Non gradus anus rodentum 50 komentarze 2015-01-09

Max Kolonko pieprzy głupoty (o Islamie)

Długość: 5min RSS

Jak mówisz "terrorysta" to myślisz "Islam". Ale dane mówią co innego. Łatwiej znaleźć automat do prezerwatyw w Watykanie niż terrorystów islamskich w Europie. Statystyki. Mówią jak jest.

Martin Lechowicz

"Non gradus anus rodentum" mówimy wtedy, kiedy chcemy powiedzieć "mam to w dupie" bez ściągania krawata. Martin Lechowicz w audycji na żywo ze słuchaczami nie boi się powiedzieć twardo: anus!

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  https://goo.gl/jUEbcu

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  https://goo.gl/DtnskC

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  https://goo.gl/iekUgF

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  https://goo.gl/WpwCfK

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  https://goo.gl/GhmuiQ

 • Iseris
  Iseris
  5 lat temu

  https://goo.gl/MnqGST

 • stach
 • Fistachu
  Fistachu
  8 lat temu

  Z tego co mi tam świta to te ofiary gwałtów to żony muzułmanów w sensie religijnym ale nie prawnym i dostają jakieś tam przywileje jako ofiary gwałtu i przy okazji korzystają z prawa łaski.

 • Fistachu
  Fistachu
  8 lat temu

  Hmmm pierwsza święta wojna jaka mi przychodzi na myśl to krucjata przeciw muzułmanom.

 • Fistachu
  Fistachu
  8 lat temu

  W moim odczuciu to pokój i demokracja są najniższymi zdobyczami cywilizacji. Najwyższe skoki cywilizacyjne miały miejsce po wojnach lub w ich trakcie, a jeśli chodzi o demokracje to owszem sprawdza się w małej skali w grupach parotysięcznych ale w większych prowadzi tylko do nadużyć.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Pisałem o przesladowaniach w szkołach. Nie pisałem, że masowo. Zabawne jak z całej mojej wypowiedzi wyłuskałeś jedno zdanie do którego można się przyczepić, taki słaby punkt do zaatakowania, nie odnosząc się do całej istoty sprawy.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  No właśnie tego się powinniśmy bać najbardziej. Że my im 50 meczetów, oni nam 100 kościołów, potem my im 200 i tak aż się wszyscy pozabijamy.

  Takie rzeczy się zaczynają od strachu i uprzedzeń, a jak historia pokazała potrafią trwać przez kilka pokoleń. Nienawiść jest zaraźliwa, więc póki nie ma naprawdę dobrego powodu, powinniśmy sobie odpuszczać. Dla swojego własnego dobra i świętego spokoju.

  Nie ma sensu życie w strachu i nie jest fajnie taplać się w nienawiści.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Ja chciałem dodać, że w mojej opinii terroryści to głównie ludzie którym wyprano mózgi jakąś tam ideologią (najlepiej za młodu) przez kogoś w kto naprawdę w to wszystko wierzy, albo robi to dla własnego interesu (raczej to drugie). Tacy ludzie biorą się zapewne, zazwyczaj z jakiś biednych środowisk bez perspektyw zbytnich. Są najczęściej pewnie niedoedukowani w wielu kwestiach (może nawet nie znają innego życia i ludzi). Tak, więc problemem najbardziej palącym jest znowu bieda, wojny, warunki społeczne utrudniające czerpanie jakiejś przyjemności z życia. Przez to ludzie stają się z frustrowani i ich podstawowe instynkty się budzą. Co sprawia, że są bardziej podatni na tego typu sugestie i żywią jakieś nadzieję na lepsze życie po śmierci. Stąd też wątpię, że większość z nich wierzy naprawdę, że jak zabije czy zgwałci itp. przypadkowych niewiernych to pójdzie do nieba. Co więcej myślę, że znaczna większość by wybrała spokojne życie, gdyby pokazano im tylko pełny obraz rzeczywistości i dano wybór...

  Ostatecznie, zobaczyłem dzisiaj też takie informacje: "Francja po zamachach. 50 meczetów zostało zaatakowanych" Czyli muzułmanie też cierpią przez to.

 • wojtek
  wojtek
  8 lat temu

  jakie konkretnie dane? można jaśniej Martin?

