Dobra | Ida, czy nie Ida?

Długość: 3min RSS

Dobra, jakie w końcu mieć zdanie na temat naszego oscarowego sukcesu?

rudeboyPL

"Dobra" to krótki program informacyjno-rozrywkowy robiony w Power Poincie. Zapraszam do komentowania.

 • Stefan
  Stefan
  5 lat temu

  Dobra działa chyba jak sygnalizacje świetlna z pętlą indukcyjną. Musi przejechać odpowiedni dużo odpowiednich osób żeby zadziałała.

  https://youtu.be/XzDi2cP5vJU

 • Stefan
  Stefan
  5 lat temu

  Znalazłem inną i dość sceptyczna recenzję IDY. To co zostało tam powiedziane wydaje się przedstawiać zamierzenia autorów filmu:

  https://www.youtube.com/wat...

 • Loony
  Loony
  5 lat temu

  Dobra, wróć :(

 • Loony
  Loony
  5 lat temu

  Gdzie jest Dobra?!!!!!?! AAA!

 • Stefan
  Stefan
  5 lat temu

  Pojawi się odcinek o "Panu z wąsami"?

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Hah! Śmiechłem.

 • rudeboyPL
  rudeboyPL
  5 lat temu

  dzięki za wyczerpujący komentarz. teraz to już na pewno muszę obejrzeć Idę.

 • GregKoval
  GregKoval
  5 lat temu

  "Ida" nudna? Bo to życie przedstawione na ekranie. Życie jest nudne, dopóki nie docenimy jego ciekawych chwil. To samo można powiedzieć o Birdmanie, tyle że do tej pory mam przed oczami kilka scen z tego filmu, które moim zdaniem przejdą do historii kina, jak np. genialnie nakręcony "nagi spacer" po Broadwayu.

  "Żadnych dreszczy"? Po scenie samobójstwa Wandy Gruz przez kilka minut nie mogłem szczęki zamknąć.

  Polacy Żydów mordowali, mordowali też Ukraińców, czy Rosjan. Takie są fakty. Niestety. A to, że i naszych też przy okazji mordowano wcale nie usprawiedliwia tych czynów.

  "Polska morda"? Pochodzę ze wsi i raczej nie widziałem tam Banderasa wywalającego obornik widłami. Rolnicy po prostu o siebie nie dbają, palą papierosy jak lokomotywa, więc nie ma się co dziwić. Szyszkowski jest zresztą bardzo przystojnym aktorem i chwała mu za to, że potrafił się tak przeobrazić. To kolejny plus dla filmu - genialni aktorzy, może oprócz odtwórczyni roli tytułowej, ale ona nie jest zawodową aktorką.

  "Końcówka filmu" to podsumowanie jego idei. To nie jest film o zakonnicach. To nie jest film o mordowaniu Żydów. To tylko tło dla tej historii. To jest film o dokonywaniu wyborów w życiu, które nie są łatwe, jak dla głównej bohaterki.

, żeby skomentować.