Spoilery są dobre!

Długość: 17min MP3 (16,7MB) RSS

No właśnie, czy spojler filmu, serialu, książki może popsuć zabawę, czy wręcz przeciwnie? Nie denerwuj się na spojlery! PS. W podcaście spojler 6 zmysłu:)

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • animuss
  animuss
  6 lat temu

  nie zgadzam się z teorią dobrych spojlerów. Ja uważam że jeśli film jest dobry, to zasługuje by go obejrzeć dwa razy: raz poznając fabułę bez znajomości spojlerów, a drugi raz w poszukiwaniu smaczków.

 • Bartek Kwapisz
  Bartek Kwapisz
  6 lat temu

  Polecam film Remember Me (Twój na zawsze)
  Film jest słaby i nudny, ale twist na koniec jest mega i sprawia że film jest dobry ;)

 • Shogun89
  Shogun89
  6 lat temu

  Prestiż i Memento to dwa filmy Nolana operujące właśnie na twiście (i to dobre filmy - warto zaznaczyć). Z kolei Insomnia, Batman Begins i Inception to kolejne filmy Nolana operujące na zaskoczeniu lub niedopowiedzeniu pewnych kwestii. I to może być odpowiedź na to dlaczego mamy takie trendy w filmie obecnie. Bo Christopher Nolan jest tak zajebistym reżyserem z tak niesamowitą filmografią zarabiającą miliardy baksów, że ma całą masę naśladowców (gorszych niestety).

  PS. Na najnowszy film Nolana "Interstellar" będe prawdopodobnie pierwszy w kolejce:)!

 • Shogun89
  Shogun89
  6 lat temu

  Już ostrzegałem ale to zakończenie spojluje w tym podcaście. Ja szósty zmysł również dwa razy obejrzałem z wielką przyjemnością. Jednak Matrixa i tak jakieś 30 razy:)

 • Shogun89
  Shogun89
  6 lat temu

  Big Kahuna już obejrzałem i możemy o nim sobie pogadać w najbliższym czasie.
  Dobry film z twistem to zawsze będzie dobry film, do którego będzie można z przyjemnością wrócić. Slaby film z twistem będzie jeszcze słabszy, bo od początku widzimy jak nieporadnie zmierza do zakończenia.
  Niespodziewana zakończenia w filmach lubię bardzo, jednak ostatnimi czasy stają się one nadużywane. Nie chodzi mi nawet o jakieś wywrócenie fabuły do góry nogami, ale często taki mały pstryczek w nos, że to ani dobre ani złe zakończenie było. Można powiedzieć, że "dziwne" - tak, dużo filmów z dziwnymi zakończeniami ostatnio u nas panie!

 • Koras
  Koras
  6 lat temu

  Ciekawa audycja. Faktycznie nawet jeżeli ktoś nam zespojleruje jakiś film to często z ciekawości i tak go obejrzymy. Jednak ja wole filmy z "twistem"( tak to się fachowo nazywa?) oglądnąć bez spoilera i później do nich wrócić. Jednym z moich ulubionych filmów jest film Prestiż który polecam obejrzeć :)

 • Mikesz
  Mikesz
  6 lat temu

  Jeden z filmów jaki obejrzałem 2 x pod rząd to był film Szósty Zmysł. Dlaczego, to kto widział wie a kto nie widział to niech się dowie:).

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  O, i to jest dobre pytanie!

  Ja się też nad tym zastanawiałem. I zrobił mi się taki sposób na filmy: raz oglądam dla zaskoczenia, a drugi raz już wiedząc o co chodzi. I za każdym razem oglądam ten film inaczej, ale też za każdym razem jest to o dziwo dalej dobry film!

  Tak było w przypadku Matrixa, Fight Club, Big Kahuna, the Others i innych. I tak dobry film się staje dwoma dobrymi filmami. A w przypadku Big Kahuna to nawet trzema, bo za trzecim razem patrzyłem na to samo jeszcze inaczej niż za drugim.

, żeby skomentować.