 • wojtek
  wojtek
  8 lat temu

  pragnę przypomnieć że w islamie nie ma rozdzielenia polityki od religii.

 • Pytajmierz
  Pytajmierz
  8 lat temu

  Raczej "nie wiem już, z kim się NIE zgodzić"... bo z kimś muszę się nie zgodzić, inaczej nie będę mógł w nocy spać. :/

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Co zrobić jeśli nawet sam pastor źle się wypowiada o tej religii (można powiedzieć że
  popiera poglądy Maxa) i wyjaśnia dlaczego USA powinno się dalej
  angażować:

  www.youtube.com/watch?v=h6v...

  Ameryka walczy o pokój i demokrację, najwyższe zdobycze cywilizacyjne.

 • Sylwek
  Sylwek
  8 lat temu

  Myślałem, że na Enklawie jest większy odsetek ludzi podchodzących trzeźwo do świata. Podejście "boję się tego, o czym jest głośno w mediach" niestety tutaj też jest popularne.

  Popularny błąd myślowy jest następujący: "Skoro statystycznie islamiści znacznie częściej niż przedstawiciele innych religii mordują, gwałcą, zaburzają ład społeczny, itp., to ich religia jest (lub niedługo będzie) największym na świecie zagrożeniem dla życia ludzkiego.".

  Zacznijmy od pytania, czy w ogóle zdanie "statystycznie islamiści znacznie częściej niż przedstawiciele innych religii mordują, gwałcą, zaburzają ład społeczny" jest prawdziwe. Patrząc na dane i statystyki, dużo osób zauważa, że jest tak naprawdę. Nie o tym chciałem napisać.

  Historycznie było to inaczej. Kiedyś czasy swojej świetności miała organizacja rzymskokatolicka, która wykrzywiając słowa Biblii określiła się przedstawicielami Boga, a w praktyce była machiną prześladowczo-wojenno-finansową i mordowała ludzi na niespotykaną do dziś skalę. Nienawiść przeciwko grupom rasowym była fundamentem wielkich wojen i przeogromnych, masowych ludobójstw w XX wieku (łącznie, chyba nie przesadzę, jeśli oszacuję liczbę wspomnianych morderstw na setki milionów istnień ludzkich). Dziś, jak to niektórzy zauważyli, największe światowe mocarstwo w imię pokoju morduje więcej osób, niż muzułmanie w imię swojej religii.

  Już samo porównanie powyższych liczb pokazuje, jakim błahym problemem jest terroryzm. Mniejsza o to - skoro założenie przytoczonego poglądu (który nazwałem "błędem myślowym") można uznać za prawdziwe, to czy teza przedstawionego błędu myślowego jest prawdziwa?

  I tu odpowiedź brzmi NIE, zupełnie NIE. Islam jest w praktyce marginalnym zagrożeniem dla przeciętnego mieszkańca Europy czy USA, tym bardziej dla przeciętnego słuchacza Enklawy.

  Tu mogą się odezwać głosy - "ale jak to, skandal, przecież to szatan, antychryst, 666". Poniżej widziałem krwawe obrazki i duże liczby, jak na przykład:
  "Norwegia: 90% gwałtów w Oslo dokonują muzułmanie!
  Muzułmanie którzy stanowią tylko 1,5% obywateli w Norwegii są odpowiedzialni za 50% gwałtów.". Robi to wrażenie, jakby 90% populacji w historii świata wyginęło od terroryzmu wywodzącego się z jednej ideologii.

  Niestety, zdystansowanie się do problemu i spojrzenie na liczby w obliczu emocji jest ciężkie. Ile było tych gwałtów? Cała populacja Norwegii została zgwałcona, czy może 1 na 1.000.000 osób, czy ile w końcu? Tu trzeba odstawić emocje na bok i spojrzeć na suche fakty. Martin potrafi to zrobić. W artykule na swojej stronie podaje link do tego, o czym mówi w filmiku: http://en.wikipedia.org/wik... - spójrzcie tutaj, z jakich powodów następuje ludzka śmierć na świecie. I wtedy wyjdzie, co jest prawdziwym problemem. Nie jest to terroryzm ani islam, to jasne jak Słońce.

