Biały zabił Czarnego i komu to szkodzi

Długość: 69min MP3 (99.4MB) RSS

W Londynie miał miejsce atak pod hasłem "nienawidzę wszystkich muzułmanów". Z jaką spotkał się reakcją w Polsce? Z całkiem inną reakcją niż atak islamistów pod hasłem "nienawidzę wszystkich niewiernych".  Czyżby moralność zależała od miejsca siedzenia?

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Cały elaborat poszedł się chędożyć... Pisałem, że źle zrozumiałeś postulat i że nie mam nic do... LUDZI WIADOMEGO WYZNANIA, a jedynie do samego wyznania. Nie chce mi się pisać wszystkiego od nowa... Ciekawa sprawa...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Czy Disqs właśnie skasował mój komentarz...? Ech...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Poprawka: miałem na myśli oczywiście Babel, nie Babilon.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Może i jestem chamem, ale nie rób ze mnie Hitlera, Martin. Oczywiście że źle zrozumiałeś postulat. Od kiedy "zniszczyć" znaczy "zabić"? Skoro napisałem "powinna zostać zniszczona tak samo jak unia europejska", to głupotą byłoby rozumieć to jako masowy mord, zważywszy że sam jestem członkiem unii europejskiej... hej, nie wydaję wyroku na siebie samego, bądźmy poważni. "A poza tym sądzę, że unia europejska powinna zostać zniszczona." to cytat z Korwina. Jego nie posądzasz o chęć wymordowania europejczyków, co?

  Skoro twierdzisz, że "jedynym sposobem na zniszczenie ideologii jest zabicie wszystkich jej zwolenników", to znaczy że wierzysz, że Niemcy żyjący za czasów Hitlera nadal są nazistami. No bo nikt ich nie zabił, więc wciąż muszą wyznawać ideologię nazizmu, tak?

  I nie pisałem o niszczeniu ludzi, tylko religii. W jaki sposób? Poprzez przekonywanie islamistów do odejścia od religii - religia rozpada się, kiedy wyznawcy od niej odchodzą. Tak się dzieje z każdą sektą i kultem. Nikt nie musi umierać, naprawdę.

  "Muzułmanie nie głoszą żadnej ewangelii, a Paweł pisał w tym miejscu wyłącznie o ludziach podających się za chrześcijan". Bzdura. Muzułmanie głoszą ANTY-EWANGELIĘ.

  "Ale gdybyśmy NAWET MY lub ANIOŁ Z NIEBA głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już
  to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam KTO głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie
  przeklęty!" - List do Galatów 1:8-9

  Ewangelia to Dobra Nowina o tym, że Jezus był Synem Bożym, umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał, dając nam życie wieczne. A według muzułmanów Jezus to był tylko i wyłącznie prorok, nie był ukrzyżowany ani nie zmartwychwstał. Islam przeczy całkowicie nowemu testamentowi, jest więc ANTY-Dobrą-Nowiną.

  Nie jestem ksenofobem, bo nie mam nic do przyjmowania kulturowo-podobnych uchodźców np. z Ukrainy. Nie jestem również rasistą, bo islam to nie rasa i istnieją również biali muzułmanie, których darzę jednakową sympatią co ciemnych. Nienawidzę islamu, a nie islamistów. Ba, jednego znam osobiście. Nikogo nie nawołuję do agresji, nikogo nie zamierzam bić ani zabijać, uspokój się, Martin.

  Chcesz stworzyć raj na ziemi przed przyjściem Jezusa. Nie po to Bóg mieszał ludziom języki, żebyś ty teraz walczył o nowy Babilon. Starcie dwóch tak skrajnych kultur nie przyniesie nic dobrego, a sprowadzanie coraz to większych ilości imigrantów doprowadzi do nowych konfliktów i zaogni sytuację. I każdy, kto promuje multi-kulti, będzie miał owe konflikty na sumieniu. Taka jest moja opinia w tej sprawie.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  Czekaj, czy ja dobrze zrozumiałem postulat?
  Ponieważ religia każe zabijać za zrzeczenie się jej, to jest zła, dlatego my powinniśmy zabijać za bycie w niej bo to dobre?

