Proste zwierciadło 18 komentarzy 2015-04-14

Wywiad z sierżantem Kamilem Całkiem

Długość: 106min MP3 (102.1MB) RSS

Poszedł do Policji, bo naprawdę chciał pomagać ludziom. Z tego samego powodu odchodzi. I rozpoczyna inicjatywę społeczną w oparciu o swoje wnioski.

ByteEater

W audycji Proste zwierciadło chodzi, jak sama nazwa wskazuje, o niewykrzywiony obraz rzeczywistości, poglądów i działań ludzi oraz ich przyczyn. Prowadzący rozmawia, często z niebanalnymi gośćmi, a także ze słuchaczami, o wolności, polityce, rynku, zmienianiu świata oraz siebie, o ideach i motywacjach, są analizy, opinie, debaty. Wszystko jest możliwe, zwłaszcza to, czego się nie spodziewaliście! No i szeroko zapraszam do podsuwania opinii, pomysłów, a zwłaszcza propozycji zrobienia czegoś ciekawego razem (w szeroko rozumianych ramach tej audycji, bądź poza nimi też)!

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Aha, i powiadomienie dotyczy tylko tego programu, do którego się zapisałeś. Więc jeżeli chcesz dostać powiadomienia o innych audycjach, musisz się zapisać oddzielnie.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Ta audycja jest na żywo. Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy prowadzący zacznie nadawać na żywo.

więcej informacji...
 • Krzysztof z Bielska-Białej vel
  Krzysztof z Bielska-Białej vel
  9 lat temu

  Ogólnie w pamięci mieszczą się dane, czyli np. edytowane dokumenty, aktualnie wyświetlany układ okien, odtwarzany film (przynajmniej fragment), ładowana strona WWW, ale też np. kod wykonywanych programów. RAM to Random Access Memory, czyli pamięć operacyjna, do której, jak sama nazwa wskazuje, dostęp jest na wyrywki (w dowolne miejsce, a nie jak do dysku twardego, gdzie trzeba podnieść głowicę, przesunąć, zaczekać na odpowiedni kąt obrotu i opuścić). Teoretycznie byłaby niepotrzebna, oprócz takiej ilości, jaka niezbędna byłaby do obsługi pamięci masowej (np. dysku), ale się jej używa, bo dostęp (odczyt lub zapis) do niej jest tak z 1000 razy szybszy. Jest też droższa, więc daje się jej mniej niż pojemność typowego dysku twardego. I jeszcze ma taką cechę (nie zawsze, ale te niemające to już są mega drogie, dlatego wykorzystywane w szczególnych zastosowaniach), że wymaga utrzymywania pod napięciem, inaczej dane z niej znikają. A z dysku nie, dlatego jego zawartość przeżywa wyłączenie kompa.

  Możliwe, że ubytek jest związany z automatycznym zwiększeniem przydziału, jaki system operacyjny daje na pamięć wirtualną. Jest to fragment pamięci masowej, który system wykorzystuje tak, jakby to była dodatkowa pamięć operacyjna. Dzięki temu może programom mówić, że ma dużo pamięci, i nawet dynamicznie ją zwiększać, żeby uniknąć błędu braku pamięci. Jest też wykorzystywana przy hibernacji, gdy wszystko z pamięci operacyjnej trzeba zrzucić do masowej (właśnie w przestrzeń wymiany), żeby potem przy ponownym uruchomieniu z tego przywrócić stan. W systemach z rodziny Windows jest to plik hiberfil.sys w głównym katalogu partycji rozruchowej (zwykle oznaczonej C:). Jeśli go masz, zobacz sobie jego rozmiar.

  A tutaj (linkuję do najnowszego odcinka, bo nie wiem, jak w Enklawie, i czy się da w ogóle, zrobić link do audycji jako takiej) moja druga audycja „Epicentrum”, gdzie na takie pytanie byłoby lepsze miejsce: http://www.enklawa.net/tran.... Przebywa ona w Poczekalni (dodałem ją do Enklawy później niż Pz), więc niektórzy z Was mogą jej nie widzieć, dlatego linkuję też do niej na KonteStacji: http://www.kontestacja.com/....

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Moje ulubione filmy, gdy gnębiły mnie podobne pytania:

  https://www.youtube.com/wat...

  https://www.youtube.com/wat...

  https://www.youtube.com/wat...

 • Ktoś
  Ktoś

  zapytaj na forum od komputerow

 • stach
  stach
  9 lat temu

  A to skoro ByteEater jest specem to pozwolę sobie zapytać czy może wie czy po włożeniu dodatkowej pamięci RAM [8GB] do kompa, to kiedy wcześniej miałem tylko 8GB RAMU i 20GB wolnego na dysku C to po włozeniu nowej kości widzi 16GB ramu, ale na dysku C ubyło 12 GB - OCB?

  PS
  Co tak właściwie przyspiesza pamięc RAM?

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Pewnie w niejednej grupie przyjaciół nastąpiło "wzmocnienie kompetencji", a wszytsko dzięki hojnej Norwegii, która "jest nadal jednym z największych darczyńców wspierających rozwój społeczeństwa obywatelskiego w Polsce".

