Prawa kierowców na przejściu dla pieszych

Długość: 62min RSS

To jest podcast: należy słuchać. Nie ma na co patrzeć, bo ładny nie jestem. W tym odcinku: 0:20 - expose premiera Morawieckiego ujawnia, że premier jest kobietą 18:08 - Z wakacyjnej Pielgrzymki: droga krzyżowa do świętej groty - część 1 20:38 - Walka o nieograniczone prawa kierowców na przejściu dla pieszych 48:48 - Z wakacyjnej Pielgrzymki: droga krzyżowa do świętej groty - część 2 52:53 - Wyniki badań antysemityzmu na świecie

Martin Lechowicz

Rewolucja w edukacji! Rewolucja w prawie! Rewolucja w życiu! Rewolucja jak socjal: dla każdego i bez konsekwencji! Włącz słuchawki i buntuj się. Ironizuje: Martin Lechowicz

 • Martin
  Martin
  3 lata temu

  No, w Polsce tak. Większość krajów ma inną zasadę: pieszy ma pierwszeństwo zanim jeszcze wejdzie.

  Ja rozumiem, że każdy ma swoją linię obrony, ale wyjątkowo... niesmaczny mi się wydaje ten zwyczaj w polskich sądach, że się w ogóle bierze pod uwagę opcję, żeby na pasach człowiek ustępował przed samochodem. Ostrożność ostrożnością, ale próbuję sobie wyobrazić jak ta staruszka szła, że nie dało się jej zauważyć, nie dało się przewidzieć i nie zdążyło zatrzymać.

  Może mnie wnerwia fakt, że znam wiele takich spraw, gdzie potrącono pieszego na przejściu dla pieszych i kierowcę uniewinniono. Naprawdę, przedziwnie w tym wszystkim wygląda rola tych pasów - wydają się najniebezpieczniejszym miejscem na jezdni, bo dają przecież złudzenie bezpieczeństwa.

  Statystyki to pokazują: najwięcej wypadków na drogach jest na przejściach dla pieszych i Polska bardzo nieprzyjemnie odstaje od krajów Zachodu.

 • Martin
  Martin
  3 lata temu

  O! No ja przyznaję, tylko badania z 2019 brałem pod uwagę. Z globalnych danych przeglądałem po kolei kraje Europejskie z kolei.

  No nastawienie Arabów oczywiście nie dziwi, bo wiadomo, że przez 2 i pół tysiąca lat historii narosło to co narosło. Jeżeli wierzyć Biblii to od Izaaka i Ismaela się wszystko zaczęło.

  Ale co ma do Izaaka Lech, Czech i Rus?

 • stach
  stach
  3 lata temu

  Tak, sędzia stwierdził, że na pasy weszłam nagle.

 • stach
  stach
  3 lata temu

  15 lat temu na pasach potrącił mnie samochód, i co, nic - nie ma winnego.

 • Don Camilo
  Don Camilo
  3 lata temu

  Co do ankiety dotyczącej antysemityzmu, to akurat kraje Arabskie osiągnęły średnią 74% (Syryjczyków w ogóle nie pytano!!). Ciekawe dlaczego? Przecież oni sami w większości są Semitami. Szczegółowe wyniki tutaj: https://global100.adl.org/m...
  O wiele bardziej emocjonujące byłoby zestawienie Żydów z Cyaganami niż z Holendrami.

 • Don Camilo
  Don Camilo
  3 lata temu

  22:00 Staruszka już zmarła. Szczęściara - nie będzie musiała mu zwracać kasy za nadgięty zderzak.
  Adwokat Najsztuba: " Muszę odczarować pewne tezy. Jak jeszcze ostrożniej można było jechać niż to robił oskarżony? To pokrzywdzona zachowała się niezgodnie z zasadami ruchu drogowego. Także pieszy musi zachować ostrożność, nie tylko kierujący samochodem. Pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, a nie przed wejściem na nie".

, żeby skomentować.