Polskie kino – dobre kino?

Długość: 26min MP3 (24,6MB) RSS

Jakie jest polskie kino, czym się charakteryzuje, jakie ma wady? Lubicie polskie filmy, polskich aktorów i twórców? Ja w 10 już podcaście odpowiadam sobie na te pytania. A czy wy umiecie na nie odpowiedzieć?

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Sylwek
  Sylwek
  6 lat temu

  Inny humor, więcej przepychu, mniej spontaniczności i "codzienności", która była np. w Kilerze. Tak to widzę.

 • Shogun
  Shogun
  6 lat temu

  W czwartek będzie już tylko o Pasikowskim i jego filmach. Jakimś dużym sentymentem darzę tego twórce, jak wielu zresztą. Jednak dołożę łyżeczkę dziegciu na jego temat, żeby nie było tak bezkrytycznie. A co do poleceń, coś wymyślę.

 • Everthus
  Everthus
  6 lat temu

  Całkowicie się zgadzam :) Od siebie bardzo cenię filmy Pasikowskiego. Takie filmy jak przytoczone mają charakter, i perfekcyjne dialogi. Przede wszystkim mają jednak Polski klimat, nie są bezkrytyczną kalką zachodnich produkcji. Z tematów kolejnych audycji - chętnie bym usłyszał o jakichś dobrych filmach psychologicznych, pokręconych, "ryjących banie". I czarnohumorzastych.

 • Shogun
  Shogun
  6 lat temu

  Karolak stał się wręcz twarzą kiczowatego polskiego kina.

 • Shogun
  Shogun
  6 lat temu

  A chętnie bym sobie z nim o tym podyskutował

 • MarcinB
  MarcinB
  6 lat temu

  Zgalopowałeś się w tych pozytywnych opiniach na temat czegoś polskiego, Martin będzie musiał przeprowadzić z tobą poważną rozmowę.

 • Hal Bregg
  Hal Bregg
  6 lat temu

  Szczerze mówiąc, to od paru lat w polskim kinie ciężko mi znaleźć coś, co by mnie zainteresowało, prawie wszystko jakieś głupawe albo wtórne, brak tego przebłysku oryginalności, który przebijał się w starszych filmach i zachęcał do oglądania. Komedie? Młodzi (w wieku karolaka) i postępowi (koniecznie z Warszawki i okolic) mają problemy miłosne jak z brazylijskiej telenoweli, uprawiają shoping i fisting, albo idą w miacho i robią sobie kłopoty. Kto to w ogóle ogląda? Ja dostaję odruchu wymiotnego na sam widok trailerów.
  Z dźwiękiem ostatnio faktycznie coś jest nie tak, widać to zwłaszcza w filmach historycznych, przykładowo jak byłem na Bitwie Warszawskiej, to dialogi ciężko było zrozumieć, a od muzyki i odgłosów wojny rozsadzało bębenki.

  A z lat 90tych poza tymi filmami, które wymieniłeś polecam jeszcze: Szwadron, Pułkownik Kwiatkowski, Jancio Wodnik, Zawrócony, Historie miłosne, Sauna i Wrota Europy.

 • Shogun
  Shogun
  6 lat temu

  Mam dokładnie to samo:). Pomimo tego, że te nowe polskie filmy nie są złe, to nie ma takie FANu z ich oglądania. Ktoś mi powie dlaczego tak jest?

 • Sylwek
  Sylwek
  6 lat temu

  Ciekawe przedstawienie sprawy. Dzięki za odcinek! Jeśli rozmawiam z kimś z moich znajomych i pada temat "obejrzyjmy jakiś polski film", to zwykle domyślnie chodzi o filmy typu "Chłopaki nie płaczą", "Killer", "Dzień świra" i filmy w podobnych klimatach ;)

, żeby skomentować.