  W przeciwieństwie do większości tutaj, miałem okazję przebywać wśród muzułmanów oraz poznać trochę
  mieszkańców krajów arabskich/muzułmańskich podczas pobytu za granicą. Ze
  wszystkimi poruszałem te kontrowersyjne tematy, nawet, gdy byłem w
  mniejszości. Jeden z nich zaczął zachowywać się dziwnie i powiedział,
  że mnie zamorduje. Po czym wybuchnął śmiechem i stwierdził to, co
  wszyscy inni, których poznałem i z którymi o tym dokładniej rozmawiałem (kilkanaście osób). To jest też to, co mówią wspomniane liczby - że ci wszyscy
  zamachowcy, wywrotowcy to jest skrajny margines, a muzułmanie podobnie jak wszyscy inni ludzie, chcą po prostu normalnie żyć i nie musieć się wstydzić za idiotów, którzy generują cały ten negatywny szum medialny. Prędzej traficie 6-kę w lotka, niż zginiecie od islamskiego zamachowca, zrozumcie to.

  Co już mnie najbardziej dziwi, to ci wszyscy zacietrzewieni ludzie, którzy tak by chcieli zgładzić wszystkich islamistów. Mają oni (ci zacietrzewieni ludzie) w sobie tak dużo jadu, że sami są dla siebie większym zagrożeniem niż ten cały terroryzm. Jeśli jesz coś na szybko i pełen wewnętrznego niepokoju i złości kolejny dzień "walczysz" z islamistami swoimi odważnymi komentarzami w Internecie, to gratuluję - właśnie zaszkodziłeś sobie bardziej, niż kiedykolwiek ci zaszkodzi jakikolwiek terrorysta. Prędzej umrzesz od skrętu kiszek ze złości niż od zamachowca.

  Wymienię tu osoby z poniższej dyskusji, którym radziłbym przypomnieć sobie dział matematyki dotyczący porównywania liczb (która jest większa, która mniejsza i co to oznacza, że jedna liczba jest większa od drugiej w danym kontekście): @disqus_imoxnakJg8:disqus , @yerski, @disqus_fBWxXpNpxs:disqus , @marcysiek, @Ktos, @duckar:disqus

  Niestety, bez umiejętności odstawienia na bok dzikich emocji i zastosowania matematyki na poziomie szkoły podstawowej nie da się zrozumieć pojęcia skali, czyli co jest ważne, a co nie jest ważne.

  Prosiłbym też wymienione osoby o napisanie, ile osób z ich rodziny+znajomych zginęło z rąk terrorystów, a także z iloma muzułmanami rozmawiali w życiu na temat terroryzmu. Domyślam się, że odpowiedzi na wszystkie pytania będą 0, ale mimo to nie powstrzymuje to was od propagowania nienawistnych teorii.

  Totalitarne systemy bardzo się cieszą z takich zaprogramowanych czystą nienawiścią ludzi, jak wy. Dla mnie prawdziwym problemem jest nagminny brak używania rozumu wśród ludzi. Potrafię uzasadnić, czemu to jest problem - jak wybierzecie sobie przywódcę pokroju Maxa Kolonki i zaczniecie w imię pokoju rozprawiać się z wrogą ideologią, to właśnie dokładnie wy doprowadzicie do sytuacji, której tak bardzo się boicie.

 • Artoooooor
  Artoooooor
  8 lat temu

  Właśnie. W imię Al-Kaidy/państwa/przywódcy, a nie Allaha. Znaczy oni myślą, że to podoba się Allahowi, a tak naprawdę spełniają jakieśtam polityczne cele przywódców.
  To tak, jakby powiedzieć, że zabijanie w imię kościoła to zabijanie w imię Boga i z tego powodu chrześcijaństwo w Średniowieczu było złe. A przyczyną była nie religia, tylko polityka.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  A co, nie wiesz już kogo nienawidzić? :-)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  To podaj link do tych statystyk.
  Nic mi o tym nie wiadomo, żeby w Europie masowo prześladowano nie-muzułmanów za to, że nie są ubrani jak chce Allah.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Nie rozróżnianie między ekstremizmem a normą, to tak, jakby za wypadek spowodowany przez pijanego kierowcę obwiniać wszystkie samochody.

  A zdobywanie popularności lecąc na fali uprzedzeń, strachu, rasizmu, nienawiści i chęci odwetu to jest nieodpowiedzialność. Komentator buduje jakiś obraz rzeczywistości.