  Bo co innego może znaczyć "musi zostać zniszczona"? Jedynym sposobem na zniszczenie ideologii jest zabić wszystkich zwolenników i zniszczyć wszystkie informacje.

  A skoro już o tym mowa ja bym był ostrożny z formułowaniem takich tekstów, bo nawoływanie typu "musi zostać zniszczona" w dużo większej ilości krajów niż wymienione jest karane. W Polsce też.

  Proponujesz więc zrobić tu kraj jeszcze bardziej zamordystyczny niż Jemen i Pakistan.

  Co więc powiesz, jeżeli przyjdzie tutaj Muzułmanin posłuchać audycji? Powiesz mu w twarz, że "trzeba go zniszczyć", zabronisz mu mieć swoje wierzenia i będziesz siebie uważał za dobrego a jego za złego?

  By the way nie wiem po kim powtarzasz głupoty o tym kogo Paweł przeklął, ale sprawdź dokładniej o czym i o kim on mówił. Się jeszcze może okazać, że dotyczy on ciebie, więc lepiej nie wojować obosiecznymi mieczami, których się dobrze nie wytrenowało.

  Muzułmanie nie głoszą żadnej ewangelii, a Paweł pisał w tym miejscu wyłącznie o ludziach podających się za chrześcijan.

  I popatrz w końcu realnie na problem, a nie teoretycznie: świat jest pełen różnych dziwnych ludzi i będzie. Nie da się niczego "zniszczyć". Można albo odizolować Polskę od świata albo się nauczyć z nim żyć. I tylko te dwie opcje są realne.

  Jeżeli większość chce odizolowania się od świata to jest to głupi pomysł. Nikt nie będzie handlował, utrzymywał stosunków, wymieniał kadry naukowej z oficjalnie rasistowskim, zamkniętym krajem. Sami sobie robicie krzywdę, koledzy ksenfobowie.

  Korea Północna w środku Europy? Chcecie? Proszę bardzo. Ja i tak wyjeżdżam, ale chcę to zrobić ze spokojem, że zrobiłem dla dobra innych więcej niż musiałem.

  To nie oni szerzą wojną jak do tej pory - tylko t, Pytajmierz. Przecież nawołujesz cały czas do agresji. Mówisz o ideologii, ale agresja będzie wymierzona przeciwko żywym ludziom, którzy nic ci nie zrobili i których nie znasz. A twoim argumentem jest to, że oni nawołują do agresji.

  Jeżeli oceniać cię według twoich własnych słów i poglądów, powinieneś krzyczeć teraz, żeby to ciebie z Polski wyrzucić, nie wpuszczać i niszczyć, bo jesteś niebezpieczny. Masz przecież poglądy identyczne z tymi, o których powiedziałeś, że należy ich zwalczać.

  Stajesz się dokładnie tym, co widzisz jako złe.

  O czym mówi całkiem fajnie seria "Doctor Who", nawiasem mówiąc.

  Ale ja nie chcę używać twoich metod, bo zwalczania wojny wojną powstaje tylko więcej wojny. Trzeba albo się pozabijać albo nauczyć się rozmawiać i żyć razem obok siebie.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Czyżby to rozmowa ze mną sprowokowała ten temat? A ten koleś niech wypierdala na Ukrainę. To tam przejdą takie prawa, że nawet między sobą trzeba mówić po ukraińsku, co było jedną z przyczyn srogiej klęski w referendum na Krymie.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Czyżby to rozmowa ze mną sprowokowała temat tego odcinka?

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Chyba ty. :D Ja z rysunków z internetu czerpię wyłącznie ubaw.

  https://pics.onsizzle.com/e...

