komórecka

Długość: 58min MP3 (34,7MB) RSS

dziś słuchamy amerykanów mówiących po polsku. rozmawiamy o cenach w sklepie, licytacjach. "oglądamy" filmik. mówimy o sporze Owsika z Matką, a na koniec mamy samą słodycz :)

Becia

Prawniczek, czyli o prawie łopatologicznie

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Ja też czasem kupuję w Oszołomie :P. Chociaż zamierzam wypróbować to co Martin i inni polecali czyli zamawianie większej ilości produktów przez internet z dostawą. Wbrew pozorom, może wyjść taniej nawet, a zysk czasowy spory. Na przykład w Tesco.

  Ciekawe kto popełnił ten błąd w księdze wieczystej. Może to on powinien oddawać pieniądze...

  Ja po alkoholu nie jeżdżę, bo wole nie ryzykować. Natomiast też nie mam raczej zwyczaju wzywania policji do nieznajomych ludzi po alkoholu, którzy próbują wsiąść do auta, bo nie znam ich możliwości prowadzenia po alkoholu (może sobie lepiej radzą niż na trzeźwo :P). Natomiast próbowałbym z nimi pogadać czy na pewno wszystko w porządku, czy na pewno wiedzą co robią, zaproponowałbym taksówkę, itp. Gdyby się spoko tłumaczyli i nie byli agresywni i nie upierali przy czymś dziwnym to bym pewnie nie wezwał policji. Moim zdaniem należy zwiększać zadośćuczynienie i odpowiedzialność, a nie prewencje jednak.

  Odnośnie Owsiaka, może coś w tym jest - nie wiem. Na pewno to ma podłoże polityczne jakieś. Ja generalnie jak mam to daję w tym też na WOŚP, ale nie tylko. Takie chrześcijańskie podejście :). Z kolei jeśli chodzi o procenty i odsetki, to ja bym się nie oburzał gdyby na nich rzeczywiście Owsiak zarabiał. Ja głównie ubolewam nad naszym NFZetem, a nie nad Owsiakiem. Jakim cudem ludzie płacą na nich składki cały czas, a dalej nie mogą się leczyć porządnie lub w ogóle!?

  Mniej kichania Beciulko Ci życzę, trzymaj się! :)

  Btw. Gdybym Beciu już nie miał narzeczonej, a Ty Misia, to bym się na serio zastanowił czy Cię nie zacząć podrywać, nawet jeśli nie masz ciała modelki :P.

 • Becia
 • Stefan
  Stefan
  6 lat temu

  Cykl tych filmów wyjaśnia dlaczego niektórzy ludzie nie lubią już WOSPu:

  https://youtu.be/hipJBRDZyQQ

  Można mówić, że pomaga, że robi dobrą robotę, jednak sporo ludzi jak pokazują nastroje nie lubi jak się zbija kasę na ich dobroczynności. Jurek poszedł po bandzie, granice zostały przekroczone i się zaczęło.
  Jedni to akceptują i dają dalej, inni powiedzieli stanowcze NIE i chcą wytłumaczyć się ze swoich decyzji, a nawet przekonać innych o swojej racji. Są też tacy, którzy są na TAK i również chcą przekonać innych o swojej racji. Wolny rynek wolnych myśli.

  Oraz teksty, w których autorzy tłumaczą dlaczego są na NIE:

  http://niepoprawni.pl/blog/...

  http://www.bibula.com/?p=65386

, żeby skomentować.