  Obraz Maxa to nie jest prawdziwy obraz, to jest jakieś chore preludium do jakichś następnych pogromów.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  No właśnie zobaczyłem i dane mówią co innego.
  Ślepy jesteś czy co? Masz te dane na ekranie.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  A słyszałaś o tym, że kilkanaście razy więcej ludzi zginęło dzisiaj pod kołami samochodu? A nieporównywalnie więcej umarło na raka? Śmierć od kuli naprawdę jest taka straszniejsza i częsta niż śmierć od raka, żeby się jej akurat do tego stopnia bać?

  Przez ostatnie 50 lat nic się w kwestii terroryzmu praktycznie nie zmienia. To dalej zjawisko marginalne, Muzułmanów przecież żyje we Francji mnóstwo. I to od wielu, wielu lat. Nie jednostki, a miliony. Gdyby byli naprawdę tak groźni jak to ludzie chcą widzieć, to by się w imię proroka chciał wysadzać no przynajmniej co dziesiąty. A gdyby się wysadzał co dziesiąty to by było z 100000 aktów terrorystycznych rocznie. A jest ile? 10? Gdzie tam, nawet tylu nie ma.

  Więc nie można udawać, że problemu nie ma, ale nie trzeba go też wyolbrzymiać. Nie ma podstaw.

  W dodatku to niebezpieczne, bo się w końcu zrobi o wiele gorszy problem - powszechnej nienawiści, ksenofobii i rasizmu. Już niewiele ludziom brakuje.

  No w każdej społeczności jest margines pomyleńców. Trzeba z tym żyć, nikt nic na to nie poradzi. Ale liczby pokazują, że nawiedzeni agresywni europejscy muzułmanie to akurat margines, kompletny margines. Obarcza się winą całą społeczność za margines, to nie jest fair. To świadczy o zbiorowej paranoi.

  O tym jakie to niebezpieczne mówi historia. Spontaniczne pogromy Żydów brały się dokładnie z tego samego strachu, który dzisiaj jest przed muzułmanami.

  Taką postawą nie-muzułmanie zmuszają ich wręcz do agresji, bo co ma zrobić dzisiaj normalny muzułmanin? W końcu wszyscy go zaczną tak się bać i tak nienawidzić, że mu do wyboru zostanie albo zostać męczennikiem albo dać się zabić albo się bronić.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Póki co daleko bardziej prawdopodobne jest, że cię zabije samochód. Ale jakoś nie boisz się więcej samochodów.

  Człowiek taki już jest, że się boi irracjonalnie. Terroryzmem się wszyscy nawzajem straszą to się wydaje bardziej straszny, a biorąc pod uwagę dane to jest marginalne niebezpieczeństwo.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Po pierwsze: źródło.

  Po drugie, całkiem możliwe, ale ja nie mówiłem o gwałtach teraz. Koniecznie chcesz się dopieprzyć do muzułmanów, to sobie coś zawsze znajdziesz, ale takie podejście to czysty rasizm.

  A przy okazji takich rewelacji trzeba zawsze pamiętać o tym, że przywoływanie takiej zależności może być skutkiem błędów poznawczych. Np. może się okazać (nie musi, nie wiem) że gwałty są wcale nie z powodu islamu, tylko z powodu biedy. Albo kultury. Albo wychowania. Albo czegoś innego. Sprawdziłeś? Ja nie.

  Sam fakt, że nikt nie sprawdza takich danych, tylko je łyka jak pelikan i powiela dalej jak torrent, pokazuje jasno, że uprzedzenia kwitną aż miło. Nikt nie chce wiedzieć jak jest naprawdę, tylko sobie szuka konfirmacji, uzasadnienia żeby mieć kogo nienawidzić. Bo tak prościej.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Tak, sprawdzałem.
  Raz się zwiększa, raz spada, ogólnie trend się nie zmienia. Trochę dziwne, spodziewałem się sam, że rośnie. Ale nie ma danych z 2014 roku, jak będą, zobaczymy jak to wygląda.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Dane mówią co innego.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  To jest nieprawda. Pokazałem właśnie dane, które mówi, że jest całkiem inaczej, a ludzie dalej swoje.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  ale 90% wszystkich zamachów terrorystycznych popełniają muzułmanie w imie Al-kaidy lub państwa islamskiego.

