Prawdopodobnie najlepszy film!

Długość: 23min MP3 (21,7MB) RSS

Prawdopodobnie najlepszy film dekady… dwóch dekad, a może i trzech. MATRIX!!!

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Michał Kwiatkowski
  Michał Kwiatkowski
  5 lat temu

  ! Enklawa (2017) Cały Film Online w jakości HD już dostępny w Internecie ;)

  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...

 • Michał Kwiatkowski
  Michał Kwiatkowski
  5 lat temu

  Enklawa (2017) Cały Film Online w jakości HD już dostępny w Internecie ;)

  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...
  http://cinema-hd.pl/enklawa...

 • Ktoś
  Ktoś

  Warto jeszcze dodać, że matrix pod względem fabuły, klimatu czy nawet scen był mocno wzorowany na japońskim anime, szczególnie na Ghost in the shell.
  https://www.youtube.com/wat...

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Bym może odpowiedział, ale nie mam pojęcia o czym piszesz. Pozdro.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  p.s. zaraz dostanę bana bo u nas można - ale tylko do czasu. BUT. Jak coś może być złe co zarabia kilkaset milionów dolarów?

 • stach
  stach
  8 lat temu

  Mogłeś nasrać na "Matrixa" ale no cóż ośmieszyłeś się, za najlepszy film wszech czasów uznano Obywatela Kane`a: w reżyserii Orsona Wellesa i co to zmienia? Oglądasz film i masz własne zdanie. Twoje. Jak chorym trzeba być człowiekiem, by oceniać, lub tłumaczyć widzom co oglądają?
  Oglądałem ten film kilkadziesiąt razy, podobał mi się. Oceniasz mnie? Znany w Polsce oceniacz filmów gej, narzuca widzom ja rozumieć film. To jak moja pani od polskiego chciała mi wbić głowę "co autor miał na myśli". Odsyłam do audycji. Nie poto oglądam filmy by ktoś uświadamiał mi jak mam odebrać film, który daje mi 1,5h spokoju, przyjemności i satysfakcji. TY masz swoja wizję - jak to upier... Ch. nie znasz się. Bo tak szczerze - po co pisać recenzje starych filmów? Filmy są robione dla relaksu. Mnie relaksują. Znajdzie się grupa , która będzie chciała mi tą przyjemność odebrać. Słuchałem 2x Twojej transmisji chciałem 3 ale nie dałem rady. I tak nikt tego nie przesłucha więc.. Garść "ciepłych słów" na temat Twojej opini" sobie oszczędzę..
  Tylko dlaczego na pogrzeb Janusza Przymanowskiego przyszła jedynie Pola Raksa? Co ty wiesz o filmie?

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  eXistenZ bardzo lubię, to jedna z pierwszych przełomowych ról dla Judea Lawa (może jeszcze oprócz Gattac'ki), fajny pomysł niezłe wykonanie. Problem jest taki, czy filmy takie jak powiedzmy Surrogates, The Cell, czy może Pandorum zaliczać do matrixowych prekursorów, czy kopiowaczy (zależy od daty wydania), czy wyjść z założenia (i z takiego wyszedłem), że nie mają wspólnych korzeni.

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  V for Vendetta to film dobry a dla niektórych nawet kultowy. Powstał przy udziale Wachowskich, bo tam napisali scenariusz i fajnie im to wyszło. Aczkolwiek chodziło mi tu o ich umiejętności reżyserskie.

 • Remol
  Remol
  8 lat temu

  Jeszcze jeden film Wachowskich, który wyszedł bardzo dobrze, to V for Vendetta. Głównie za sprawą Agenta Smitha, czyli Hugo Weavinga, który doskonale potrafi odgrywać role mając do dyspozycji jedynie głos i mowę ciała.

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  8 lat temu

  Matrix był świetny, niestety potem kolejne części spieprzyły mi trochę odbiór tego filmu. Na dodatek teraz (ponoć) chcą nakręcić kolejne części, które mają być prequelami serii. Odcinanie kuponów na całego, heheh.
  W tym roku ma wyjść Jupiter coś tam ich autorstwa, trailery sugerują, że to będą niesamowite głupoty.:P
  A z filmów podobnych do Martixa bardzo podobał mi się eXistenZ Cronenberga (nawet wyszedł parę miesięcy prędzej), tyle, że końcowe przesłanie filmu jest inne.

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Ten film nie przyszedł mi do głowy podczas nagrywania, a powinien.

