Free! live! 5 2016-11-07

Lewacki bełkot w sprawie Facebooka

Długość: 111min MP3 (107MB) RSS

Facebook cenzuruje narodowców! I komu tu kibicować teraz: narodowcom czy cenzorom? Telefony, teorie, koncepcje, w tym i spiskowe. Jak rozwiązać problem Facebooka? Czy należy go traktować jako strefę prywatną czy publiczną?

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • Martin
  Martin
  5 lat temu

  No trochę bez przesady, nie leży "u podstaw". Jest nieuniknioną konsekwencją. Ale też nie samego tylko kapitalizmu. W 100% wolnorynkowym społeczeństwie nie byłoby kogo lobbować.

  Lobbing może pojawić się tylko tam, gdzie styka się świat rynku ze światem władzy. Bez władzy nie ma kogo lobbować, bez rynku nie ma kto lobbować.

 • GregKoval
  GregKoval
  5 lat temu

  Facebook zaczął cenzurować Narodowców za propagowanie przez nich falangi i wstawianie zdjęć ze zbrodniarzami hitlerowskimi. O ile w Polsce takie rzeczy są ignorowane (chociaż zabronione) to w USA są karane. I teraz panowie Narodowcy powiedzcie, czy taka polska wersja Facebooka miałaby obowiązek publikacji tekstu w których Żołnierze Wyklęci określeni byliby jako zbrodniarze, czy pojawiła się fraza "polskie obozy zagłady", które to rzeczy w innych krajach nie są zabronione. Ależ oczywiście, że taki Polish Facebook ocenzurowałby takie wpisy, a osobom to nagminnie publikujących dał bana.

 • Kamyk
  Kamyk
  5 lat temu

  Szogun, jesteś mega ogarnięty koleś, robisz świetne audycje, ale po tej audycji... Spoko, nazwij mnie lewakiem, bądź jakkolwiek, ale - serio? Wierzysz w to, że w Politce reportaże są robione w 3-4 dni? To jest poziom wypowiedzi gimbazjum. Sama gazeta otwarcie pisze o sobie, że jest "opiniotwórcza" czyli otwarcie oznajmiają że będą stronniczy! Wracając do czasu przygotowania- uważasz że (jak dla mnie podstawa tego tygodnika)- "Na Własne Oczy" jest tak przygotowywane? Jeśli pokazuje się co tydzien to znaczy, że jest robione w krótkim terminie? -.- Czy parostronicowy dział "Historia" jest nierzetelny? Gdzie Ty teraz znajdziesz taki poziom? A "nauka", "kultura"? NIKT o tym nie pisze, gdzie oni maja stałe działy. Kolejny zarzut- "Polityka jest lewacka", piękny bulszit, oni idealnie wpisują się w nurt neoliberalizmu- do puki Tusek trzymał się w normie, to był chwalony, potem magicznie zaczęli go jechać (idealny przykład- Żakowski). Fajnie, że lubisz sobie poczytać, ale po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że lubisz sobie poczytać pierwsze 10-20 stron, które - naturalnie są felietonami (zgadzam się w 100%). To jest stwierdzenie takie jak "niebo jest niebieskie", bądź "Bałtyk jest zimny". Ehhhh...nie pisze dalej, szkoda robić ścianę wyrazów.. W każdym razie bardzo pobieżnie oceniłeś to wydawnictwo, przekładając na filmowo, tak jakbyś po 10 minutach, powiedział o Odysei Kosmicznej - "fajny film".

 • Kamyk
  Kamyk
  5 lat temu

  Lobbing leży u podstaw kapitalizmu. Jak się nie lubi, to zapraszamy do komuny.

 • kasztelan_blogoslawiony
  kasztelan_blogoslawiony
  5 lat temu

  ale go zaoral xD

, żeby skomentować.