Koczowisko Dekadencji 3 komentarze 2015-02-20

Prawo prerii

Długość: 118min MP3 (84,9MB) RSS

Prawo drogowe - Martin broni, Hugo atakuje. Strajki górników - Martin broni, Hugo atakuje. Magdalena Ogórek - nikt nie broni.

Martin i Hugo

Koczowisko Dekandencji to dwu-radiowa audycja, w której od luzu, sarkazmu i ironii wióry lecą. Prowadzą Martin Lechowicz z Enklawy i Marcin Hugo Kosiński z Kontestacji.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  5 lat temu

  :-D

 • Karolina
  Karolina
  5 lat temu

  Prawa prerii znam z codzienności "kierowniczej":)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  5 lat temu

  Może warto by zmienić znaki "nakazu" w tym kraju "na zalecane". Na przykład zalecana prędkość na tym odcinku 50 km/h. Stąd byłaby jakaś informacja wciąż. I na przykład jakby ktoś spowodował wypadek jadąc więcej niż ta zalecana prędkość to by dostawał cięższą karę, itp.

  Doświadczony kierowca, nie wariat, nie po alkoholu czy narkotykach jest w stanie sam ocenić z jaką prędkością jest w stanie jechać swoim samochodem przy danych warunkach drogowych.

  Nie można tworzyć też prawa w oparciu o marginalne przypadki. Ludzie nie przestrzegają przepisów w tym ograniczeń prędkości, a wypadków jest względnie mało jednak, w porównaniu z łączna ilością samochodów przejeżdżających przez np. jakieś skrzyżowanie.

  Bezpieczeństwo jazdy jest chyba najważniejsze (ja tam wolę dojechać godzinę spóźniony czasem niż bez ręki), ale prędkość też jest bardzo ważna inaczej transport samochodowy nie miałby sensu, bo byłby nieefektywny.

  Ja tam bym wolał, żeby rowerzyści jednak jeździli po chodniku lub ścieżkach rowerowych, bo często blokują ruch i łatwo ich potrącić.

  Ok, mogę zrozumieć ochronę meczetów za moje pieniądze, bo tam ludzie przychodzą i się w nich modlą, a u nas nietolerancja spora, ale ochrona tęczy?! Bez jaj, to już przesada...

  Odnośnie powodu spalenia mostu:
  https://www.youtube.com/wat...

  ;)

  Trzeba Martin jeszcze znać język jakiś obcy na w miarę dobrym poziomie, żeby za granicą robić prawko chyba ;).

  Ja bym wolał Ogórek niżeli Komorowskiego czy Dude :P.

  Koczowisko to obecnie moja ulubiona audycja w enklawie :).

, żeby skomentować.