Głupota i sklepy. I wszystko na raz.

Długość: 8min MP3 (3,6MB) RSS

O tym jak ludzie są głupie i jak sklepy są głupie. Wrzucone mimo porażających 11 odsłon poprzedniego odcinka. Ale obiecałem.

mac

Przekleństwa & wulgarność. To jeśli chodzi o formę. A jeśli chodzi o treść to dziwności i dziwactwa tego świata. Bo o tamtym nic nie wiem...

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  O rany, ale ty męczysz. Poważnie pytasz czy się czepiasz teraz? Nie chce mi się tutaj prowadzić kursu "jak robić strony". To wszystko jest tak jak jest, nie bez powodu, przecież już wiele stron narobiłem i się zdążyłem zorientować co jak działa. Idealnie jeszcze nie jest i będzie się na pewno zmieniało, i cały czas badam jak ludzie korzystają ze strony, ale to akurat jest dobrze.

  Jak kiedyś będzie czas i okazja to wytłumaczę, ale to nie są merytoryczne dyskusje. Zresztą był czas na projektowanie i pytałem i dostałem ze 3 propozycje, żadna nie była idealna. Jakbym dalej dyskutował zamiast to byśmy nawet teraz o tym nie dyskutowali w wygodnym systemie komentarzy, bo by strona była pusta.

  Przypomnę, że zrobienie obecnego wyglądu strony Kontestacji zajęło więcej niż pół roku i kilka osób, z czego większość to było planowanie, a potem poprawianie małych upierdliwych usterek. Strona Enklawy i dużo bardziej zaawansowany system obsługi audycji powstał w niecały miesiąc. Interię i inne duże serwisy zmiany strony kosztują kilkadziesiąt tysięcy i jakiś rok pracy.

  W tej sytuacji to naprawdę nie na miejscu jest narzekać. Tutaj to trzeba podziwiać!

  Poważniej: jak masz propozycje konkretnych zmian no to pisz, ale nie narzekaj, bo realistycznie patrząc i tak mamy tutaj kupę dobrej roboty. Tylko pomyśl wcześniej jaki będzie efekt proponowanych zmian i jak pracochłonne jest zrobienie tego i ile kosztuje, i czy w ogóle to realne. No tutaj potrzeba już doświadczenia trochę. Bez tego wszystko się wydaje dobre, ale jak się wie co działa a co nie, to większość pomysłów odpada na wstępie.

  Ale im więcej osób rzuci pomysłami tym więcej jest możliwości, z których można wybierać.

  Audycji jest teraz więcej niż przewidywałem w najbardziej optymistycznych podejrzeniach. I jeżeli dojdzie więcej to będzie trzeba wymyślić jak to wszystko pokazać, żeby było wygodnie dla każdego. A każdy przychodzi z różnych powodów i szuka czego innego, więc to nie jest łatwe.

 • Katz
  Katz
  9 lat temu

  ok teraz widzę w tym sens, aczkolwiek jak byś kiedyś przypadkiem coś przy tym jeszcze kombinował to fajnie by było mieć opcje jakąś żeby można zobaczyć sortowane według daty czy coś ;p bo czasami serio ciężko sie połapać co nowego sie pojawiło :p

 • Katz
  Katz
  9 lat temu

  chodzi mi o to że masz pasek na środku u góry przewijany, gdzie masz najpopularniejsze rzeczy + 1 najnowszy komiks
  a obok po prawej też masz sortowane według popularności, więc 2 razy to samo na jednej stronie

 • mac
  mac
  9 lat temu

  Spróbuj na innej przeglądarce Katz, mi się nic nie dubluje :D

 • Katz
  Katz
  9 lat temu

  Martin ale powiedz mi po co to się dubluje na stronie głównej ?? utrudnia tylko szukanie nowych nagrań :/

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Mogą. Tylko wtedy Enklawa będzie dla nadających, a nie dla słuchaczy.

  A ja chcę żeby była dla słuchaczy.

  Ktoś, kto wchodzi tu pierwszy raz, najpierw powinien widzieć nie tylko to co najnowsze, ale przede wszystkim to co najlepsze.

  Algorytm premiuje regularność, wytrwałość, umiejętność przyciągnięcia słuchaczy i wywoływania dyskusji. Bo to jest fajne dla słuchających. Dla nadających lepsze jest robienie "zrywami" i najwyższe miejsce w najlepszym miejscu, ale jak mówię - to prowadzący służyć ma słuchającemu, a nie odwrotnie. Algorytm wylicza se kolejność tak, żeby każdy miał szansę, ale jednocześie ci lepsi byli na górze częściej.

  Możemy zresztą podyskutować o innych rozwiązaniach. Aczkolwiek przypomnę, że mój algorytm wynika z 9 lat prowadzenia podcastów i z paru lat praktycznego stosowania go w Kontestacji (z sukcesem dużym). A twój z czego wynika?

  No ja wiem, że lubimy być wysoko, ale pierwsze miejsce jest tylko jedno a programów ze 30. Lubimy szybki mocny efekt, ale słuchaczy zdobywa się długo, wytrwale, cierpliwie, a nie jednym dobrym odcinkiem. Chcemy żeby parę setek ludzi posłuchało tego co mamy do powiedzenia, i zdrowo, ale już nie chce nam się pisać parę setek maili do znajomych, żeby ich zaprosić.

  Co do tego, żeby nowe były widać wyraźniej mam pomysł na fajne rozwiązanie, które niczego przy okazji nie popsuje.

  Pracuj. Rób swoje. A ja się tam już będę przejmował algorytmami. Rozwijamy się i tak z 5 razy szybciej niż to przewidywałem.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Wagę mają gwiazdki, komentarze, słuchalność, czas ostatniego odcinka.

