Czy spieprzą ekranizacje wiedźmina?

Długość: 20min MP3 (18,8MB) RSS

O ekranizacji wiedźmina, o serialu, którego (prawdopodobnie) nie znasz, a warto i o filmie, który nie wiesz (być może), że jest małym arcydziełem. Hej! Sam jeszcze tego nie wiem, ale czemu by o tym nie powiedzieć?

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Martin
  Martin
  4 lata temu

  I love this program! :-)

 • stach
  stach
  4 lata temu

  Nie mogą tego spieprzyć- bo uderzy to w firmę Bagińskiego czyli "Płacisz i masz" - która jest marką na poziomie światowym.
  Nie mogą bo... nie mają wyjścia :D
  Jak spieprzą to posypią im się klienci i zlecenia- na co nie może sobie pozwolić żadna firma.

  Polecam też wywiad z Bagińskim https://www.youtube.com/wat... bardzo ciekawie mówi

  I na koniec- jeżeli lubisz seriale w klimatach IT to polecam mocno Halt and Catch Fire- opowiada o twórcach oprogramowania i sprzętu w latach 80 - ma świetny klimat i bardzo dobrze napisane postacie.
  Chyba mój ulubiony po True Detective i Breaking Bad/Better Call Saul.
  Co mnie ujmuje w tych nowych serialach- że tam mało co jest czarno białe- każdy ma coś "za uszami". Ogólnie dlaczego te seriale są takie dobre to jest totalnie temat rzeka ;-)

 • Marcin Czechoński
  Marcin Czechoński
  4 lata temu

  Co do "Wiedźmina" to film powinien trzymać poziom, skoro do jego realizacji przyczynia się Tomasz Bagiński. Reżyser z tak dobrymi tytułami na koncie prędzej porzuci karierę niż wypuści szmirę. Jedyne, co mnie martwi, to sprawa dubbingu... Dla mnie Geralt bez głosu Rozenka to już nie jest wiedźmin... No w ostateczności Krzysztof Banaszyk (który to udzielał głosu wiedźminowi w słuchowiskach Fonopolisa). Jak bardzo stronię od dubbingów w filmach (nienawidzę wręcz), tak tutaj (przyzwyczajony do głosu Geralta z gier) nie wyobarażam sobie oglądania filmu w języku angielskim... Ale nic to, nie zapeszajmy... :P

  Mr Robot jest mocno przeHYPE'owany. Wielkie nadzieje w pierwszych odcinkach, później jednak poziom drastycznie spada. Nawet (przewidywalny) plot twist tego serialu z dna nie wyciągnął. Mimo wszystko aktorstwo Rami Maleka to absolutne mistrzostwo, nie dziw, że zaproponowali mu rolę w grze Until Dawn (gdzie również podołał zadaniu). Ostatio w serialach widać tendencję do umieszczania jak największej ilości wkurzających postaci kobiecych albo takich, na których losach czy życiu widzowi kompletnie nie zależy - i to jest powód, przez który Mr Robot pójdzie w odstawkę wzorem pewnego serialu (w którym owy problem przekroczył wszelkie możliwe granice) - "Fear the Walking Dead". I o ile w Mr Robocie główny bohater stara się serial ratować mając do dyspozycji dużo czasu ekranowego, to w "Fear the Walking Dead" Frank Dillane (który odgrywa jedyną ciekawą tam postać) niczego nie uratuje, bo w kamerze pojawia się bardzo rzadko.

 • Shogun89
  Shogun89
  4 lata temu

  Sztuka spadania: https://www.youtube.com/wat...
  Trailer pierwszej gry Wiedźmin oraz opowiadania Sapkowskiego o tym samym tytule: https://www.youtube.com/wat...
  Zwiastun Volkodav: https://www.youtube.com/wat...
  Mr. Robot: https://www.youtube.com/wat...
  Swiss Army Man: https://www.youtube.com/wat...
  Sing Street: https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.