Szkoła Rodzenia 13 komentarzy 2015-03-26

Jak rodzić dźwięk (1/2)

Długość: 24min MP4 MP3 (11.4MB) RSS

Podcasty, filmy, słuchowiska, wywiady, dubbing - czyli dźwięk. Jak się to rodzi? Jakich narzędzi potrzebujesz, jaki rodzaj mikrofonu jest najlepszy i jak zrobić to wszystko pięć razy taniej. Część pierwsza - sprzęt.

Martin Lechowicz

Spłodziłeś coś ciekawego, ale nie doszło do porodu? Masz górę pomysłów, ale boisz się zacząć? Czujesz parcie i nie wiesz co zrobić? Szkoła Rodzenia pomoże każdemu, kto czuje potrzebę rodzenia. Wszystko jedno czy to książka, film, komiks, piosenka, czy produkcja kapeluszy z czekolady. Bo nie wystarczy spłodzić - trzeba jeszcze urodzić. Martin Lechowicz - autor piosenek, książek, komiksów, podcastów, videocastów, gier - to gość, który ma kupę doświadczenia, kupę sukcesów w tym co robi i dużo przydatnych wskazówek dla każdego, kogo ciągnie i pcha w stronę tworzenia. Program jest dla tych, którzy chcą popracować i chcą mieć wyniki. Wszystkie odcinki dostępne tylko dla mecenasów radia Enklawa.

 • Mateusz
  Mateusz
  9 lat temu

  Ano właśnie. Za każdym razem, gdy chce się zalogować, muszę się logować na swoją pocztę. To byłby dobry pomysł, gdyby po kliknięciu w link ustawiałoby się swoje hasło.

 • Mateusz
  Mateusz
  9 lat temu

  Myślę, że to dobry pomysł. Łatwiej będzie się nauczyć poruszać po tego typu programach na konkretnym i praktycznym przykładzie.

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Nigdy nie zmienię zdania i uważam, że system Login + Hasło daje najlepsze efekty. Człowiek tworzy konto i ma nad nim pełną kontrolę. Automat jest szybki ale jak coś pójdzie nie tak to dużo z nim roboty.
  System Enklawy i KonteStacji jednokrotnego logowania jest ciekawy ale ja tam za nim nie przepadam, od dziecka lubię wpisywać login i hasło :D

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Przykłady zawsze mile widziane.

  Podobno najlepiej tworzyć diagramy czasowe, wtedy lepiej widać jak bardzo się jest do tyło z realizacja planu:

  http://pl.wikipedia.org/wik...

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  A bo widzisz, czasem człowiek tak zadba o to, żeby było wygodnie, że przy okazji zmniejszą się możliwości. Imię się kopiuje z Enklawy, żeby nie trzeba było bawić się w rejestracje, tylko przejść do rzeczy.

  Zapiszę sobie i poprawię w wolnej chwilce.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  A to zapraszam na forum, może coś podpowiem konkretniejszego.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Bardziej szczegółowo najlepiej by było pogadać na forum. Więcej konkretów wtedy można rzucić i zwięźlej mogę poopowiadać.

  Tak naprawdę to obsługa tych programów (zwłaszcza tych nowych, jak Asana albo Trello) jest prosta i bardzo intuicyjna, więc nie za bardzo widzę potrzebę żeby coś tam wyjaśniać.

  Chyba, że przykłady. Mogę wam pokazać jak używam tego do swoich przykładowych projektów. Może się przyda komuś na wzór?

 • Mateusz
  Mateusz
  9 lat temu

  Odcinek bardzo cenny i wartościowy. Prawdopodobnie w najbliższym czasie nie wpisałbym w wyszukiwarce zapytania na temat nagrywania dźwięku, jednak każdemu wiedza ta może się przydać w przyszłości. Chciałbym jednak o coś zapytać.
  W jednym z odcinków zapowiedziałeś, że będziesz mówił o tym jak wykorzystywać programy do zarządzania zadaniami. Podałeś ich nazwy, ale wydaję mi się, że ten temat więcej się już nie pojawił w Szkole Rodzenia. Kiedy można się spodziewać odcinka na temat organizacji pracy przy projektach?

 • Kingu
  Kingu
  9 lat temu

  Dzięki, czekałem na taki odcinek. Choć mam niedosyt informacji jak wybrać mikrofony krawatowe do Zooma, aby przeprowadzać wywiad z drugą osobą a jednocześnie było w miarę luźno i nie zbierało całego otoczenia.

 • Slawek
  Slawek
  9 lat temu

  Bardzo dobry odcinek, , dźwięk jest bardzo ważny,
  czekam na kolejną część, dziękuję bardzo Martin

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Do dzisiaj nie mogę sobie poradzić ze zmianą nazwy z bezimienny na moje na tym forum. Żadnej pomocnej dłoni :(

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Wreszcie jest długo oczekiwany temat :D

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Jak ktoś ma bardziej szczegółowe pytania o sprzęt do nagrywania, to zapraszam na forum!
  http://forum.enklawa.net/

, żeby skomentować.