Audycja 80 & Studio 80 12 komentarzy 2017-05-02

Optyka Zbawienia II

Długość: 64min MP3 (76,6MB) RSS

Dzisiaj wraz z Andrzejem Kaliszczykiem kontynuujemy nasze rozważania na temat kwestii zbawienia w kontekście Starego i Nowego Testamentu. Czy Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi, czy tylko tych, którzy wierzą?

R.K Production

Audycja 80 to markowa audycja wytwórni R.K Production pod przywództwem Remiego O'Dare Audycja 80 oparta jest na trzech filarach. Są nimi: "Sztuka", "Filozofia" i "Bóg". Filar sztuki dotyka twórczości poetów, pisarzy, kompozytorów i wizjonerów, odnosząc się często do świata, który swoją twórczością wygenerowali. Filozofia to skupienie się na filozofach XX wieku takich jak Henri Bergson czy Emmanuel Levinas i ich dziełach. "Bóg" to spojrzenie na rzeczywistość w kontekście chrześcijańskim, które nierzadko może przybrać inną i bardziej zaskakującą formę, niż tą, którą znamy z własnego doświadczenia czy przekonań. Każda audycja obfituje w masę niekonwencjonalnej muzyki, granej przez wyjątkowych, aczkolwiek bardzo często niszowych artystów. Audycje posegregowane tematycznie można znaleźć na: https://audycja80.wix.com/audycja80 Utwory wykorzystane w audycjach działają na licencjach Creative Commons (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl) bądź pochodzą z szuflady autora (All Rights Reserved).

 • Remi
  Remi
  3 lata temu

  Ta właśnie powszechnie propagowana niespójność jest jedną z przyczyn, dla której nagrywamy te audycje w dziale "Bóg".

 • stach
  stach
  3 lata temu

  Nie ma za co. :P Zender mówi ciekawie według każdego, kto dostrzega niespójność w naukach głoszonych przez chrześcijan, a takich ludzi jest zaledwie promil. Wystarczy spojrzeć na jego oryginalny kanał:
  https://www.youtube.com/use...
  Gość nadaje od 8 lat, na kanale już prawie 800 filmików, a subskrybuje go zaledwie 1500 osób. Tak bardzo niepopularna jest prawda.

 • Remi
  Remi
  3 lata temu

  Swoją drogą - Martin Zender ciekawie mówi. Dzięki za link.

 • stach
  stach
  3 lata temu

  Dyskurs dotyczący zbawienia wynika z przymykania oczu liderów grup religijnych i okołoreligijnych (w tym i samego Martina L.) na ten właśnie cytat, z wiary w wolną wolę oraz z błędnych tłumaczeń poszczególnych słów występujących w Biblii (np. "piekło" przetłumaczone ze słów "szeol", "hades" i "gehenna" - z czego żadne z tych słów nie odpowiada definicji piekła).

  A środowiskom ewangelicznym składającym się z licznego grona nie należy poświęcać ŻADNEJ uwagi, "bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wiele jest takich, którzy przez nią wchodzą".

 • Remi
  Remi
  3 lata temu

  Zresztą gdyby nawet sam ten cytat był tak bardzo oczywisty (a pytanie w opisie jest jego celową parafrazą, jeśli nie zdążyłeś zauważyć), to skąd w chrześcijaństwie taki dyskurs dotyczący zbawienia? Celem tej jak i pierwszej części tych audycji było zbadanie tematu od początku historii człowieka, tj. od ogrodu Eden i pierwszego grzechu aż do Tysiąclecia, co w środowiskach ewangelicznych wykładane jest co najmniej niekonsekwentnie i dziwnie (np. z uwagi na magicznie pojawiające się wieczne tortury w piekle, niby skąd?).

 • stach
  stach
  3 lata temu

  Nie trzeba przesłuchiwać całości, żeby wiedzieć, ile trwa wasza dyskusja, bo czas podcastu wyświetla się na pasku postępu. A odpowiedziałem na temat i pytanie zawarte w opisie podcastu przy pomocy jednego cytatu i nawet nie potrzebowałem do tego drugiego rozmówcy. Nie mam zamiaru tracić godziny swojego cennego czasu, który mógłbym przeznaczyć na leczenie w przychodni psychiatrycznej. Pozdrawiam.

 • Remi
  Remi
  3 lata temu

  Stwierdziłeś, że godzinę "rozwlekamy" i "męczymy się" nad jednym pytaniem/cytatem. Nie ma to jak wyrażać swoje negatywne opinie na temat czegoś, czego się nawet nie posłuchało.

 • stach
  stach
  3 lata temu

  Jakie znowu "wszystkie kwestie"? Od początku pisałem o jednej kwestii - czy Bóg jest zbawicielem wszystkich ludzi - i odpowiedź znajduje się w przytoczonym cytacie mówiącym, że Bóg "jest Zbawcą WSZYSTKICH ludzi, zwłaszcza wierzących". Co ty chcesz tłumaczyć? :D

  Dobra, to ja spadam się leczyć psychicznie. Przepraszam za wyrażenie negatywnej opinii... myślałem, że można. :D

 • Remi
  Remi
  3 lata temu

  Nawet audycji widocznie nie posłuchałeś, skoro twierdzisz, że godzinę o tym gadaliśmy. Jeżeli uważasz, że osobie nieznającej Biblii wytłumaczysz te wszystkie kwestie w 30 sekund (albo takiej, która może przeczytała ten artykuł albo jemu podobne: https://www.gotquestions.or... to miłego próbowania, a z osobistymi problemami proponuję udać się w bardziej skuteczne w ich rozwiązywaniu miejsce. Koniec.

 • stach
  stach
  3 lata temu

  Nie chcę dyskutować - przecież pisałem, że nie zamierzam, bo według mojej opinii dyskusje to strata czasu... Wiem, że mówicie to samo; nigdzie nie pisałem, że mówicie co innego... Problem mam taki, że się rozwlekacie. Odpowiedź na pytanie zadane przez was w podcaście zawarte jest w dwuzdaniowym cytacie... Na to naprawdę nie potrzeba godzinnej dyskusji, chyba że ktoś lubi zastanawiać się nad tym "jakiego koloru są zielone liście"...

  A czy jestem młotkiem, który widzi wszędzie gwoździe? Według statystyk WP z 2016 roku w Polsce ponad 90% ludzi to katolicy
  (bądź ateiści udający katolików i będący częścią statystyk), którzy tego
  fragmentu nie znają... Więc owszem, widzę 90% nieświadomych gwoździ w samej Polsce...

 • Remi
  Remi
  3 lata temu

  Tylko z czym ty chcesz dyskutować, skoro my właściwie to samo mówimy co ten gość? Albo przynajmniej te same rzeczy krytykujemy. Jest takie staropolskie przysłowie: "młotek będzie widział wszędzie gwoździe". Pozdrawiamy.

 • stach
  stach
  3 lata temu

  1 List do Tymoteusza 4:10-11
  "Właśnie o to trudzimy się i walczymy, ponieważ złożyliśmy
  nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawcą WSZYSTKICH ludzi, zwłaszcza
  wierzących. To nakazuj i tego nauczaj!"

  W 30 sekund odpowiedziałem wam na pytanie, nad którym męczycie się przez godzinę. Chcecie więcej odpowiedzi, to zapraszam na mój kanał youtube:

  https://www.youtube.com/cha...

  Dyskutować nie zamierzam, bo z doświadczenia wiem, że to strata czasu. Pozdrawiam i bez odbioru.

, żeby skomentować.