Z Chaty Pustelnicy 2 komentarze 2017-10-09

#15 - Gdy masz żałosny napad żalów

Długość: 13min RSS

Dzisiaj trochę o żalach

Flora

"Z Chaty Pustelnicy" to moje niezobowiązujące chlapu-chlapu odnośnie życia, kultury, muzyki, filmu, seriali.

 • Flora
  Flora
  6 lat temu

  Wiesz, coraz bardziej siebie akceptuję. Znam swoje plusy i minusy. Mam za niską samoocenę. Wiem o tym ale oj tam. Nad tym też zawsze można popracować podobno. Rób odcinki, nie przejmuj się głosem. Daj innym siebie poznać. Dlaczego nie? Ja bym Ciebie z chęcią posłuchała.

 • Larrymielcar Ebenezer
  Larrymielcar Ebenezer
  6 lat temu

  Ale ty nawet nie mów takich rzeczy, że chciałabyś być kimś innym! W sensie nie że Ci zabraniam czy coś (:P) tylko tutaj chodzi o coś zupełnie innego. Ja mam wrażenie, że ty raczej nie akceptujesz siebie po prostu. Może to i brzmi jak mądrość z poradnika kołczingowego za 19.99 ale ja myślę że tak jest, że przede wszystkim trzeba zaakceptować siebie. Przecież nagle z dnia na dzień nie zmienisz tego kim jesteś. Ja się pogodziłem z tym że nie zostanę astronautą albo że zostanę szachowym mistrzem świata. (a raczej wydaje mi się do wysoce mało prawdopodobne)
  Ale też nie powinniśmy wyznawać fatalizmu, o nie po prostu musimy sobie zdawać sprawę, że na pewne rzeczy nie mamy wpływu.
  A na inne nie mamy (jeszcze) wpływu bo nie mamy np. odpowiednich narzędzi lub poziomu świadomości i tyle. Ja widzę to tak, że cały czas (niestety!) trzeba się rozwijać, poznawać nowe rzeczy i analizować pewne sytuacje w których se nie radzimy. Zmiana podejścia i pewnych nawyków to proces ciągły a nie nagła zmiana. Tak to widzę.

  I też widzę po sobie że pewne rzeczy mi przychodzą łatwiej z czasem im jestem starszy- może to ta świadomość przemijania, czy coś w każdym razie ja tak mam.

  Ale odcinek ogólnie dobry i niektóre spostrzeżenia bardzo celne, szczególnie odnośnie rodziny, Wojciech Kuczok kiedyś powiedział, że każda rodzina jest patologiczna, pod tym mógłbym się podpisać oburącz ;-)

  A może trzeba Cię podnieść na duchu co niniejszym czynię, bo ja bym się bał robić podkast bo może i bym miał o czym mówić ale mam dziwny głos i w ogóle ;-) Nawet się cykam żeby zadzwonić do enklawy jak Martin prowadzi audycję i jakoś mam tak że łatwiej mi nawiązać kontakt z ludźmi w realu niż przez telefon xD

  Na mnie chyba najbardziej wpłynął swego czasu film Fight Club i muszę przyznać, że filozofia która jest tam przedstawiona jest mi bliska.

  https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.