Miejsca niesforne 8 komentarzy 2014-01-19

Czy Brain Training naprawdę działa?

Długość: 8min MP3 (7.9MB) RSS

Odkrywam dziś tajemnicę czy Brain Training odmładza mózg. Fani Dr. Kawashima Brain Training wystąp!

Loony

O dziewczynach grających w gry i platonicznej (bo odległej) miłości do UK.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  10 lat temu

  Wiem o co chodzi: że nie wiadomo co jest skutkiem a co przyczyną.
  Tyż prawda.

 • Karolina
  Karolina
  10 lat temu

  Tak by było najprościej. No ale może to twój analityczny umysł sprawia, że jesteś dobrym strategicznym graczem, a nie tylko sam trening. Czy gry wywarły na ciebie wpływ, czy to, jaki jesteś sprawia, że grasz tak, a nie inaczej. Nie wiem, czy wiadomo o co mi chodzi:)

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  10 lat temu

  Można ocenić po mnie.
  Ja gram całe życie. W bardzo różniste gry. Strategicznych dużo.

 • stach
  stach
  10 lat temu

  Czy looney to jest ta dziewczyna Martina z jednego odcinka video martinowego Odwyku???

 • Karolina
  Karolina
  10 lat temu

  Ciekawy temat. Dla mnie o tyle interesujący, że moje córki sporo grają w różne gry. I zastanawiam się co to u nich rozwija, co ewentualnie redukuje i jak to sprawdzić.Mi brakuje własnych,szerszych doświadczeń na tym polu. Mogę się jedynie zastanawiać, czy ćwiczenie jednej umiejętności może się odbić pozytywnie na jakiejś innej. Czy trenując na fortepianie będę np. zręczniej lepić ciasto na pierogi?:) Czy jakiekolwiek inny trening manualny przyczynia się do czegoś więcej niż lepszego opanowania tejże aktywności. Czy moje córki - opanowując kolejne levele poczują się np.życiowo pewniej, będąc dobre w czymś, czym mogą zaimponować grupie rówieśniczej? Czy przynajmniej będą zrelaksowane po godzinnej sesji/zabawia z grą komputerową? Czy ich wyobraźnia poszerzy granice?
  A przecież dla jednych Brain Training to też czytanie książek, dla innych łykanie jakichś suplementów, lub przestrzeganie diety bogatej w orzechy czy zeń-szeń...Kiedy nasz mózg najchętniej i najefektywniej się wysila?

 • Michał Wiśniewski
  Michał Wiśniewski
  10 lat temu

  Grałem kiedyś w coś o podobny tytule na komórce, natomiast znudziło mi się po jednym dniu :) Zdecydowanie więcej mi dał w okresie mojego rozwoju Crash Bandicoot niż szybkie rozwiązywanie, w gruncie rzeczy prostych zadań logicznych :)

 • LordBlick
  LordBlick
  10 lat temu

  Ten odcinek chyba eksperymentalnie puszczę mojemu dziecku na szybkie zaśnięcie, bo potrafisz ululać... ;) Twoje opowieści o podróżach mają zdecydowanie więcej energii, przynajmniej takie odniosłem wrażenie... ;)

 • stach
  stach
  10 lat temu

  Moim zdaniem w grach można wytrenować pewne umiejętności, ale czy będą ci one potrzebne to już inna sprawa. Na pewno nie ma co liczyć na wzrost inteligencji:) A o IQ się nie wypowiem, bo nigdy żadnego testu nie robiłem, każdy chciał mnie tylko orżnąć z kasy, ale byłem dość inteligenty żeby nie zaplacic:) btw. fajnie się. słucha, czekam na więcej.

, żeby skomentować.