia (Shogun1989) i to tylko tyle co dobrego mogę na ten temat powiedzieć.

 • Loony
  Loony
  9 lat temu

  "Wyłonienie się obcego z klatki poszkodowanego" - ten fragment skojarzył mi się z "The Thing" :D Tam też była klatka... tyle że z psami... ;>
  Oczywiście o pierwszej, starej, klasycznej wersji mówię.

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Co byśmy chcieli usłyszeć ? Łopot skrzydeł F-16 w Top Gun... ;)
  A tak poważne, to albo ma się pomysł na podcast, albo go się nie ma... :P
  P.S. Shogun w polskich internetach jest jeden, a imię jego 1978... :P

 • Shogun
  Shogun
  9 lat temu

  Co do twojego pytania Katz. Typowy film trwa od 90-120min., gdyż tak najłatwiej prowadzić narrację. Wprowadzenie tej "ważnej" sceny wcześniej spowoduje tylko tyle, że w 60 minucie i tak musiał będzie się coś pojawić. Czasami jest tak, że duża scena walki zaczyna się wcześniej, powiedzmy w 50 minucie co z reguły oznacza, że w 60 ktoś w wyniku tej walki umiera. Oraz drugi powód bardziej praktyczny. Przy wyborze scenariusza przez studio patrzy się na strony 15, 20-30 oraz 60. I jeśli na stronie 60 będzie dialog dwóch bohaterów, to scenariusz zostanie odrzucony, gdyż studio stwierdzi, że scenarzysta ewidentnie nie zna się na swojej robocie. Pozdrawiam!

 • Shogun
  Shogun
  9 lat temu

  Dzięki mac za uwagi, wezmę sobie do serca!

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Dzięki mac za uwagi, wezmę sobie do serca! A co do twojego pytania Katz. Typowy film trwa od 90-120min., gdyż tak najłatwiej prowadzić narrację. Wprowadzenie tej "ważnej" sceny wcześniej spowoduje tylko tyle, że w 60 minucie i tak musiał będzie się coś pojawić. Czasami jest tak, że duża scena walki zaczyna się wcześniej, powiedzmy w 50 minucie co z reguły oznacza, że w 60 ktoś w wyniku tej walki umiera. Oraz drugi powód bardziej praktyczny. Przy wyborze scenariusza przez studio patrzy się na strony 15, 20-30 oraz 60. I jeśli na stronie 60 będzie dialog dwóch bohaterów, to scenariusz zostanie odrzucony, gdyż studio stwierdzi, że scenarzysta ewidentnie nie zna się na swojej robocie. Pozdrawiam!

 • Katz
  Katz
  9 lat temu

  hmmmm a wiesz jak wpływa przesunięcie tej 60 min na powiedzmy 50 ? jakie ma to znaczenie?

 • mac
  mac
  9 lat temu

  Na razie trochę sztywno, ale mi się podoba. Jak dla mnie to jedziesz dalej ;)

  Zamierzasz robić przeglądy nowości? Jeśli kiedyś będziesz chciał to możesz zrobić jakąś liste filmów wartych obejrzenia, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale to na pewno jeszcze nie teraz.
  Trzymaj się!

, żeby skomentować.