 • Ktoś
  Ktoś

  Witam. Zastanawiam sie gdzie sa pieniadze z Funduszu Norweskiego oraz EOG przeznaczone na m.in. na polska Policje skoro na posterunkach nie ma papieru toaletowego w toaletach?
  Gdzie sa te pieniadze i kto ma nad tym kontrole?, czemu nikt w Polsce o tym nie mowi a nawet nie wie? http://www.amb-norwegia.pl/...

 • Krzysztof z Bielska-Białej vel
  Krzysztof z Bielska-Białej vel
  9 lat temu

  Tak, Martin napisał też do mnie e-maila i po korespondencji ustaliliśmy, że będę też tutaj na żywo.

  Stefan, Jacek, ja PDAsite nigdy nie „rządziłem”, a od 2012 nie ma mnie tam w ogóle; ich audycję „Geek cloud” (poprzednika mojej obecnej audycji „Epicentrum”, czyli tej drugiej, nie „Prostego zwierciadła”, pod którego odcinkiem komentujemy) pod koniec już prowadziłem gościnnie (tak, wiem, osobliwa rzecz, zważywszy, że w 2013 ja byłem we wszystkich odcinkach oprócz 1, a damist z kitorem sami raz, i jeszcze kitor raz ze mną ;-D). Ale rozeszliśmy się nie wśród kłótni i z bólem dupy, tylko zgodnie, nadal sympatia i okazjonalna współpraca między nami ma miejsce. Enyłej, dam znać chłopakom z PDAsite, że coś u nich nie działa. Pozdro!

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Dzięki, masz racje.

  Po prostu zanim zacznę się w to angażować chciałem się przekonać czy to jest warte zachodu, czy nie lepiej zająć się czymś innym. Chyba walczę z czymś co się nazywa 'syndrom studenta' albo szukam motywacji, sam nie wiem.
  Jest tu jakiś guru, który potrafi przekonać człowiek, żeby ten zaczął robić to co ma robić?

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  No tak, KS, mogłem się tego domyślić.

  Dzięki :)

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Zamiast słuchać zacznij programować

  https://docs.python.org/3/t...

 • Jacek
  Jacek
  9 lat temu

  Proszę się kierować tutaj :

  http://www.kontestacja.com/...

  >edit :
  u mnie działa.

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Chciałem przesłuchać 'Czy warto programować? Jesli tak to w czym?' ale odtwarzacz niczego nie odtwarza. Co robić, jak żyć?

 • Jacek
  Jacek
  9 lat temu

  Jak widać ?!

  Martin Ty ewidentnie słuchasz chyba tylko swoich podcastów i fragmentami Wydania Głównego gdy trzeba się jakoś do audycji przygotować . Ta audycja to tylko jedna z wielu bardzo dobrych audycji , wyśmienitych gości i wytrawnych polemik w wykonaniu prowadzacego.

  Tu na Enklawie nie ma audycji która by była tak dobrze merytorycznie przygotowana jak dwa audycje ,które prowadzi ByteEater.

  Klikać w poniższe linki !

  O PROGRAMOWANIU
  http://pdasite.pl/audycje/g...

  Z PRZEWODNICZĄCYM RAŚ-U JORGIEM GORZELIKIEM O AUTONOMII, USTROJACH O ZDECENTRALIZOWANEJ WŁADZY I O GÓRNYM ŚLĄSKU
  http://www.kontestacja.com/...

  PORADNIK POCZATKUJACEGO PODCASTERA
  http://www.kontestacja.com/...

  BLISKIE SPOTKANIA Z KRÓLOWĄ NAUK
  http://www.kontestacja.com/...

  ŁĄCZĄC LUDZI, NIE TYLKO ŚWIATŁOWODAMI
  http://www.kontestacja.com/...

  ....i wiele , wiele innych....

  ( wymieniłem jedynie kilka losowo dobranych ;-D )

 • Jacek
  Jacek
  9 lat temu

  To jest najlepsza audycja w Enklawie w tym miesiacu !
  Byte kibicuje Ci żebyś zdominował Enklawę i zepchnał audycję Martina.L do czeluści Archiwum ! :D

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Ludzie w poczekalni polubili, więc czemu nie. Witamy Byteeatera!

  A w ogóle ByteEater zaprasza naprawdę ciekawych gości do swojej audycji, jak widać. O, a może w Enklawie też na żywo ponadaje równocześnie? Co dwa radia to nie jedno, zawsze fajnie mieć zapasik, jakby w którymś przyszła awaria albo co gorszego.

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Po tej sprawie, pewnie w Policji będzie jak na filmie:

  https://youtu.be/Jvl5uUjK6BE

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Dobrze, że nie wybrał drogi Czarnego Rambo

  http://www.paranormalne.pl/...

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  No proszę ByteEater trafił do Enklawy. Audycja prawie na zamówienie, bo wczoraj właśnie trafiłem na wywiad z tym policjantem, a dzisiaj mogę posłuchać o nim tutaj. Jestem w szoku.

  https://youtu.be/sqy6LeW_zFY

, żeby skomentować.