Fundacja Einsteina 5 2016-02-21

Jak zabrać rządowi część twych podatków

Długość: 3min MP3 (1,5MB) RSS

Film zachęca do dokonania darowizny i odpisania darowanej kwoty od podatku. Jak się zdecydujesz na przekazanie nam darowizny to poniższe dane będą bardzo pomocne: Fundacja Einsteina ul. Dobra 27 60-595 Poznań nr konta: 42 1090 1362 0000 0001 1394 9594

Jacek

Czy pasjonuje Cię nauka, eksperymentowanie i doświadczanie rzeczywistości? Uważasz, że przyswajanie wiedzy może być ciekawe i przyjemne? A może jesteś zdania, że dowiadywanie się nowych rzeczy i poznawanie praw rządzących światem jest nudne i niepotrzebne?

 • Antunow
  Antunow
  6 lat temu

  Czy to jest sprytny plan to nie wiem, ale wątpię żeby NGO miały, jako główny swój przychód środki z 1% i darowizn. Zdecydowana większość ciągnie kasę z projektów z EU i wydaje kasę na jakieś całkowite pierdoły albo ubiega się o środki finansowe w firmach. Osobiście uważam, że gdyby podatki były mniejsze to wszystkim by się lepiej działało a NGO łatwiej by mogło pozyskać fundusze

 • Czarnobrody
  Czarnobrody
  6 lat temu

  Na pewno, któryś stwierdzi, że to pranie pieniędzy i będzie robił tyle problemów ile tylko potrafi w imię swojej wiary w państwo.

 • Adam
  Adam
  6 lat temu

  A tak swoją drogą to wszelkie odpisy, procenty i inne odliczenia to przebiegły plan urzędasów i innych etatystów.

  Bo wyobraźmy sobie, co by było jakby nic z podatku nie dałoby się odpisać:
  - Otóż wtedy wszystkie fundacje stałyby murem za likwidacją dochodowego i obniżaniem innych podatków, bo by dobrze wiedziały, że jeśli ludziom więcej zostanie w kieszeni to tym chętniej coś im przekażą.

  --

  A tak to niech tylko ktoś spróbuje na poważnie zacząć obniżać podatki. Urzędasy liczą, że fundacje staną wtedy po ich stronie... Bo nie będą wtedy mieć pewności czy ich działalność ludzie uznają za na tyle ważną i potrzebną, że z własnej woli i bez żadnego przymusu będą chcieli je finansować.

  Oj wtedy to trzeba by używać znacznie bardziej wyrafinowanych argumentów niż tylko: "Skoro i tak ci zabiorą, to już lepiej daj to nam."

 • Adam
  Adam
  6 lat temu

  Dobra, dobra... kiedyś w audycji Cebulskiego i Fijora słyszałem lepszy pomysł... choć nie wiem czy wykonalny i czy coś takiego gdzieś działa czy nie...

  Otóż powiedzmy, że jest sobie fundacja "Precz z fiskusem"

  Na rzecz takiej fundacji robimy wszystkie odpisy, darowizny i wszystko co się odlicza od podatku.

  Następnie, gdy ta fundacja dostanie kasę to wszystko zwraca z powrotem na konta tych co robili te odpisy, darowizny itp... (co najwyżej potrąca ewentualne koszty, żeby nie być na minus)

  W ten sposób fiskus nic nie dostaje, a kasa wraca do prawowitych właścicieli.

  Choć znając życie pewnie by to urzędasy podciągły pod obchodzenie opodatkowania i ukarały :(

 • Czarnobrody
  Czarnobrody
  6 lat temu

  Niestety mój PIT=0, ale postanowiłem wesprzeć Fundację w inny sposób, a mianowicie rysując. Odcinek temu specjalnie dla Fundacji wyrysowałem poniższy portret i z chęcią go też tutaj pokażę w kilku odsłonach. Więcej informacji i moich szkiców można znaleźć w Latającym Koniu i na stronie www.rysownik.net (jak ją tylko ukończę).

, żeby skomentować.