 • mac
  mac
  9 lat temu

  Wtf? Ja tylko stwierdziłem, że system jest głupi bo nowe audycje lądują gdzieś w środku i zwyczaj nie widać, że są dodane. Wiem, że to był (jest?) nie tylko mój problem. Nigdzie nie powiedziałem, że głupi bo moje ma być na wierzchu...

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  No jak bez przesady ? Jak system oceniania słabo pozycjonuje ci audycję to skandal i głupota, a jak jest wysoko to OK...

 • mac
  mac
  9 lat temu

  bez przesady ;)

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Zakrawa na kalizm...

 • mac
  mac
  9 lat temu

  To idąc tą drogą niczego nie można niczego nazwać głupim bo tak naprawdę niczego na tym świecie nie rozumiemy do końca. W tym sens, że jest to opinia, polega ona na efektach a nie przyczynach, jeśli coś daje głupi rezultat to jest głupie ;)

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  A może algorytm pozycjonowania dotyczy tego, czego nie widać bezpośrednio, czyli ilości pobrań/odsłuchań ?
  Nie da się sensownie nazywać czegoś głupim, tylko dlatego, że tego nie rozumiemy - temat na kolejny odcinek... ;)

 • Shogun
  Shogun
  9 lat temu

  Dla mnie spoko. Jak mówisz o jakiś konkretach jest naprawdę OK. A tu masz odpowiedź dlaczego konkurencja otwiera sklepy/działaności obok siebie: http://www.youtube.com/watc... - czasami to co wydaje się być głupotą jest właśnie zdrowym rozsądkiem.

 • mac
  mac
  9 lat temu

  Dzięki Kuba, może to faktycznie jakaś myśl, żeby robić show i się nie przejmować... Ale na razie złapałem jakiś kontakt więc jest ok.

 • mac
  mac
  9 lat temu

  Mooogę założyć ale o to mi chodzi, że to jest moja pierwsza audycja i będzie jeszcze trochę chaotycznie, bardziej w formie "drogi pamiętniczku" niż profesjonalnej audycji.
  W sumie nie, nie czuję się oszukany przez system oceniania, nie zamierzam się awanturować z kierownikiem. Chodzi o zwykłą atencje, jakiej potrzebę ma każdy kto coś robi, chce wiedzieć czy wg słuchających jest sens i szansa, nie zamierzam się awanturować "jak to się nie podoba?! przecież się wam podoba, macie, słuchajcie więcej!" nie podoba, nie ma szansy to robię obiecaną 10 i zwijam biznes, może gdzieś kiedyś znowu zacznę. Nie będę też myślał jak to rozwinąć, kogo zaprosić, gdzie pokombinować z koncepcją.
  Na razie mam gotowe trochę do przodu więc będzie różnie. A z tego na pewno wybiorę coś, co się podobało bardziej od innych. Tylko właśnie ktoś tego musi słuchać ;)

 • Kuba Rozmowy W Nocy
  Kuba Rozmowy W Nocy
  9 lat temu

  No coś się zaczyna dziać. Pierwsze nagranie to była kompletna katastrofa czyli normalnie. Moje nagrania były także okoropne. Ale drugie dużo lepsze dobry kierunek - wiecej kreć się wokół mysli przewodniej ... i coś z życia dodawaj. Zapomnij o słuchaczach i komentarzach rób sobie show. Jeszcze będziesz miał czas aby się o nich martwić. Miły gość Mac jestes tylko czasu trzeba ... super że odważyłeś się nagrywać. Powodzenia. Kuba

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Generalnie konkluzja pada na początku do tego co jest na końcu - mac44 ? ;)
  Czy chcesz rozmawiać z kierownikiem tego sklepu, bo uważasz się oszukany przez system oceniania ?
  Moim zdaniem, póki co, zabrakło jakiegoś ogólnego tematu przewodniego dla całej serii odcinków, no chyba, że "Wqrf ogólny". Czasem wystarczy otworzyć szerzej oczy i zauważać pozytywy, a nawet się tym dzielić ze słuchającymi. Tak, po tym całym katastrofalnym syfie z TV ludzie są spragnieni pozytywnych emocji...
  Zawsze możesz założyć nową audycję z czysta kartą.

 • Katz
  Katz
  9 lat temu

  no algorytm jest głupi strasznie zwłaszcza że sie dubluje przynajmniej jeśli chodzi o stronę główną.
  i z tego co zauważyłem to bardzo dużą wagę mają gwiazdki.

  w jednym na pewno się zgodzę w 100% to żę głupiego uczyć na siłę nie ma sensu ;p

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Spinasz poślady... ;)
  Może znajdziesz czas na przemyślenia o cierpliwości w formie podcastu ? :P
  Poczekaj trochę, przyjdzie weekend, ludzie zaczną szukać wrażeń poza głównymi audycjami - nie zapominaj, że żeby być na bierząco z całą Enklawą, to trzeba jednak mieć mało w życiu do roboty.
  A zareklamować możesz w „Radach Starczych” :P

 • mac
  mac
  9 lat temu

  Może ten komentarz wyciągnie audycje trochę wyżej, obecnie jest niżej niż audycje sprzed 4 dni, bo hej, ludzie, słuchalność dla nagrywającego się bardzo liczy, sam fakt, że ktoś to odsłuchał cholernie motywuje żeby nagrywać dalej i dłużej, chce się nagrywać i poprawiać błędy, a komentarze pokazują jakie to błędy trzeba poprawić. Naprawdę!

  Martin, masz głupi algorytm do układania tych audycji. Czy najnowsze po prostu nie mogą być wyżej?

, żeby skomentować.