Jedno słowo za dużo

Długość: 0 RSS

O jednym Januszu co powiedział "kobieta", o studentkach co powiedziały "tampon" i o Włochu co zażartował "bomba". A wszyscy pozostali usłyszeli co innego. W tym odcinku dużo telefonó, jeden szokujący spot reklamowy a na koniec nowa Obława - numer VI.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • Martin
  Martin
  5 lat temu

  A może nauczmy się najpierw pisać, a potem wytykajmy innym błędy intelektualne, co?

 • stach
  stach
  5 lat temu

  zieba nie jest profesorem, to jest chlop ze wsi ;)
  typowy sluchacz, nie wiem nic o niczym ale sie wypowiem bo cos tam uslyszalem od jakis szarlatanow.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  imputować komuś dziecinność i nie rozroznianie rzeczywistości od fikcji, a samemu wiezyc w boga... -.-'

 • Martin
  Martin
  5 lat temu

  Ależ jest.
  Aha, tylko widzę, że się link nie pokazuje? Poprawię to przy okazji, a tymczasem masz tu link ręczny:
  http://www.enklawa.org/vide...

 • Martin
  Martin
  5 lat temu

  Ja się zgadzam ze wszystkim poza tym, że mu zależy na zarabianiu.

  Może tak wynikać z jego postępowania, ale nie sądzę, żeby to była jego główna motywacja ani nawet szczególnie ważna motywacja. Niedużo z nim przebywałem na żywo, ale na tyle, żeby się zorientować "co to za typ".

  No więc jest to w zasadzie bardzo sympatyczny typ - typ chłopca, który jest wiecznie ciekawy, ciągle chce coś robić i którego kręci robienie wokół siebie ropierduchy. No, czyli troszku jak ja.

  Ale taki typ w połączeniu ze zespołem Aspergera i z tą jego zaawansowaną socjopatologią daje koszmarne efekty. To nie jest człowiek, który chce ani potrafi współpracować. Jest bardzo sympatycznie go śledzić, słuchać, podziwiać - ale absolutnie nie można za nim iść.

  I to trochę przykre, bo z perspektywy czystego rozumowania, to nie nie jest jego wina, że inni za nim idą i kończą rozczarowani. No bo specjalnie swojej specyfiki nie ukrywa, a jednocześnie volenti non fit injuria. Więc w jego świecie, wszystko jest w porządku.

  Ale ludzie nie są robotami i w prawdziwej rzeczywistości daleko od "wszystko w porządku". Trudno ocenić i zrozumieć fenomen Korwina. Jeszcze przykrzejsze, że nikt właściwie nie próbuje.

  Agent Tomasz zrobił doskonały dokument o Korwinie - ale nie ma tam próby wyjaśnienia Korwina, są tylko przedstawione fakty, rozmowy, opinie. Ale bez próby zbudowania obrazu całości. No trochę szkoda, ale rozumiem. Taka, powiedzmy, obiektywność. Dziennikarskie oddzielenie faktów od opinii.

  Mimo wszystko ja, jako twórca zawsze sobie rezerwuję prawo do własnego obrazu, zdania i opinii. Byłoby bardzo ciekawie taki film zrobić, ale tym razem spróbować wyjaśnić głowę Korwina. Bo to głowa ciekawa niesamowicie i absolutnie niepowtarzalna.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Mój mąż przez wiele wiele lat był wierny Korwinowi, ale z czasem podobnie jak słuchacz czuł coraz większe rozczarowanie. Czarę goryczy przelał jego związek z młoda dziewczyną i zrobienie dzieci ' na boku'. Gdy ktoś mówi o zasadach, moralności i konserwatyzmie obyczajowym, a jednocześnie te zasady łamie, to przestaje być wiarygodny.

  Problemem Korwina jest to, ze on skłóca wszystkich swoich zwolenników. Dla mnie jego wejście do PE to był wypadek przy pracy, bo jemu zależy na sprzedaży książek i wykładach, z których żyje, a nie realna władza.

  Poza tym on ma zachowania charakterystyczne dla Aspergerowca, bo jest bardzo inteligentny, ale kompletnie nie ma umiejętności społecznych, mówi faktycznie, to co myśli nie licząc się z innymi, tak jak Martin zgrabnie to ująłeś 'jak do komputerow'.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Zagłosowałem na Korwina kiedy jakimś cudownym zrządzeniem losu dostał się do PE i jestem z tego dumny. Im bardziej rozdrobni się PE na takie persony tym lepiej dla obywateli.

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  5 lat temu

  w sumie to lechowicz mowi zeby srac na trawe bo jest free ale jak jakis prawak chce sobie nazywac kogos grubym to uwaza ze ten ktos ma 5 lat i powinien dorosnac a najlepiej tego zakazac xD deliria jakas? smiechlem z czata ktory sie z lechowiczem nie zgadza i lechowicz lapie bul dupy o to.

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  5 lat temu

  W sumie to przyganial kociol garnkowi.
  lechowicza moge zapytac o to samo - kiedys byl normalny, spiewal sobie piosenki czytal ta biblie az na nagle zaczal sie radykalizowac na takie glupawe lewackie poglady ze najgorszy lewak do konca w nie nie wierzy. Nagle polacy zaczeli mu smierdziec i zdecydowal sie nagrywac po angielsku XD (taa chuja tam durne gadanie).

  I taki lechowicz pyta sie dlaczego korwin to a sam siebie dlaczego on to XD Korwin podobno zaczal brac pieniadze od ruskich... a od kogo lechowicz bierze pieniadze?

  jeszcze nie widzialem normalnego czlowieka ktory nagle by sie zaczal tak radykalizowac za darmo XD zaden lewak nie popiera tych pogladow no chyba ze glupek guwnozjad od noszenia transparentow - ci wyzej normalnie dostaja dotacje i subwencje i im placa pensje za te lewackie gadanie.

  korwin tez dostaje kase za te swoje pierdolenie od czapy

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Martin ja chce se to ściągnąć. Już nie ma takiej opcji?

, żeby skomentować.