HAMBURGER VS CHEESBURGER! McDonnalds

Długość: 12min RSS

Odcinek jak maŻenie! Koty, krowy, woły, burgery, ach! Jeśli ten odcinek nie spodoba się Martinowi - poddaję się i zakładam Pijak TV ! ;)

Żarłok

Żarłok is coming

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Ale nikt wcześniej nie powiedział tego tak fajnie po Polsku, aż nastał Żarłok i wypowiedział te magiczne słowa w naszym tubylczym dialekcie. A czas poświęcony na montaż jest już wpisany w historię kultury chwalenia zielonej trawy. Bogusław L. dobrze zaczął ale brakowało jednak montażu Żarłoka. Teraz pieśń o zielonej trawie jest dla mnie "pełna" i mogę się nią cieszyć.

  Natomiast High Hopes znam bardzo dobrze. Zawsze tego słuchaliśmy na studiach w akademiku, gdy nadzieja na zdanie egzaminów gasła ale nikt nie chciał się poddać. Ta piosenka ma jakąś moc w sobie, a teledysk im wyszedł tak dobrze jakby go robił sam Żarłok.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  "Poza tym jej wadą jest to że jest tylko z jednej strony, tzn była zaprojektowana do leżenia. Trzeba by ją zmusić do tego żeby zawsze pokazywała się z tej właściwej strony."

  -e tam to wielkie problem nie jest kręci się różnie, nie musi być widać cały czas że to biedra. Na początku był pająk inaczej zamontowany. Pewnie w nastepnych odcinkach w aucie bedzie pajak lub inne.

  "Żarłok musi przyznać, że osoby na krzesełkach były w jednym punkcie i można był przewidzieć, że po wyprostowaniu się głowa jednego z nich może być za wysoko, a trawy za dużo, lol czepiam się, wybacz, chciałem tylko wiedzieć czy to celowo czy przez przypadek. Bo muszę się tu przyznać, że mój cel to rozgryźć Żarłoka."

  ---tośmy sięnie zrozumieli - myślałem że mianem niezależnych obs. nazywasz KOTA :) więc cała wypowiedz tyczy sie kota :)

  Tutaj jest przestrzeń na dole specjalnie po to bo pierw były tam drwa promienie słońca (niestety za późno zacząłem nagyrwać i słońce zaszło) które idelanie tworzyły symetryczną kompozycję kierującą wzrok na postacie. Poza tym pod koniec ta przestrzeń jest wypełniona jak oni wychodzą do kamery to własnie na tę przestrzeń wchodzą. Teoretycznie powinny byc 3 plany [jeszcze jakiś dalszy lepszy, żeby głębia była] no ale tak żem to spłaścił. A to że kiedy ja wstaje - też zamierzone - wychodzę sprzed teleiwzora/żtv/i z kadru.

  "Być może, jednak ja się upieram, że ostrość mało zależy od warunków otoczenia, a bardziej od czegoś innego, jednak zaznaczam że to moje przeczucie. Jak się douczę to z pewnością sprostuje wszystkie wypowiedziane herezje."

  --to temat b szeroki - musisz poczytać SPORO o GŁĘBIA OSTROŚCI - jest mnóstwo składników które wpływają na ostrość w ujęciu - kupa nauki i czytania. Sam tego do końca nie opanowałem. Np otwarcie przysłony. Panie , nawet nie chce się gadać :) tyle tego jest :D

  DEPTH OF FIELD inaczej.

  "Przyznaje się, że w ogóle się nie domyśliłem. Traktowałem to raczej jako kompilacje niezależnych filmów. Ale nie ma co się załamywać, to tylko moje niezałapanie."

  --teraz bedzie to bardziej widoczne i czytelne bo wstawka była na śniegu + żTV i teraz będzie cały odcinek na tym kadrze. Wcześniej w ambulatorium była wstawka z miską na głowie własnie ze spiżarni i nastepny odcinek był w spiżarni. A w spiżarni było 5 sek grozy z auta.

  "zastanowiło połączeni strącania okruszków przez Żarłoka i padający śnieg, to było dość podejrzane i wydawało się że ma jakiś związek." też to zauważyłem i też mi się wydało podejrzane. Ogólnie tak nie robię bo ten gest mnie śmieszy jak niektórzy ludzie coś jedzą i tak se "strzepią" tłuste okruszki zamiast umyć ręce a potem do klawiatury idą i robią SYF :D Tak więc gest podpatrzony u znajomych ;) Choć pewnie odruchowo sam tak czasem robię.

  Monopod mam kupiony już od dawna, kiedyś może użyję do takiego ruchu, choć mnie wkurzają takie przejazdy trochę bo wszyscy na YT takie robią i widzowie myślą WOW ale profesnojalizm, a takie "slide'y" są tak kiczowate czasem, że nie mogęm ;] A Indy Mogul znam b dobrze. Obecnie oglądam FILM RIOT - zajmują się tym samym.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Dokładnie odpiszę wieczorem, ale już widzę powaŻne braki Panie kochany!

