Koczowisko Dekadencji 8 komentarzy 2015-02-06

Przyjdzie Putin i nas zgwałci

Długość: 146min MP3 (105,4MB) RSS

Kulturalna rozmowa o koczującej pani spod Poznania i o strajkach przeciwko dzikom przerodziła się nieoczekiwanie w pełną bluzgów dyskusję o tym czy czeka nas wojna. Niektórych słuchaczy strasznie ten temat wkurzył, takich bluzgów na antenie dawno nie słyszałem. Audycja dłuuuuga - 146 minut!

Martin i Hugo

Koczowisko Dekandencji to dwu-radiowa audycja, w której od luzu, sarkazmu i ironii wióry lecą. Prowadzą Martin Lechowicz z Enklawy i Marcin Hugo Kosiński z Kontestacji.

 • duckar
  duckar
  8 lat temu

  Tutaj jest o tej kobiecie z namiotu --> http://www.wprost.pl/ar/433...

  edit. Widzę, że już znaleźliście.
  edit 2. SKANDAL! Odmawia składania podpisów!

 • stach
  stach
  8 lat temu

  No , pełna zgoda, pamiętam te dywagacje w Kontestacji, czy państwo (wojsko, policja) jest nam potrzebne, bo przecież ludzie z natury są dobrzy. A co do kosztów, to kurs hrywny po zakończeniu tej wojny kiedyś wzrośnie, ale mosty, drogi, lotniska, domy same się nie odbudują. Jeden dzień ostrzału lub nalotów mogą iść w miliardy strat. kompletnie bez sensu.
  Obok na budowie pracują ukraińcy, żaden na razie nie planuje jechać do domu. Woli budowę w Polsce niż front na Ukrainie.
  A co do stronki, to napierw WP, później Gazeta.pl, teraz Enklawa ... taki trend chyba...

 • Jacek
  Jacek
  8 lat temu

  Ja osobiście jestem zmęczony tematyka wojny. Nie znam się na temacie jaki został tu poruszony , wiem jedynie tyle ,że samemu pracujac z Ukraińcami i Ukrainkami absolutnie nie ma między nimi jednomyślności w tej kwestii a kłutnie pod koniec zmiany sa czymś powszechnym. Wydaje mi się także , nie przyznajac żadnej z strony racji w tym konflikcie , że Koczowisko nie jest miejscem na dysputy na tak poważnym poziomie.( chyba , że ma przyjać inna konwencję niż kiedyś).
  CHWDP realizowane kiedyś również dawało dużo pola do konfliktu a takowy zawsze napędza audycję jednak wówczas każda z stron tego konfliktu doskonale wiedziała o czym mówi i była świadoma niuansów nawet w swojej własnej argumentacji .Tutaj konflikt opierał się o wiarę w coś lub brak tej wiary - tak ja to odebrałem.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Tak, nie ma jak wojna xD. Ja też bym chyba na miejscu Ukraińców oddał im te tereny wschodnie i zajął się naprawą państwa, bo naprawdę nie jest fajnie. Kolega z Ukrainy teraz nie może wrócić i odwiedzić żony i dziecka (jest w Polsce i tu pracuje), bo się boi że go wciągnął siłą do wojska.

  Propaganda niestety na wschodzie się szerzy i ta Rosyjska i ta narodowo Ukraińska, a ludzie dają się robić w balona... Stąd pewnie wierzą, że wojna się opłaca. Chociaż może myślą też, że nie mają innego wyboru jak tylko walczyć.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  I dobrze zrobiłeś, bo fajnie wyszło (jeszcze lepiej niż Twoja strona domowa).

  Jeszcze odnośnie tematów, które padły w audycji...

  Zgadzam się z Tobą odnośnie domniemanego najazdu Putina na Polskę. To znaczy też się tym nie przejmuję, bo Putin jednak nie wydaje mi się szalony, a argumenty w stylu że mu się opłaca moim zdaniem nie są prawdziwe patrząc realistycznie na całą sytuację. Jeśli już to bałbym się raczej, że Rosja zostanie przyparta do muru przez sankcje i będą warunki jak w czasie zimnej wojny (jeśli już nie są).

  Z kolei odnośnie tej biednej babci, to to nie jest niestety pierwszy przypadek. Jakiś rok temu chyba, czy więcej słyszałem o bezdomnym, który zamieszkał w lesie w jakiś norze co sobie wykopał. Straż miejska się do niego przywalała. Nasłali na niego opiekę społeczna i mu nie dawali spokoju. Ach ta Polska... xD

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Tym, którzy ciągle myślą, że wojna to czysty zysk, daję link do zastanowienia:
  http://biznes.pl/waluty/pro...

  Jak ja byłem ostatni raz w Odessie to 1 hrywna kosztowała ok. 0.5 złotego. Teraz kosztuje 0.1467zł. Ukraina się rozsypuje w kawałki, jeszcze parę miesięcy i będzie tam kompletny chaos. Ostatnie resztki państwa przestaną funkcjonować.

  Ciekawe swoją drogą czy polscy anarchokapitaliści uznają, że to raj i będą tam masowo emigrować. Osobiście wątpię, bo zwykle kogoś kto namiętnie kocha swoją teorię, praktyka zupełnie nie przekonuje.

  Szkoda ludzi, no szkoda ludzi.

  Może chociaż plus tego będzie taki, że przestaną wreszcie wierzyć, że rozwiązywanie problemów wojną się opłaca. Może, jak to mówił Tuwim, "rżną karabinem w bruk ulicy". Może.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  A dzięki.
  Stwierdziłem, że skoro na grafice się nie znam, to nie będę próbować, zamiast tego zrobię wygodnie i funkcjonalnie.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  To ja dzisiaj krótko powiem, że fajna audycja ludzie :D.

  Przy okazji, Martin ładnie Ci nowa strona wyszła - gratuluję :).

, żeby skomentować.