 • Artoooooor
  Artoooooor
  8 lat temu

  Ładne animacje.
  W tym czasie amerykańska armia zabiła więcej ludzi z powodów religijnych. Ta religia twierdziła najpierw, że Irak ma broń masowego rażenia, teraz twierdzi, że państewka na Bliskim Wschodzie, które nie ogarniają własnej polityki wewnętrznej i ledwo utrzymują własne terytoria są zagrożeniem dla świata. Obama Akbar! Dlaczego nikt nie trąbi o zagrożeniu przez terrorystów amerykańskich?
  A w europejskich państwach przydałyby się po prostu bardziej surowe kary za przestępstwa typu gwałt i morderstwo.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  http://wiadomosci.gazeta.pl...

  Ciekawy muzułmanin prawda :)

 • Artoooooor
  Artoooooor
  8 lat temu

  To polityka, a nie religia. Gdyby byli chrześcijanami, krzyczeliby "W imię Boga!". Gdyby byli ateistami - "$% wam w %^, amerykańce!". Ale atak odbyłby się tak czy siak, komuś USA zalazło za skórę i chciał się odwdzięczyć.

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  A na tej stronie mozna odnalezc statystyki dotyczace innych krajow, w ktorych swieci wojownicy walcza (oraz jak walcza) o lepsze jutro.
  http://www.bbc.com/news/wor...

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Nie wydaje mi sie aby Max zle interpretowal fakty. Wezmy np film o tym czym jest wojujacy islam: www.youtube.com/watch?v=Yva...

  A tutaj jest dokument, w ktorym omowiono podstawowe problemy bagatelizowane przez media, a o ktorch Max czasami wspomina. Jest to spojrzenie z punktu widzenia normalnego obywatela, ktory wczesniej nie mial doczynienia z ta kultura.
  www.youtube.com/watch?v=48z...

  Wg mnie przekaz Maxa jest jasny, teraz macie spokoj, poniewaz ci ludzie stanowia mniejszosc, a wybryki terrorystyczne pokazuja na razie tylko maly potencjal jaki w nich tkwi. Zatem wszystkie statystyki nic nie pokaza, skoro to wszystko ma dopiero nadejsc, tego jeszcze nie ma, jest w fazie przygotowan.
  Caly ten przekaz ma nam uswiadomic jakie sa ich ambicje, czyli jakie maja plany wlasnej ekspansji i jak zamierzaja tego dokonac:
  www.youtube.com/watch?v=j1s...

  Moim zdaniem, te 3 filmy powinny dac troch do myslenia. Kazdy moze wyciagnac wlasne wnioski. Czy sa to zmanipulowane materialy czy proba ostrzezenia nas przed niebezpieczenstwem? 'Who knows'

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Stare chińskie przysłowie mówi:
  "Zacznij kopać studnię zanim poczujesz pragnienie" - to odnośnie tendencji społecznych w Europie.

  Może i samych wybuchów w Europie nie jest za dużo, (jeszcze) to jakby przejrzeć statystykę innych napaści, pobić, gwałtów, agresji w szkołach przez wyznawców allaha na innych za to, że nie są ubrani tak jak chce allah, że nie jedzą, piją tego co chce allah, to sprawy nie wyglądają tak fajnie.

  "Kultura" islamska z natury rzeczy jest agresywna w stosunku do innowierców, taka była od początku to oni wymyślili coś takiego jak "święta wojna".

 • Krzysiek Jankowski
  Krzysiek Jankowski
  8 lat temu

  Rozumiem że każdy ma swoje poglądy mniej lub bardziej oderwane od realiów dnia codziennego. Tak więc proponuje temu " katotalibowi " głosić swoje brednie u samego źródła czyli wśród islamistów. Ciekawe ile by zdążył powiedzieć zanim obcieli by mu ten pusty łep i nasrali w gardło... Ale pewnie uznał by swoje zejście za spowodowane jak to powiedział SRACZKĄ a nie zagrożeniem ze strony islamu.

 • Daniel K
  Daniel K
  8 lat temu

  Ze względu na np. heurystykę dostępności Twój pogląd jest do dupy.

