Zawsze się troszeczkę samogwałci

Długość: 61min MP3 (44.3MB) RSS

Masturbacja - problem numer 1 chrześcijaństwa.

Martin Lechowicz

Rozmowy ze słuchaczami na tematy Biblii, Boga, księdza, egzorcyzmów. Ale głównie Biblii. Założenie jest takie, że punkt widzenia jest indywidualny, każdy ma swój i ma do niego prawo. Prowadzący też. Żadnej propagandy kościołów z jedynie słusznymi poglądami się tu nie uprawia, za to można poznać wiele ciekawych osób.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Czemu bez kobiet - kobiety są fajne :). Co do masturbacji to w sumie trzeba znać umiar jak we wszystkim.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Życie bez kobiet i masturbacji. Polecam.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Poszedłem do spowiedzi i powiedziałem, że się ZA CZĘSTO masturbowałem, bo uważam że można z tym przegiąć (w nasieniu są cenne minerały i energia życiowa). A ksiądz mi powiedział, że jest bezwzględny zakaz masturbacji i nie ważne jak często. Nie zgadzam się z nim, ale i tak bym go nie przekonał.

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  8 lat temu

  Przypomina mi to rozmowę o alkoholu. Ciągnąc to dalej, to jeżeli kobieta nie umie wytrzymać, i już jest w takim stanie, że może zgwałcić, to ja bym bardzo chętnie się z nią zapoznał, może mnie gwałcić ile wlezie.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Tak jak napisałem może prowadzić do grzechu, ale nie musi. Fakt, tu może być wiele przyczyn, ale masturbacja może być jedną z nich, która tylko pogarsza sprawę lub jest bodźcem wyzwalającym. Oczywiście masturbacja może być też w pewnym sensie zbawienna - np. jak ktoś już nie może wytrzymać i mówi sobie, że jak za chwilę nie zrobię sobie dobrze, to zgwałcę pierwszą lepszą kobietę napotkaną. Oczywiście najlepiej by było się już w tym momencie leczyć psychiatrycznie, ale to jeszcze inna sprawa.

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  8 lat temu

  Hmmm, oj stary to żeś pojechał po bandzie. Bo tak se myślę, że wszystkie te złe rzeczy o których wspominasz mogą mieć zupełnie inne przyczyny i to wiele zróżnicowanych przyczyn, a nie koniecznie jedną masturbację.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Ja myślę, że masturbacja jest grzechem, gdy przez nią zaczynamy traktować kobiety mocno przedmiotowo, zaczynamy być wulgarni (do przesady), zaczynamy popadać w jakieś odchyły np. że nam potem coś "nie staje" przy "normalnym stosunku", zaczynamy wpadać w obsesje, nałogi seksualne, zaczynamy zdradzać czy myśleć intensywnie o zdradzie czy innych kobietach (nie swojej), zaczyna nam się przez nią małżeństwo rozpadać, itp. Analogicznie, dla kobiet. Tak, więc masturbacja sama w sobie nie jest grzechem, ale może do niego prowadzić czy być jego przyczyną.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Hej, dobrze podsumowane.

 • Jhazper
  Jhazper
  8 lat temu

  Tytusa 1,15 "Dla czystych wszystko jest czyste, dla skalanych zaś i niewiernych nie ma nic czystego, lecz duch ich i sumienie są zbrukane."

, żeby skomentować.