Nie oglądaj kultowych filmów!

Długość: 21min MP3 (20,6MB) RSS

Polecił Ci ktoś kiedyś jakiś kultowy film, a Ty go obejrzałeś i się zawiodłeś. Powiem Ci dlaczego tak się stało! Powiem też o tym jak dzielić kultowe filmy i jakie filmy oglądać, jeżeli chcemy się dobrze bawić.

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Everthus
  Everthus
  6 lat temu

  Mam podobne zdanie co wy. Są filmy kultowe, np w jakiejś grupie, i są filmy - klasyki/niezbędniki. Takie dobre że warte polecenia. I to nie jest to samo - u moich znajomych kultowe są np Eurotrip, Tenacious D - Pick of Destiny, czy Las Vegas Parano. Dodałbym pewnie jeszcze Blues Brothers i Sprzedawców. Klasyki to często filmy bardziej rozbudowane, złożone, znane

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Dobrze powiedziane.
  Najbardziej kultowy to jest pewnie "Star Wars", kiedyś też był "Dirty Dancing", ale tu o inną kultowość chodzi.

  Ludzie nazywają kultowym film, który jest po prostu popularny, ale ja się nie zgadzam z takim utożsamianiem. Bo to są całkiem inne zjawiska, inny sposób czczenia filmu i inne powody. I ten odcinek dobrze pokazuje o co chodzi. I dlatego to jest bardzo dobry odcinek.

 • Shogun89
  Shogun89
  6 lat temu

  Masz rację. Ja mówię tu o specyficznych filmach, które z jakiegoś powodu mają oddaną grupę fanów. Nie jest chyba niczym niezwykłym, że lubimy obejrzeć film, który jest po prostu dobry. Niczym niezwykłym nie jest też to, że filmy bardzo dobre są później cytowane przez wiele lat i podawane za wzór, czasami urastając do miana kultowych (Pulp Fiction, Fight Club, Matrix, Chłopaki nie płaczą itd.).Jednak łatka filmu kultowego jest o tyle ciekawa, że dawana jest z przeróżnych powodów. I te właśnie powody i te filmy, które z tych powodów taką łatkę przyjmują jest da mnie interesujące.

 • animuss
  animuss
  6 lat temu

  ja mam całkowicie inną definicję filmu kultowego. Dla mnie jest to film który jest po prostu powszechnie znany i lubiany, którego fragmenty, cytaty - są przytaczane przez zwykłych ludzi. Dla każdego filmu znajdzie się grupka fanów którzy będą ten film wielbić. Mało znane filmy mogą być kultowe, jeśli w jakiś sposób odcisnęły swoje piętno w popkulturze.

, żeby skomentować.