Rada Starszych 5 2014-06-02

Jak odnaleźć spokuj

Długość: 87min MP3 (62,9MB) RSS

Połowa audycji spokojna, połowa audycji niespokojna, a połowa audycji o tym czy Bóg jest i dlaczego go nie ma. Tak, audycja ma trzy połowy. Trzy. Umiem liczyć.

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

 • RAdesign
  RAdesign
  6 lat temu

  Moment oświecenia.

  Dyskusja z Martinem:
  Dyskutant: (argumenty, dowodzenie...)
  Martin: Nie masz racji, ja mam rację, nie możesz mieć racji, nie możesz tak dowodzić, tylko ja mogę tak dowodzić, jesteś głupi.
  Dyskutant: ....
  Martin: Dlaczego nikt nie chce ze mną dyskutować ?

  @ chora Becia

  W niebie wszyscy chodzą z gołymi umięśnionymi torsami, bo jest socjalizm i taka bieda, że nikogo nie stać na koszulę i wszyscy muszą pracować fizycznie w boskich kamieniołomach i na budowie nowego pałacu JeZUSa.

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Martin gdzie mozna sciagnac podklad z nieszporow ten co w le leci?

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  3 tygodnie temu wcale nie szło Wam tak źle z tym obrażaniem ;).

  Mnie Martinie jeszcze nie zrażasz. Jak byś naprawdę zaczął to bym przestał po prostu komentować w pewnym momencie.

  Mam nadzieję, że ja Cię zbytnio nie wkurzam Martinie, bo ja Twoim fanem nie jestem :P. Raczej sympatykiem :). Różnica jest taka, że nie będę Cię napastował, całował po tyłku za wszystko lub nienawidził, itp. Po prostu uważam, że z Ciebie fajny człowiek z którym można by się kumplować lub zaprzyjaźnić, a Twoja twórczość jest godna uwagi.

  Ja w tym roku rzeczywiście nie jadę na wakacje, bo pracuję. Tyle, że ja ogólnie mam interesującą pracę, więc w sumie tak źle nie jest.

  Jak się uspokoić... Martinie od tego są apteki. Antydepresantów podobno jest teraz od cholery i nietrudno to załatwić :P. Na pewno Ci coś polecą ;). Z bardziej naturalnych metod polecam zająć myśli czymś ciekawym i relaksującym.

  Swoją drogą Martinie, tak to jest jak człowiekowi na czymś zależy naprawdę - zaczyna się denerwować kiedy coś złego się z tym dzieje. Fanami czy raczej antyfanami się nie przejmuj, bo zawsze się jacyś znajdą i naprawdę popadniesz w nerwicę albo depresję jakąś. Przeżyłeś You Tuba, to dasz radę ze wszystkim ;).

  Komórkę można wziąć, ale nie trzeba jej włączać :).

  Hotel jest przede wszystkim wygodniejszy, jak dla mnie. Jeśli potrzebujesz jakiejś samotni Martinie, to wystarczy się zamknąć w swoim mieszkaniu. Odłączyć telefony, internet i nikomu nie otwierać i już masz samotnie. Chyba, że z kimś mieszkasz. Z kolei jak masz trochę kasy oszczędzonej i czasu, to jedź do hotelu na jakimś odludziu, pospaceruj sobie po lesie, posiedź przy ognisku z niewielka grupą ludzi, pogadajcie o życiu, itp. Osobiście bardzo lubię leżeć na ganku u rodziców z ciekawą książka w rękach. I cenię właśnie spokój.

  Dzisiaj Martinie myślę, że coraz większej ilości ludzi w internecie jest wszystko jedno jak Cię obrażają. Nie chce im się wysilić nawet wtedy i wystarczy im, że Ci nabluzgają.

  Czy warto być spokojnym... Zależy kiedy. W przypadku hejtu jasne, chyba że ktoś już naprawdę przeciąga strunę (wtedy banujemy). W przypadku audycji, zależy jaki temat jest też. Fajna muzyka w tle :).

  Ludzie lubią wyraźne postacie, np wyraźnie pokazujące emocje, gdyż wydaja im się to chyba zazwyczaj bardziej interesujące.

  Beciu byłaś w szpitalu, to Ci współczuję. Trzymaj się i lepiej zrób sobie wolne może sama! Ja bym Cię zawiózł w piątek, ale jestem pod Lublinem :).

  Dorota poślubiłaś lewaka to teraz cierp ;P.

  Lewaki, czy prawaki każdy może być fajny o ile oczywiście używa mózgu, bo jak nie to już gorzej :P.

  i znowu JKM niektórzy to już się nie zmienią widzę :P.

  O sam się zapytam - Lukszmar jesteś zdrajcą? Ja nie jestem zdrajcą i nie uważam, że każdy nim jest :).

  Wy SBeckie komuchy jedne! :P

  Ja uważam, że audycje na temat są lepsze, ale od czasu do czasu można w nie wpiąć nawet szalony humor.

  Szkoła rodzenia Martina - dosłownie :P.

  Ja tam bym chciał zostać zapamiętany jakoś pozytywnie przez potomnych. Zrobić coś dobrego, dla całej ludzkości. W sumie pracuję już teraz nad tym. Może właśnie sensem istnienia ludzi jest się ciągle się rozwijać, pokonywać bariery, przeciwności losu i dążyć do boskości. Kto wie co za 1000000 lat osiągną ludzie (o ile będą jeszcze istnieć).

 • stach
  stach
  6 lat temu

  2 część wymiata!
  Skała uratował audycję razem z myślącą Dorotą i praktykującym Cokemanem.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  6 lat temu

  Przy okazji, kto nie słuchał Rady sprzed tygodnia, niech posłucha!
  Nagranie było wrzucone z dużym opóźnieniem, ale za to jest dłuższe i pięknie doprawione.

  http://www.enklawa.net/moje...

, żeby skomentować.