 • wojtek
  wojtek
  8 lat temu

  no, atak islamskich fundamentalistów wcale nie był podyktowany względami religijnymi :D nic a nic.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Ale o czym ty pierdolisz? Atak na WTC to nie byl atak na tle religijnym, a akcja wymierzona w USA jako kraj(jesli przyjmiemy za pewnik wersje USA). Twoim uposledzonym tokiem rozumowania to chrzescijanie zabijaja miliony bo przeciez i nazisci byli chrzescijanami i amerykanie podczas akcji militarnych. Bys chociaz przeczytal to co wlasnie zamiesciles i pod wplywem refleksji usunal, a nie ladujesz do internety bzdety.

 • wojtek
  wojtek
  8 lat temu

  boże, co za bzdury. wiesz są 3 rodzaje kłamstwa: kłamstewko kłamstwo i statystyka. zobacz sobie ile ludzi ginie w atakach separatystycznych a ile ginie przez islamistów. w jednym ataku na WTC zginęło więcej ludzi niż w 40 letniej wojnie domowej w Irlandii!

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  To będzie szkoda, bo fajna z Ciebie dziewczyna :). Powspominam Cię na pewno dobrze ;).
  Iseris, faktem jest, że możesz zginąć codziennie z byle przyczyny. Trzeba się z tą myślą jakoś oswoić. I tak jak przyjdzie Twój czas to umrzesz, tego się nie da uniknąć. Oczywiście teraz jeszcze nie chcesz umierać i masz nadzieję, że Bóg to uszanuje. Nie mniej jednak Jego plan czy los może przewidywać Twoją śmierć już za rok. Taka prawda. Tak, więc lepiej ciesz się życiem i tym co masz zamiast tracić czas na przejmowanie się kiedy na prawdę nic w Twoim najbliższym otoczeniu nie dzieję się złego. Ostatecznie jesteś chrześcijanką przecież, więc po śmierci pójdziesz do nieba i też będzie fajnie myślę :).

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Cala IRA i ETA razem wzięta nie zabiła tyle ludzi co "islamiści" w WTC oraz innych atakach w ostatnich trzech latach. Kiepsko bardzo! Pozatym statystyki to nigdy cała prawda nie jest... Co z wspomnianymi tutaj gwałtami? Co z nagminnym niemal obsesyjnym brakiem chęci do jakiejkolwiek asymilacji?

 • Pawel
  Pawel
  8 lat temu

  A analizowałeś Martin jaka jest tendencja? Może np. rok temu było to 1%, pół roku temu 2 a teraz urosło do 3. Więc może lepiej zapobiegać a nie potem leczyć?

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Statystycznie to ja i mój pies mamy po 3 nogi i tyle na ten temat

 • duckar
  duckar
  8 lat temu

  No to ja Ci Martinie przywołam inne statystyki. Bo przecież zło jakie
  wyrządzają muzułmanie w europie to nie tylko "terroryzm". Jeżeli ktoś
  kogoś zaatakuje na ulicy to nie trafia od razu do teczki opatrzonej
  napisem "terrorysta"...

  Ale wracając do statystyk:
  "Norwegia: 90% gwałtów w Oslo dokonują muzułmanie!
  Muzułmanie którzy stanowią tylko 1,5% obywateli w Norwegii są odpowiedzialni za 50% gwałtów."

 • Iseris
  Iseris
  8 lat temu

  Ja obecnie mieszkam w Paryżu i mam mieszane uczucia. Dzisiaj akurat zginęło kilkoro niewinnych ludzi, którzy po prostu robili sobie zakupy.
  A co jeżeli jutro, jak będę w sklepie, takie coś mnie spotka?

 • Pytajmierz
  Pytajmierz
  8 lat temu

  Już się powoli zaczynam gubić w tym temacie.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Też uważam, że na razie nie ma co się bać muzułmanów. W końcu na razie nas nikt nie morduje na ulicach, więc jest spoko :).

 • Iseris
  Iseris
  8 lat temu

  Drogi Martinie, a może to dopiero początek czegoś gorszego, czegoś co przebije wszystkie statystyki razem wzięte z ostatnich 10 lat?
  Słyszałeś o dzisiejszym przetrzymywaniu zakładników w sklepie?

, żeby skomentować.