  "zapomniałem pochwalić Żarłoka za świetny tekst o "bardziej zielonej trawie". Już wiele lat te same myśli chodzą mi po głowie i wreszcie ktoś je za mnie wyraził"

  To nie mój tekst ale połączenie dwóch wyrwanych z kontekstu teksty z 2 "piosenek" kongenialnie połączone przez nijakiego żarłoka ;) : https://www.youtube.com/wat...

  The grass was greener
  The light was brighter
  The taste was sweeter
  The nights of wonder
  With friends surrounded
  The dawn mist glowing
  The water flowing
  The endless river
  Forever and ever

  https://www.youtube.com/wat...

  Kiedy zaczynam to mówić w tle słychać dzwony, potem pianino i całość muzyki przechodzi w gitarę świetlików aż do wokalizy Bogusia i wtedy wchodzi cytat z teledysku który sprytnie przechodzi w cytat z teledysku Floydów :) zachęcam do obejrzenia oryginałów i wtedy ponowne obejrzenie tego fragmentu na żTV by docenić 2 prawie godzinny montaż tego fragmentu :O

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Oj Panie kochany, odpiszę dokładnie wieczorem, ale ja już widze braki u Pana :D

  "No tak, zapomniałem pochwalić Żarłoka za świetny tekst o "bardziej zielonej trawie". Już wiele lat te same myśli chodzą mi po głowie i wreszcie ktoś je za mnie wyraził :D"

  https://www.youtube.com/wat...

  oraz: https://www.youtube.com/wat...

  To jest wypowiedź połączona z dwóch tekstów wyrwanych z dwóch różnych piosenek, genialnie połączona w całość pżez nijakiego żarłoka ;)
  Podobnie teledysk - jałbka pochodzą z PF i ping pongi. Ogólnie zachęcam do obejrzenia obu teledysków i zakochania się w PF :D

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  No tak, zapomniałem pochwalić Żarłoka za świetny tekst o "bardziej zielonej trawie". Już wiele lat te same myśli chodzą mi po głowie i wreszcie ktoś je za mnie wyraził :D

  Chodzi o to że jak powiem, że zjadłem coś co ma 2 kalorię, a kiedy indziej powiem że zjadłem coś co ma dwie kilokalorię to będzie między tymi dwiema wypowiedziami przepaść rzędu tysiąca kalorii, masakra. To tak jak dostać wypłatę 1 PLN a 1000 PLN, jest różnica. Ale to jest jakaś dewiacja po studiach technicznych.

  Aha, to ja już zapomniałem o Biedronce z poprzedniego odcinka. Ale wciąż mam wątpliwości czy ona powinna się bujać przed twarzą Żarłoka. Poza tym jej wadą jest to że jest tylko z jednej strony, tzn była zaprojektowana do leżenia. Trzeba by ją zmusić do tego żeby zawsze pokazywała się z tej właściwej strony.

  No tak, jak nie ma podglądu to frytki upieczone, już się nie da nic zrobić, rozumiem. Ale, ale Żarłok musi przyznać, że osoby na krzesełkach były w jednym punkcie i można był przewidzieć, że po wyprostowaniu się głowa jednego z nich może być za wysoko, a trawy za dużo, lol czepiam się, wybacz, chciałem tylko wiedzieć czy to celowo czy przez przypadek. Bo muszę się tu przyznać, że mój cel to rozgryźć Żarłoka.

  Głos, który czytał co napisała Renessy był świetny, lepiej się nie dało tego przeczytać, 10/10. To jej obliczenia mnie rozbroiły i nie wiedziałem co począć i do dzisiaj się zastanawiam co ze mną. Bo napisała tak, tzn. tak zrozumiałe: jak zrobisz 4 brzuszki to spalisz jedną kalorię, wiec wychodzi 25 kalorii, no i tu się zgubiłem :D

  Ja czasami używam RX10 do kręcenia i jak nie przełączę na ciągłe śledzeni to mi ostrość gubi. A do dzisiaj nie wiem jak to zrobić, gdy kręcę jedną rzecz nagle zmusić kamerę/aparat aby skupił się na innym obiekcie. Czy oświetlenie ma tu znaczenie? Być może, jednak ja się upieram, że ostrość mało zależy od warunków otoczenia, a bardziej od czegoś innego, jednak zaznaczam że to moje przeczucie. Jak się douczę to z pewnością sprostuje wszystkie wypowiedziane herezje.
  ___

  Przyznaje się, że w ogóle się nie domyśliłem. Traktowałem to raczej jako kompilacje niezależnych filmów. Ale nie ma co się załamywać, to tylko moje niezałapanie. Poza tym Żarłok nie powinien się załamywać, bo jak się cofniemy do szkoły to tam uczyli nas interpretacji czyichś dzieł, a to oznacza, że większość nie kuma i trzeba tłumaczyć. Teraz już wiem jak oglądać produkcje Żarłokowe. Sam jestem ciekaw czy inni nie załapali tak jak ja, czy jestem sam na polu bitwy :)
  Tak sobie myślę, że chyba trzeba zawsze nauczyć widzów czytania swoje sztuki, żeby nie było niedomówień, bo chyba mało jest koneserów sztuki filmowej, którzy rozpoznają wszystko w lot. Może odcinek specjalny gdzie wszystko jest przerysowane, żebym nawet ja załapał, co z czym się je? :D

  Śnieg rozpoznałem i wyglądał świetnie. W tej scenie mnie zastanowiło połączeni strącania okruszków przez Żarłoka i padający śnieg, to było dość podejrzane i wydawało się że ma jakiś związek.

