Free! live! 5 2017-04-03

Wolność się nie opłaca

Długość: 69min MP3 (66.2MB) RSS

Bo wolność się nie ma opłacać! W tej audycji o Auroville i o skłotach, ale przede wszystkim o tym dlaczego ludzie robią to, co się nie opłaca. I że dobrze robią.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Świetny odcinek! Fajnie, że odbiega od "bieżączki" i mówi o wolności z trochę szerszej perspektywy. Mam nadzieję, że będzie więcej takich

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  7 lat temu

  http://www.wykop.pl/link/36...

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Fajna audycja :). Pięknie powiedziane jak nierealistyczna to była ta wizja tego Aurovill. Socjalistyczny raj może by się udał gdybyśmy mieli róg obfitości. Chociaż też w to wątpię, bo właśnie ludzka natura jest pełna zazdrości, lenistwa, itp. I to zawsze wcześniej czy później wyjdzie. Czyli pewnie też anarchokapitalizm skończyłby się podobnie. Ne rozumiem tylko czemu ci ludzie wracają do tego Aurovill jak już zarobią tą kasę... Jest tyle innych fajnych miejsc na świecie. Czyżby naprawdę było im tak głupi, że nie chcą odejść i się przyznać, że to nie działa.

  A odnośnie wolności, itp. to po prostu pewnych rzeczy nie należy przeliczać na pieniądze. I tak wolność jest w sumie nieopłacalna, jednak gdy jej naprawdę zabraknie wtedy odczujemy to równie mocno jak brak pieniędzy, a może i bardziej...

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  7 lat temu

  https://youtu.be/Uc9MFsm1zmk

 • Jhazper
  Jhazper
  7 lat temu

  Oj już ja bym wiedział co zrobić z milionem :P I wcale nie musi być tak, że umierając jest się na zero. To co się przeżyło to się przeżyło, kupa zabawy, kupa pracy, kupa przyjemności i kupa nieprzyjemności, jedna wielka kupa ale co z tego, że to jest w przeszłości. Było i fajnie, że było. Nie trzeba mieć poczucia straconego czasu tylko dlatego, że coś się skończyło i już tego nie ma, bo z takim nastawieniem, że wszystko musi zostawiać po sobie trwały ślad można trochę zwariować. Nie musi zostawiać, a dlaczego niby?

, żeby skomentować.