Z Chaty Pustelnicy 4 komentarze 2017-11-20

#21 - Weź za siebie odpowiedzialność człowieku!

Długość: 18min MP3 (17,3MB) RSS

Pod wpływem tego co się dookoła mnie dzieje nagrywam odcinek o odpowiedzialności za swoje życie. Szukanie winy w sobie a nie w zewnętrznych czynnikach znacznie ułatwia nasze życie. Co zrobić, żeby nie robić z ciapy jeszcze większej ciapy a z idioty jeszcze większego idioty? O tym w dzisiejszym odcinku.

Flora

"Z Chaty Pustelnicy" to moje niezobowiązujące chlapu-chlapu odnośnie życia, kultury, muzyki, filmu, seriali.

 • Flora
  Flora
  5 lat temu

  I o to właśnie mi chodziło. Dzieciaki są teraz bardziej hodowane niż wychowywane.

 • Flora
  Flora
  5 lat temu

  "I tak się społeczeństwo waha pomiędzy, a nie ma sensu zmieniać, bo jest dobrze, a - nie ma sensu zmieniać, bo to destabilizuje, a stabilność i świnty spokój, najwyższo wartościo."
  No niby coś w tym jest, ale jak pracujesz z młodymi to chcesz żeby coś z nich wyrosło. Dlatego próbujesz pomagać, formować.

  ""Nie wierze w resocjalizacje, bo jak nagle..." A kto powiedział, że nagle ? Resocjalizacja jest długim procesem. Ludzie mogą się zmienić, jak najbardziej."

  Tak, tylko nie drastycznie. Ze studiów pamiętam, że tylko niewielki procent więźniów wychodzi na prostą. Generalnie jak jesteś chwastem to nim zostajesz. Większość wykolejeńców ma problemy zachowania na podłożu neurobiologicznym. Polska resocjalizacja jest w powijakach. Nie umie się im pomóc. Jak mózg nawala, trudno go naprawić.

  Odchować - chodzi mi tu o hodowanie. Bardziej się teraz dzieciaki hoduje niż wychowuje.

 • Martin
  Martin
  5 lat temu

  Odchowywanie mi się zdecydowanie bardziej kojarzy z hodowlą niż z wychowaniem.

 • stach
  stach
  5 lat temu

  Wina i odpowiedzialność jest dla przeciętnych ludzi ciężarem.
  W moim środowisku zbytnio nie trafiają się ludzie ciapowaci, prędzej aroganccy oraz z przerostem pewności siebie. To arogancja jest popularniejsza, Flora. "Bo ja wiem lepiej !" "Ty mi nie mówi jak mam żyć !" Ja nie popełniam błędów, wszystko jest dobrze zrobione.
  I tak się społeczeństwo waha pomiędzy, a nie ma sensu zmieniać, bo jest dobrze, a - nie ma sensu zmieniać, bo to destabilizuje, a stabilność i świnty spokój, najwyższo wartościo.
  "Nie wierze w resocjalizacje, bo jak nagle..." A kto powiedział, że nagle ? Resocjalizacja jest długim procesem. Ludzie mogą się zmienić, jak najbardziej.
  Odchowywać, ma w słowniku pozytywne znaczenie.
  No i jaka przyszłość czeka takie społeczeństwo oraz system jaki mamy ? Marna przyszłość i upadek.
  Jak narazie, to nie do uniknięcia.

, żeby skomentować.