Moje ego jest większe

Długość: 125min MP3 (120,2MB) RSS

Rada starszych z 26 maja 2014. Podwójna, dwa razy dłuższa! Prowadzi Krawiec, inni dogadują. Tym razem nagranie dopracowane i doprawione, więc nawet jeżeli słuchałeś na żywo - posłuchaj jeszcze raz!

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Piękna audycja!

  Krawiec i Martin to najlepszy duet. Oprócz Huga i Martina. No i Huga i Krawca (był taki?).

  Więcej poproszę!

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Popieram długi wywiad z Martinem pod warunkiem, że nie zrobi tego Krawiec.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Już po temacie Krawiec i Martin. Dajemy spokój z JKM, przynajmniej na jakiś czas.

  Krawiec też bardzo lubię żelki - można mnie nimi przekupić ;).

  Napięcie społeczne i atmosfera po odejściu generała... To ja Ci powiem Kuba, że przepychanki społeczne i jeszcze większe podziały się tylko zrobiły, moim zdaniem.

  Hehe, Kuba znasz polskich polityków tak, w jakich służbach byłeś, przyznaj się ;).

  Kuba, piłki będziesz wiózł na Białoruś... Może jednak coś innego niż piłki by im się tam przydało, za co by Cię na dodatek nie zamknęli.

  Martin, bo ja zacznę myśleć, że to Ty masz wszystko w dupie już :P.

  Prawdziwa nauka bazuje na eksperymentach wciąż Martinie. Z kolei eksperymenty uznaje się za dobre jeśli ich wyniki są zgodne z naszymi obserwacjami w przyrodzie. Toteż jeśli wiele eksperymentów, które wyszły z jakiejś teorii jest zgodnych z tym co dyktuje nauka, to przyjmujemy że tak jest (przynajmniej dopóki nikt nie wykaże doświadczalnie że tak nie jest). Natomiast tego co się właśnie w żadnej sposób nie da wykazać doświadczalnie to są tezy, hipotezy, domniemania i teorie, które w jakimś stopniu się sprawdzają i mogą być zgodne z rzeczywistością. Badanie warstw Ziemii to geologia, chemia i fizyka głównie. Z datowaniem to nie jest znowu taka zgadywanka Martinie, To jest oparte na pewnych eksperymentach. To znaczy w przybliżeniu da się to jedynie określić. Powiedzmy obecnie szacuje się, że Ziemia ma około 4.5 miliarda lat. Od tego mogą być odchyły o kilka czy kilkadziesiąt milionów, czy nawet kilkaset lat (z kolejnymi warstwami Ziemii jest trochę trudniej). Niby dużo, ale nie jest to tak wiele znowu w porównaniu z samym wiekiem Ziemii czy wszechświata. Co do wplecenia w to Boga, to niestety nie można brać wszystkiego co jest w Biblii dosłownie. Ja powiem jedynie tyle, że wciąż nie ma spójnej teorii naukowej mówiącej o tym jak to się wszystko zaczęło. Tylko Ci naukowcy z najwyższych szczebli się wciąż przekomarzają, czy to był Bóg (przejaw inteligencji) czy czysty przypadek. Polecam obejrzeć sobie Zagadki Wszechświata z Morganem Freemanem. Tam w niektórych odcinkach są ciekawe rzeczy o Bogu i jak się to łączy z obecną nauką.

  Ja bym chciał, żeby nowo odkrytą gwiazdę nazwano moim imieniem i nazwiskiem =).

  Oj chłopaki wy się chyba wypalacie trochę... Czasy starego Lechowicza, to było to. Szczególnie, że wtedy nie słuchałem :P.

  Każda kotka chce być gwałcona! :P.

  Krawiec, dokładnie! Zrób wywiad z Martinem taki długi na temat jego życia całego, bo to bardzo interesująca i barwna postać jest!

  Ja tam nie potrzebuję władzy nad światem Krawiec. Ja bym tylko chciał żyć w miarę normalnym kraju. Jak do tego doprowadzisz, to możesz nawet zostać królem świata, jak dla mnie.

  W Breaking Bad za bardzo byli chciwi na kasę i władzę właśnie, dlatego to się kiepsko skończyło.

  Audycja ogólnie mnie rozwaliła :).

, żeby skomentować.