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Jak sam wspomniałeś w audycji, zdajesz sobie sprawę, że zderzenia dwóch kultur powodują konflikty. Na dzień dzisiejszy jest ich mało, ale zdaj sobie sprawę z tego, że propagowanie napływu nowych mas imigrantów spowoduje, że liczba konfliktów również wzrośnie. Znudziły ci się czasy pokoju? Tak bardzo lubisz widok kłócących się i walczących ze sobą ludzi? To, że ty masz dojrzałe podejście i trzeźwe spojrzenie, nie oznacza, że wszyscy inni również będą je mieć... i mogę cię zapewnić, że tak się NIGDY nie stanie. W Polsce możesz dostać w mordę za noszenie szalika w innych barwach niż napastnik - skoro tego nie potrafisz zmienić, to czemu sądzisz, że uda ci się zmienić podejście Polaków do obcej (niekompatybilnej z naszą) kultury? A skoro wiesz, że nigdy tego nie zmienisz, to przestań propagować multi-kulti.

  Wg wikipedii odstępstwo od islamu jest karane śmiercią w
  następujących krajach: Arabia Saudyjska, Jemen, Afganistan, Komory,
  Mauretania, Pakistan i Sudan. Każda religia, która przewiduje karę śmierci za jej opuszczenie, jest zwyczajnie ZŁA i musi (tak samo jak Unia Europejska) zostać zniszczona.

  Św. Paweł przeklął każdego, kto by prezentował inną wersję ewangelii. Islam twierdzi, że Bóg nie ma Syna - jest to więc INNA WERSJA EWANGELII, ergo: św. Paweł przeklął wszystkich muzułmanów na świecie.

  Tolerancja i poprawność polityczna to wynalazki nie mające nic wspólnego z miłością do bliźniego, są za to doskonałym narzędziem do zniewalania i zamykania ust ludziom.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  Jak chcesz dla odmiany dane a nie sensacje gazetowe, to tutaj jest zebrane w jedną mapkę: https://storymaps.esri.com/...

  Jak widać, w Europie skala problemu jest praktycznie żadna. Prawdziwe problemy z islamskim terroryzmem mają głównie kraje arabskie. Islam zabija przede wszystkim islam, co zresztą nie powinno specjalnie dziwić. Zawsze tak było, że sąsiedzi więcej tłuką się ze sobą niż z obcymi.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  No właśnie domyśliłem się, że stąd czerpiesz swoje dane.
  Z rysunków z internetu.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  Zakładając, że celem jest "nie zdradzenie się". Ale ja nie myślę, że oni chcą się ukrywać. Nie każdy musi mieć przecież ten przymus wewnętrzny, żeby identyfikować się z tym w czym się urodziło. Może to być efekt strachu, ale może o co innego chodzić. Ja tam nie wiem. Ci, z którymi ja się spotykałem, to nawet się nie uczyli po angielsku mówić. Ale ty byli Polacy "z niższej półki".

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Co tu dziś... aha:

  http://www.dailymail.co.uk/...

 • stach
 • Don Camilo
  Don Camilo
  6 lat temu

  Wśród mieszkających w UK Polaków "z wyższej półki", tj. gadających dobrze po angielsku, zauważa się jakąś modę na gadanie ze swoimi dziećmi po angielsku w miejscach publicznych. Dlaczego? Chęć dźwiękowego wtopienia się w tłum, by nie być traktowanym jako obcy? Jeśli tak to efekt jest dość komiczny, bo nawet jeśli dzieci mówią jak tubylcy to akcent rodziców i tak wszystko zdradza.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  "Dzień za dniem".
  Ok.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Zajrzałem na fb, znalazłem jeden głos na tak (znaczy muzułmanie też maja prawo być rozjeżdżani).

  Tak mi ciepło na serduszku, odrobinę.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  "Muzułmanie wysadzający i rozjeżdżający europejczyków dzień za dniem od ponad roku:
  #niewszyscymuzułmaniesąźli #religiapokoju #wolnośćdlaróżnorodności #terroryzmtoczęśćżyciawwielkimmieście

  Jeden Londyńczyk ma dość i atakuje jednego islamistę:
  - BIAŁE NAZISTOWSKIE ŚCIERWA! ZŁO! KU KLUX KLAN! KSENOFOBY PIEPRZONE! ZŁO! CHOLERNI RASIŚCI! ZŁO!"

  ok

, żeby skomentować.