Umieralnia taka. Szpital Wojewódzki nr 3 w Rybniku

Długość: 6min MP3 (6.1MB) RSS

Trochę o szpitalu samobójców i miejscu, które prokuratura odwiedza dość regularnie. Fragment czytany z: https://silesion.pl/tragedia-w-rybniku-32-latek-zmarl-100-metrow-od-szpitala-23-01-2017

Czarnobrody

Na pełnej...

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  7 lat temu

  Będzie krótko i na temat. Powiedziałem co zrobię, ale to nie jest Twoje radio więc się pytam właściciela. Z Twojej strony jest to bezczelność zabierać nazwy będące w domenie publicznej i zastrzegać sobie do nich prawo. Niestety, nie jesteś wiarygodny za grosz i obstawiam, że nie użyłeś pierwszy nazwy "nocne radio", ale jak to mówisz ukradłeś. Jak to między nami złodziejami pytanie o zdanie innych jest do dupy.

 • krawiec
  krawiec
  7 lat temu

  Znowu tego Martina na pomoc wołasz? :) Właśnie to miałem na myśli, że dzieciak jesteś. Nie potrafisz sprawy załatwić szybko, sprawnie i samodzielnie. Nie rozumiesz też podstawowych spraw - jeśli wpadłem na pomysł aby nazwać kiedyś swój podcast Lorem Ipsum, to nie istotne jest, że to "dummy text", ani że to "banalne". Chodzi o samą koncepcję i o to kto na to wpadł pierwszy. To wszystko. Możesz oczywiście sobie nazwać swoje nagrania tak samo, ale jeśli trzeba ci tłumaczyć jak bardzo jest to żałosne, to... no cóż... Do tego dorabiasz ideologię do prostej rzeczy: nie sprawdziłeś nazwy, użyłeś tej, która jest już wypromowana i znana w "podcastosferze", a teraz snujesz jakieś dziwne wywody, spierasz się, stawiasz jakieś warunki, wciągasz w to Martina. Chcesz uniknąć problemów o których piszesz? Rozwiązanie jest proste, zwyczajnie sprawdź na google i na youtube czy dana nazwa jest zajęta.

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  7 lat temu

  Odsuwając całą burzę gówna, to zwracam uwagę, że niczego nie sprzedaję na mojej stronie internetowej i to jest dość ważny punkt, jeżeli chodzi o darcie ryja.

  PYTANIE DO MARTINA LECHOWICZA

  Przechodząc do problemu, który wygląda tak:

  mamy twórczość Krawca, który tworzył, nagrywał, publikował i mamy także wiele innych podobnych mu osób. Nazywamy swoje programy, projekty, rzeczy w bardzo zbliżony lub taki sam sposób, wybieramy rzeczy przyziemne np.: nocne radio/podcast (bo mają coś z nocą wspólnego), lorem ipsum (które tak naprawdę jest kawałem spreparowanego tekstu http://www.lipsum.com/), epicentrum, czy audycja 80,70,90 itd. Nie można tego zastrzec, bo to tak jakby ktoś rościł sobie prawo do używaniu wszystkich wyrazów ze słownika, tylko dlatego, że je gdzieś opublikował w internecie. Tak samo nie można ukraść nazwy, np. "audycja", "podcast", "radio", czy nazw miejsc, rzeczy, imion. Więc pozostaje zdrowa logika, jeżeli coś jest w danym radiu jako pierwsze, to ma pierwszeństwo, łatwo to zweryfikować.

  W 2017 roku zrobimy w kilka osób większy projekt, który będzie miał wiele różnych części, chcemy publikować na Enklawie, YT, FB i gdzie się da. Później przyjdzie Krawiec, który oświadczy, że daną przyziemną nazwę już gdzieś kiedyś wykorzystał i nie życzy sobie, by ktoś inny ją także wykorzystywał, a będzie tak, ponieważ mamy zbieżne gusta. Więc jak się zachowasz w swoim radiu Martinie? Wiem jak się zachowa FB i YT, ale co Ty z tym zrobisz? Bo o ile same nocne radio czy nocny podcast nie czyni mi różnicy i ważne jest by obecnie nikt nie zawracał mi głowy to przy projekcie, który pojawi się z początkiem lata nie ugnę się, jeżeli Krawiec wyskoczy z czymś, typu, audycja zielona żaba jest moja i tylko moja. Co zrobisz Martin? Nie oczekuję "sprawiedliwości" tylko informacji na czym stoję.

