Filmy o podróżach w czasie

Długość: 17min MP3 (16,2MB) RSS

W jaki sposób filmy podejmują temat podróży w czasie? Dlaczego nie ma w tym większego sensu a pomimo to ogląda się super! To i trochę więcej już w podcaście.

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Nikt nie odpowiedział. Trudno,

  Ostatnio oglądałem pewien film i w nim to analizowali. Zresztą sami zobaczcie:

  https://www.youtube.com/wat...

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Wiem, że nie ma co analizować tylko powinno się cieszyć filmem ale...:)
  Co myślicie o sensie tego co się stało w Terminatorze 2? John wysyła swojego kolegę, który staje się jego ojcem biologicznym w kolejnej alternatywnej przyszłości. Czyli przyszłość wpłynęła na przeszłość żeby była taką samą przyszłością, tzn. żeby John był Johnem i był żołnierzem. Czy ktoś może mi wyjaśnić co scenarzysta miał na myśli?

 • Shogun89
  Shogun89
  8 lat temu

  Donnie Darko był dla mnie pozytywnym zaskoczeniem. Oglądając go nie wiedziałem o nim nic i zrobił na mnie spore wrażenie. Przerost formy oczywiście tu występuje, aczkolwiek postać tego "zająca" do dzisiaj powoduje u mnie ciary.

 • Shogun89
  Shogun89
  8 lat temu

  na filmwebie jestem pod nickiem Shogun89. Można śmiało słać zaproszenie. Oczywiście filmy, które tam oceniałem nie zawsze teraz zgadzałyby mi się z tym, co o nich myślę dzisiaj, ale w większości jest tak jak być powinno. Wspomnę zresztą o swoim koncie w najbliższym podcaście, tak żeby każdy mógł się u mnie po całej filmografii rozejrzeć.

 • Shogun89
  Shogun89
  8 lat temu

  Osobiście obejrzałem tylko The Time Machine z 2002, czyli odświeżoną wersję filmu z 1960. I jakoś mnie nie zachwycił ten rimejk za bardzo. Może jak uda mi się nadrobić pierwotną wersje to jakoś zmienię zdanie, a wtedy na pewno o tym wspomnę.

 • Danio
  Danio
  8 lat temu

  Imo wszystkie Powroty do przyszłości trzymają równy, znakomity poziom i to bardziej są filmy przygodowe niż komedie.
  Pytanko: Shogun masz jakiś profil na filmwebie albo imdb? Chętnie bym poprzeglądał co jak oceniłeś, jakie masz ulubione filmy itd.

 • wierny słuchacz
  wierny słuchacz
  8 lat temu

  A jakiś komentarz do ekranizacji Wehikułu Czasu Wellsa?

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  O, widzę tu rzeczy, których nie znam, dzięki za listę!

  Ale Donnie Darko dla mnie był okropny. Straszliwy przerost formy nad treścią. Pretensjonalność zieje z tego filmu jak smok wawelski.

 • Shogun89
  Shogun89
  8 lat temu

  Lista oczywiście subiektywna i niepełna, ale jeżeli temat cię interesuje to się nie zawiedziesz!

  1. Primer (2004) – chyba jedyny film podchodzący do tematu podróży w czasie w sposób naukowy.
  2. Back to the Future, cała seria – może nie wszystkie filmy tej serii są na jednym wysokim poziomie, ale to i tak o lata świetlne w porównaniu do innych traktujących ten temat.
  3. About Time (2013) – nie dość, że to chyba najlepsza komedia romantyczna ostatnich lato, to jeszcze o podróżach w czasie (które stricte nie mają sensu;p).
  4. Efekt motyla (2004) – mówcie co chcecie, ale ja po prostu kocham ten film. Poza tym bardzo dobrze ukazuje konsekwencje podróży w czasie.
  5. 12 małp i Terminator 1 i 2 – podróż w czasie występuje w tych filmach tylko raz i tylko na początku, dlatego nie bardzo łapią się pod ten temat, ale to po prostu świetne filmy są!
  6. Dzień świstaka (1993) – nic dodać nic ująć, najlepszy film o wpadnięciu w pętle czasu.
  7. Biegnij Lola, biegnij (1998) – niemiecka jazda bez trzymanki! Najlepsze co zdarzyło się wyprodukować Niemcom po golfie dwójce.
  8. Goście, goście (1993) – komedia na której można się popłakać ze śmiechu z Leonem Zawodowcem w dodatku.
  9. Mr. Nobody (2007) – Najlepsza komedia romantyczna na równi z About Time. Ryje leciutko banie i wyjaśnia dlaczego pod noskiem mamy mały rowek. Cudo!
  10. Donnie Darko (2001) – ten film mógłbyć drugim Matrixem (a dla niektórych był)!

  Interstellara (2014)? – Czy będzie to najlepszy film S-F o podróżach w czasie od wielu lat, zaczekamy zobaczymy.

, żeby skomentować.