Człowiek, który zgwałcił kurę

Długość: 62min MP3 (59,1MB) RSS

Bo kurę zawsze się troszeczkę gwałci... Poza tym o wolnorynkowym dorobku Wajdy oraz proteście nauczycieli.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Rzeźbiarstwo Martinie - to rzeźbiarze chyba robią pomniki :P.

  Hehe nie no wykonanie filmów Wajdy było niezłe, umiał kręcić filmy generalnie moim zdaniem. Niestety kręcił filmy z tematyki lipnej, politycznej, albo realizującej lektury. I niektóre jak na zamówienie rządu. Chociaż pewnie jacyś ludzie powiedzą, że to jak z literaturą Sienkiewicza - ku pokrzepieniu serc polaków kochających swój karaj i polskość. Oczywiście nie ma tego złego, co by kompletnie na dobre nie wyszło nawet dla reszty - zamiast czytać te nudy lekturowe oglądałem filmy Wajdy. Przynajmniej szybciej zleciało :P. Chociaż w sumie teraz tak sobie myślę, że jakbym ich nie oglądał to i tak bym zdał maturę z polskiego i były spokój :). Tak, więc to kiepski argument ostatecznie.

  Co do filmów Wajdy to mi się osobiście podobał chyba tylko Popiół i Diament i Wałęsa Człowiek z Nadziei. Chociaż na pewno wielu filmów Wajdy nie widziałem.

  Ta sprawa z kurą rozwala po prostu xD.

  Nie no Martinie jest jednak różnica pomiędzy zabijaniem, a męczeniem. Ja uważam, że za naprawdę mocne męczenie zwierząt powinna być może grzywna, albo prace społeczne. Ewentualnie obowiązkowa wizyta u psychologa. Na pewno nie wsadzanie do więzienia.

  Zamiana gimnazjów na 8 letnią podstawówkę nic specjalnie nie zmieni.

  A co do nauczycieli, którzy nie będą mogli pracować w liceum, bo wcześniej pracowali w podstawówce czy gimnazjum czyli na niższym poziomie to chyba mogą napisać jakiś projekt i wtedy będą mogli też uczyć w liceach. Poza tym myślę, że miejsce, dla tych wszystkich nastolatków się znajdzie. Chociaż pierwszy rocznik może mieć trudniej, bo jak zwykle w tym kraju nic nie dobrze przygotowane i nikt nic nie wie.

  Fajny odcinek!

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  To mi trochę ulżyło, że nie sam jeden widzę to co widzę.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  Ej, mam nadzieję, że nie on...

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  6 lat temu

  wajda zgwalcil ta kure?

 • Byvy
  Byvy
  6 lat temu

  System edukacji w Polsce to jest totalna porażka, a ludzie widzą problem tylko w tym, czy ma być gimnazjum i czy posyłać sześciolatki... to są w ogóle nieprawidłowe pytania. Przykładem prawidłowego może być: Czy każdy ma się uczyć w tym samym tempie i tego samego?

  A tak w ogóle to kogut nie ma wcale...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Martin, dokadnie takie same wrażenie miałem po "Ziemi obiecanej" ja Ty :-)

 • Michał
  Michał
  6 lat temu

  https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.