 • kslawko
  kslawko
  8 lat temu

  Mnie akurat najbardziej raziło to, że jak kogoś zabili w matrixie to umierał naprawdę bo kiedy mózg myśli, że jesteś martwy to jesteś martwy... bzdura totalna ale niestety bez tego film straciłby dużo ze swojego napięcia.
  Poza tym zgadzam się, to był film, który pozamiatał mną podłogę w kine. Od tej chwili nie jestem sobą i kombinuję gdzie tu jest wyjście z matrixa :)

 • kslawko
  kslawko
  8 lat temu

  Mówisz, że nikt nie robił nic podobnego. No chwilkę... a ten film?

  http://www.filmweb.pl/film/...

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Taką nieścisłością z matrixa może być na przykład niejasna zasada "pojawiania" się agentów w pierwszej części. Przykład - nikt nie "wcielił" się w Neo, gdy on rozmawiał z Morfeuszem lub nawet wcześniej - przy próbie kontaktu, gdy był jeszcze podłączony. Bo pluskwa, którą mu zaaplikowali agenci (pierwsza rozmowa agenta Smitha z Neo) na przestrzeni całej serii nie miała sensu i nigdy później o takich metodach nawet nie wspominano o ile się nie mylę.

 • Ktoś
  Ktoś

  To nie są "błędy" tylko widzowie podobni do Bartek Kwapisz nie rozumieją tego. Są w stanie zaakceptować latanie Neo, ale nie są w stanie zaakceptować mechanizmu (wynalazku z przyszłości), który pozwala czerpać energię z ludzkiego ciała. To nie nieścisłości.

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Większość filmów SF ma nieścisłości. Jak nie w technice to w samych założeniach - taki gatunek i trzeba mu to wybaczyć.

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Zgadzam się, Jabłko Adama jest świetne.

 • mac
  mac
  8 lat temu

  O tak, Jabłka Adama to całkiem zajebisty film ;)

 • Sylwek
  Sylwek
  8 lat temu

  Nie licząc filmów, które obejrzałem w ostatnim czasie (wolałbym nie oceniać na podstawie chwilowych emocji), to wybierałbym pomiędzy The Shawshank Redemption i Adams æbler (Jabłka Adama).

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Jako, że film to legenda i taką właśnie obrósł nie było trudno coś zrobić na taki temat.
  Osobiście Matrixa odświeżam sobie raz na rok przynajmniej i dalej mnie bawi:).

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  Druga część miała potencjał być dobra, ale zaczęła stawiać już tylko na efekty specjalne. Przez taki zabieg historia zaczęła się rozmywać niestety. A jak mówiłem w podcaście, trzecia część zrobiła z Neo Jezusa:). V for Vendetta i Equilibrium to dobre filmy SF tej nowszej generacji, tu się zgadzam.

 • Shogun
  Shogun
  8 lat temu

  A jaki jest twój ulubiony film?

 • Bartek Kwapisz
  Bartek Kwapisz
  8 lat temu

  Mi tylko przeszkadza w Matrixie, że ludzie jako źródło energii są raczej kiepskim pomysłem. Ciało wytwarza nieco, ale więcej w nie trzeba włożyć. No chyba, że mózg ma jakieś tajemnicze właściwości. Wachowscy może następne Matrixy zrobiły słabe, ale Atlas Chmur był OK. A jeszcze mnie złośił motyw, że ludzie w równości umierali - to można zrobić każdemu osobne uniwersum, gdzie jest królem. Ale to czepianie się szczegółów. Bo Matrix wybitny jest. Odlot jak po pierwszych zajęciach z Platona :P

 • mac
  mac
  8 lat temu

  A ja jestem pod wrażeniem, że zrobiłeś odcinek o jednym filmie. Wcześniej robiłeś o gatunkach, obawiałem się, że nie dasz rady więc i nie będziesz robić o konkretnych filmach. Ale dałeś radę i to na wysokim poziomie!

  Z Matrixa wprawdzie niewiele pamiętam, bo jednak było to dość dawno, ale z tego co przedstawiłeś udało mi się trochę odświeżyć pamięć...

 • Everthus
  Everthus
  8 lat temu

  Pierwszego Matrixa, niedługo po pojawieniu się go w kinach obejrzałem kilkanaście razy. Geniusz (wtedy jeszcze) Braci Wachowskich, scenariusz, efekty, rozkmina mnie wciągnęły. Później była druga część, już w kinie - momentami jeszcze lepszy film. Ale trzeci to już było za dużo - obrona Syjonu na plus, ale scenariusz się gubi w wątkach. Nie mniej, obok V for Vendetta czy Equilibrium jeden z najlepszych sf jakie znam.

 • Sylwek
  Sylwek
  8 lat temu

  Im dłużej słucham tę serię, tym bardziej mi się podoba temat filmów. Bardzo fajnie to wszystko robisz :)

  Co do samego Matrixa, to też jest to jeden z moich ulubionych filmów. Może go tak wysoko jak Ty nie stawiam, ale zgadzam się z tym, co tu przedstawiłeś.

, żeby skomentować.