 • krawiec
  krawiec
  7 lat temu

  I znowu byłem pierwszy, i znowu wystarczyło wpisać "nocny marek" na youtube albo w google. No i znowu chrześcijanin. A było "nie kradnij" ;-/

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Choć to raczej vlogi niż audycje są. Tak czy siak, nie róbmy dramy, to się nie posramy. :P

 • stach
  stach
  7 lat temu

  @krawiec:disqus

  "Nocnego podcastu" w swoim radio nie masz, więc to załatwia sprawę. Poza tym nie trzeba zaraz tak ostro, tym bardziej że nazwy twoich audycji nie są jakoś specjalnie oryginalne i przez to co druga osoba na nie wpada (i to było do przewidzenia). Przykładowo:

  Audycja "Nocny Marek" na kanale Studio Marfish Marek Malman
  https://www.youtube.com/wat...

  lub

  Audycja "Nocny Marek" na kanale HABAKUK smakowanie Nieba (Żeby było śmieszniej, prowadzi ją jakiś klecha. xD)
  https://www.youtube.com/wat...

 • krawiec
  krawiec
  7 lat temu

  Na kanale youtube jest napisane kiedy został założony - 24 paź 2014. Strona nocneradio.pl w 2015. Jest tam kilkanaście audycji z których część ma w nazwie "nocne", więc radzę jednak się przełamać i sprawdzić, co by znowu nie wyjść na plagiatora. To, ze sobie sprawdziłeś na Enklawie, to raczej sprawy nie załatwia. To tak jakbyś otwierał knajpę i sprawdził jedynie na swoim podwórku czy takowa przypadkiem już nie istnieje. Albo wymyślił bym sobie super oryginalną nazwę Enklawa, sprawdzając czy w moim radio takowa nie jest zajęta... Co to kogo obchodzi? To chyba normalna rzecz, że jak się wymyśla jakieś nowe marki, nazwy, to się je przynajmniej w google wpisuje aby sprawdzić czy nie zajęte. Enklawę mam w głębokim poważaniu, o podcascie dostałem info od słuchaczy. Maila pisałem na "czarnobrody.z.enklawy[małpa]gmail.com". Mail ze strony, gdzie jakieś tam bazgrołki sprzedajesz.

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  7 lat temu

  I uprzedzam, że jak teraz wyskoczysz, że "Nocny podcast" to Twój produkt to poprawki się skończyły, gadaj z Martinem, bo niczego nie zmienię i przyznaj się chociaż, gdzie mi to pisałeś?

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  7 lat temu

  Na Enklawie Nocne Radio? Poza tym, nie pisz mi prywatnie, bo zwykle nic do mnie nie dociera, tylko pod audycją tak jak teraz. Sorry, nie słuchałem Twojego radia, nie miałem pojęcia, że istnieje i założę się, że jak zmienię nazwę na Radio w Nocy lub coś w tym guście, to zaraz przyjdzie ktoś inny i będzie darł mordę, że nazwa zajęta. Faktycznie nie sprawdziłem w googlach, tylko na Enklawie, czy czegoś takiego Tu nie ma i kurwa nie widzę. Więc albo mi pokażesz namacalnie, że byłeś tutaj prędzej niż ja z tą nazwą, albo zamiast tej specyficznej gadki o dzieciakach napisz wprost, że kupiłeś domenę, wydałeś kasę i nie założyłeś konta na Enklawie, to się nazywa szczerość i wiesz zmieniłbym do razu. Zmienię tą nazwę raz, tylko dlatego, żebyś nie zawracał mi głowy, gdyż nie mam na to czasu. Nie obchodzi mnie co masz na stronie z nocnego radia, nawet tam nie wejdę, więc nie pisz bredni, że coś podpierdoliłem, nawet jak nazwy czegokolwiek się z duplikują. Avatarek zmienię później jak będę coś wrzucał.

 • krawiec
  krawiec
  7 lat temu

  Zwrócono ci uwagę w komentarzach, że nazwa Nocne Radio jest już w użyciu - bez odpowiedzi. Napisałem też osobiście na priv, że może byś sobie coś własnego wymyślił, także bez reakcji... Mam rozumieć, że podpisywanie się Czarnobrody to nawiązanie do tego, że wzorem znanego pirata podpierd... sobie to co się podoba i nie czujesz z tego powodu żadnego skrępowania? Wypada przynajmniej jakoś się ustosunkować i odpowiedzieć, a nie jak dzieciak udawać, że się nie słyszało. To, że deklarujesz sobie w audycji, że będziesz mówić "kurwa", nie robi jeszcze z ciebie dorosłego. Liczę, że się ogarniesz z tym i zmienisz nazwę, bo nie mam ochoty na jakieś nieporozumienia, kiedy ktoś znajdzie sobie w google twoją audycję i weźmie to za content Nocnego Radia. Jeśli nadal nie będzie reakcji, to zrobię się złośliwy.

, żeby skomentować.