Non gradus anus rodentum 18 komentarzy 2014-05-29

Korwin na Boga!

Długość: 67min MP3 (48,2MB) RSS

Korwin na prezydenta! Korwin na premiera! Korwin na Boga! W pierwszym odcinku Anusa próba zamknięcia tematu, o którym nie da się przestać gadać.

Martin Lechowicz

"Non gradus anus rodentum" mówimy wtedy, kiedy chcemy powiedzieć "mam to w dupie" bez ściągania krawata. Martin Lechowicz w audycji na żywo ze słuchaczami nie boi się powiedzieć twardo: anus!

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Chyba na odwrót tam miało być - lepszy jest doświadczony praktyk niż niedoświadczony teoretyk. I tak jest nie zawsze. Na przykład z tym pociągiem, to właśnie gdy przesypie się kolejne ziarno goryczy, to ja bym jednak wolał maszynistę niedoświadczonego co mógłby wykoleić pociąg, niż n-ty raz jechać w pociągu w którym mnie okradają i ruchają za każdym razem.

  Z tym, że zgadzam się że w Polsce jeszcze nie jest tak źle, żeby ją wykolejać. Tylko, że jak na razie JKM też nie doprowadził do katastrofy.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Jakich możliwości? Wymienisz jakieś przykłady? :)

 • |Dorota|
  |Dorota|
  6 lat temu

  Z całej audycji najbardziej podoba mi się tytuł. A reszta... no cóż.

 • wrozbita
  wrozbita
  6 lat temu

  Lewatyyyywa jak piwsko!

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Wcale nie. Pozostaje jeszcze dużo innych możliwości.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Heh. Bo młoda.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  To zależy z czym się porówna. Na Ukrainie rozwalają o wiele gorzej. Polska nie jest aż tak rozwalona jak nam się wydaje, po prostu skupiamy się bardziej na tym co rozwalone niż na tym co działa.

  Mi tu chodziło o pokazanie absurdu pewnego toku rozumowania: że z zasady lepszy jest niedoświadczony teoretyk niż doświadczony praktyk.

  W rzeczywistości praktyka daje tak dużo, że nawet zupełny dureń z doświadczeniem może mieć znacznie lepsze wyniki niż geniusz, który tylko zna teorię.

 • Arek Bykowski
  Arek Bykowski
  6 lat temu

  ja jeszcze słucham, ale zanim zapomnę, to napiszę.

  "Jedziesz tramwajem i wolisz człowieka który nigdy nie prowadził tramwaju ani nic innego, niż ludzi którzy prowadzą tramwaje od 5 lat..."

  Martin jeżeli Ci ludzie rozwalają każdy tramwaj do którego wsiądą, to tak wolę wolę kogoś nowego". Choć lepsza alternatywa to wysiąść :) Ile to już ludzi na emigracji?

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Młodsza część publiczności strasznie tępa :D

 • Mashiro
  Mashiro
  6 lat temu

  Cóż, Martin, nie pozostaje Ci nic innego, jak założyć partię i poprowadzić niekorwinistycznych wolnorynkowców do zwycięstwa.
  Albo dalej mieć to w dupie. Genialna nazwa audycji :D

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  To miło, że wciąż jesteś taki skromny i sodowa Ci nie uderzyła do głowy ;).

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  A to źle?
  Nie wstydź się być wyznawcą!
  Ja na przykład jestem wyznawcą Jezusa i się nie wstydzę.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Spoko. Skończyłem. Myślę, że się wyleczyłem na jakiś czas.

  No wiesz co, takiego profesjonalistę jak Martin Lechowicz w poczekalni bym trzymał??? No co ty.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Ok Martin, przyznaję audycja była w sumie zabawna i ciekawa. Tylko daj już spokój z tym Korwinem, nie ma co się dalej spierać. Najważniejsze rzeczy już zostały powiedziane na martinlechowicz.com i tutaj. Kto ma głosować na JKM będzie na niego głosował i zobaczymy jak to się ułoży.

  Swoją drogą, jak to możliwe że po jednej audycji program już jest na głównej, a nie w poczekalni... Martin Ty despoto, aż tak wiele z JKM Cię nie różni ;).

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Jak cytujesz Korwina, to nie wiem Martin czy jeszcze próbujesz zrobić z tego jakąś aluzje czy żart, czy już wymyślasz.

  Kwestia dowodu w sprawie Hitlera w ogóle nie jest istotna, więc po co dziennikarze i reszta polityków razem wyciągają takie kwiatki? To samo z lekkimi gwałtami na swoich kobietach opisanych ileś tam dzieciąt lat temu w jakieś jego książce (z resztą pewnie cały rozdział tłumaczy o co dokładnie chodzi). Zgadzam się Martin z tobą - to nie jest istotne.A przedewszystkim nie są to tematy do poruszania o 21:30 w telewizji u Moniki Olejnik.

  JKM pewnie nie chce o tym gadać, ale jak już ktoś poruszy temat, to on sam nie chce go zostawić po jakimś chamskim komentarzu prowadzącej czy innego polityka.

  A "lewak" [bo jak wiadomo w tym momencie używając tego słowa (podobnie jak z debilem) nie chodzi tylko o ludzi uważających ingerencje państwa w gospodarkę za warunek konieczny w prawidłowym jej funkcjonowaniu] to osoba nie do końca w wtajemniczona i komentująca Korwina na podstawie zasłyszanych zdań z telewizji czy gazet.

  A kończy to się "automasakrą" czyli doniosłym obnażeniem swojej głupoty komentującego.

  Ehh, ja pierdole, kiedyś to się fajnie słuchało Martina. Pewnie teraz wyjdę na wyznawce ;p

 • stach
  stach
  6 lat temu

  No słucham i nie mogę, faktycznie Martin jesteś lewakiem (chyba, że udajesz). ;( Korwin z paraolimpiadami ma w tym problem, że finansować je powinni Ci, którzy chcą w nich uczestniczyć, oglądać czy sponsorować. I oni powinni robić z tą olimpiadą co chcą, a nie bana fizycznie pełnosprawnych ludzi w sejmie i "publicznej" telewizji. Tak samo z zawodami szachowymi dla pełnosprawnych umysłowo i dla debili.

  Faktycznie jego wypowiedzi mogą być odebrane za chamskie i kontrowersyjne, ale dzięki temu nawet Ty robisz szum w okół niego.
  Dzięki temu wygrało 4 mandaty w drugich wyborach, w jakich NP startował.

  UPR, który twierdzi, że Korwin ich tylko sabotował w wyborach nawet nie uczestniczył.

  Jak udajesz i tylko prowokujesz publikę to sorry. Mnie taka forma nie zawsze odpowiada, chociaż czasami to fajnie wychodzi.

  Chyba powinienem komentować po wysłuchaniu ale chyba za mocną kawę wypiłem.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Martin lewak!!! I impotent! (za tego debila!)

 • macbury
  macbury
  6 lat temu

  Nice

, żeby skomentować.