  A na koniec pomyślałem sobie: Żarłok przerobi kota na catburgera w następnym odcinku.

  PS Typo z 9:11 przypomina mi pewnego typa z Mad Maxa 2, który należał do obozu złych i chodził z jakimś futrem na głowie...

  ___

  References:

  On nie stracił na ostrości jak się ściemniło, ale stał się w niektórych momentach mało wyraźny:

  https://www.youtube.com/wat...

  Coś co Żarłok mógłby wykorzystać:

  https://www.youtube.com/wat...

  Mój ulubiony Making of..:

  https://www.youtube.com/wat...

  No i ostatni filmik/kanał, który może być inspiracją..:

  https://www.youtube.com/wat...

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  A to menda, ma szczęście że go nie zjadłeś :P. Chociaż w sumie improwizacja mu wychodzi.

 • Żarłok
  Żarłok
  9 lat temu

  :D Kot improwizował. Nie chciał grać ze scenariuszem ;)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  Hehe, ten odcinek wymiata Panie :D. I ten kot jeszcze :). A swoją drogą, w Mcku zazwyczaj jem Big Mac zestaw :P.

 • Żarłok
  Żarłok
  9 lat temu

  1 kcal = 1000 cal - chodzi o znaczek?
  tak samo jak 1 kJ to 1000 J --- aha DŹULE i kiloDŻULE, ok kumam. Choć żarłok w tak małe stawki już nie wnika.

  Biedronka została przyłapana na Kradziezy Michałka w poprzednim odcinku i teraz wisi jako trofeum. Poza tym to ma nawiązywać do takich kostek do gry jak ludzie w TIRach sobie wieszają. Ot żeby coś się bujało :)

  Niezależni obserwatorzy są tak niezależni że trudno nad nimi zapanować :D A to było nagrywane z takiej kamerki w której nie mam łatwego podglądu, dlatego jak już siedziałem z tyłu, i wymusiłem na kocie by siedział jednak za kółkiem, to wolałem się nie ruszać do komórki która było z przodu by zobaczyć podgląd :D

  Renessy nie zrozumiałeś treści postu czy tego głosu który to czyta?

  Kamera zupełnie inna niż w poprzednich odcinkach. Kręcone w HD1080 + przebitki jak wyciągam puste czekolady ze starej kamery, ale kręcone w idealnym świetle w dodatku w złotej godzinie. A sama recenzja powoli się ściemnia. Całość akcji w aucie kręciłem ok 2 godziny i im później tym ciut ciemniej.
  ----
  A ja mam takie pytanie - kiedy się domyśliłem i czy/wogoóle że ta przerwa na 5 sek grozy jest taką wstawką na bazie Dramatic Look + jest to wycinek z PRZYSZŁEGO ODCINKA? Czy to w ogóle widać/czuć? Czyli że nastepny odcinek będzie na śniegu w tym stroju naciarskim . TO jest czytelne czy se uroiłem?

  I 2- czy końcówka - czy jest wrażenie że patrzymy z afrykańskim kotem na śnieg? Bo to było kręcone w Wielkanoc ten śnieg akurat. Wiadomo taka ściemka montażowa, ale czy to w miarę się połączyło w całość? (to zakończenie z gitarką akustyczną w tle)

 • Żarłok
  Żarłok
  9 lat temu

  Hehe :D No to najbliżej mu do Kopyry z blogu blog Kopyra Kom i Akcje Wiesława Wszywki oraz Wielki test jabcoków :D
  Muszę wymyślić coś lepszego by ich przebić :)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Mimo wszystko ja bym wolał PijakTV :-D

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Excellente!
  Cały obejrzałem, bez zatrzymywania, tzn. że jest bardzo dobrze :D

  Mam pytania:
  - Czy Żarłok wie, że 1 kcal to 1000 cal, tak samo jak 1 kJ to 1000 J?
  (wszyscy tak mówią, a ja się ich czepiam, Żarłoka nie mogę pominąć :P)
  - Dlaczego biedronka buja się przed twarzą Żarłoka?
  - Dlaczego niezależni obserwatorzy mają ucięte głowy?
  - Dlaczego nie zrozumiałem postu Renessy? :D

  Nie wiem czy coś się zmieniło ale mam wrażenie, że teraz kamera lepiej ostrzy w czasie kręcenia. Poza tym ten kot jest na 99% z lwiej rodziny. Czy on przyjechał z Afryki?

, żeby skomentować.