Rada Starszych 5 2014-06-02

Jak odnaleźć spokuj

Długość: 87min MP3 (62.9MB) RSS

Połowa audycji spokojna, połowa audycji niespokojna, a połowa audycji o tym czy Bóg jest i dlaczego go nie ma. Tak, audycja ma trzy połowy. Trzy. Umiem liczyć.

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Aha, i powiadomienie dotyczy tylko tego programu, do którego się zapisałeś. Więc jeżeli chcesz dostać powiadomienia o innych audycjach, musisz się zapisać oddzielnie.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Ta audycja jest na żywo. Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy prowadzący zacznie nadawać na żywo.

więcej informacji...
 • RAdesign
  RAdesign
  9 lat temu

  Moment oświecenia.

  Dyskusja z Martinem:
  Dyskutant: (argumenty, dowodzenie...)
  Martin: Nie masz racji, ja mam rację, nie możesz mieć racji, nie możesz tak dowodzić, tylko ja mogę tak dowodzić, jesteś głupi.
  Dyskutant: ....
  Martin: Dlaczego nikt nie chce ze mną dyskutować ?

  @ chora Becia

  W niebie wszyscy chodzą z gołymi umięśnionymi torsami, bo jest socjalizm i taka bieda, że nikogo nie stać na koszulę i wszyscy muszą pracować fizycznie w boskich kamieniołomach i na budowie nowego pałacu JeZUSa.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Martin gdzie mozna sciagnac podklad z nieszporow ten co w le leci?

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  3 tygodnie temu wcale nie szło Wam tak źle z tym obrażaniem ;).

  Mnie Martinie jeszcze nie zrażasz. Jak byś naprawdę zaczął to bym przestał po prostu komentować w pewnym momencie.

  Mam nadzieję, że ja Cię zbytnio nie wkurzam Martinie, bo ja Twoim fanem nie jestem :P. Raczej sympatykiem :). Różnica jest taka, że nie będę Cię napastował, całował po tyłku za wszystko lub nienawidził, itp. Po prostu uważam, że z Ciebie fajny człowiek z którym można by się kumplować lub zaprzyjaźnić, a Twoja twórczość jest godna uwagi.

  Ja w tym roku rzeczywiście nie jadę na wakacje, bo pracuję. Tyle, że ja ogólnie mam interesującą pracę, więc w sumie tak źle nie jest.

  Jak się uspokoić... Martinie od tego są apteki. Antydepresantów podobno jest teraz od cholery i nietrudno to załatwić :P. Na pewno Ci coś polecą ;). Z bardziej naturalnych metod polecam zająć myśli czymś ciekawym i relaksującym.

  Swoją drogą Martinie, tak to jest jak człowiekowi na czymś zależy naprawdę - zaczyna się denerwować kiedy coś złego się z tym dzieje. Fanami czy raczej antyfanami się nie przejmuj, bo zawsze się jacyś znajdą i naprawdę popadniesz w nerwicę albo depresję jakąś. Przeżyłeś You Tuba, to dasz radę ze wszystkim ;).

  Komórkę można wziąć, ale nie trzeba jej włączać :).

  Hotel jest przede wszystkim wygodniejszy, jak dla mnie. Jeśli potrzebujesz jakiejś samotni Martinie, to wystarczy się zamknąć w swoim mieszkaniu. Odłączyć telefony, internet i nikomu nie otwierać i już masz samotnie. Chyba, że z kimś mieszkasz. Z kolei jak masz trochę kasy oszczędzonej i czasu, to jedź do hotelu na jakimś odludziu, pospaceruj sobie po lesie, posiedź przy ognisku z niewielka grupą ludzi, pogadajcie o życiu, itp. Osobiście bardzo lubię leżeć na ganku u rodziców z ciekawą książka w rękach. I cenię właśnie spokój.

  Dzisiaj Martinie myślę, że coraz większej ilości ludzi w internecie jest wszystko jedno jak Cię obrażają. Nie chce im się wysilić nawet wtedy i wystarczy im, że Ci nabluzgają.

  Czy warto być spokojnym... Zależy kiedy. W przypadku hejtu jasne, chyba że ktoś już naprawdę przeciąga strunę (wtedy banujemy). W przypadku audycji, zależy jaki temat jest też. Fajna muzyka w tle :).

  Ludzie lubią wyraźne postacie, np wyraźnie pokazujące emocje, gdyż wydaja im się to chyba zazwyczaj bardziej interesujące.

  Beciu byłaś w szpitalu, to Ci współczuję. Trzymaj się i lepiej zrób sobie wolne może sama! Ja bym Cię zawiózł w piątek, ale jestem pod Lublinem :).

  Dorota poślubiłaś lewaka to teraz cierp ;P.

  Lewaki, czy prawaki każdy może być fajny o ile oczywiście używa mózgu, bo jak nie to już gorzej :P.

  i znowu JKM niektórzy to już się nie zmienią widzę :P.

  O sam się zapytam - Lukszmar jesteś zdrajcą? Ja nie jestem zdrajcą i nie uważam, że każdy nim jest :).

  Wy SBeckie komuchy jedne! :P

  Ja uważam, że audycje na temat są lepsze, ale od czasu do czasu można w nie wpiąć nawet szalony humor.

  Szkoła rodzenia Martina - dosłownie :P.

  Ja tam bym chciał zostać zapamiętany jakoś pozytywnie przez potomnych. Zrobić coś dobrego, dla całej ludzkości. W sumie pracuję już teraz nad tym. Może właśnie sensem istnienia ludzi jest się ciągle się rozwijać, pokonywać bariery, przeciwności losu i dążyć do boskości. Kto wie co za 1000000 lat osiągną ludzie (o ile będą jeszcze istnieć).

 • stach
  stach
  9 lat temu

  2 część wymiata!
  Skała uratował audycję razem z myślącą Dorotą i praktykującym Cokemanem.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Przy okazji, kto nie słuchał Rady sprzed tygodnia, niech posłucha!
  Nagranie było wrzucone z dużym opóźnieniem, ale za to jest dłuższe i pięknie doprawione.

  http://www.enklawa.net/moje...

, żeby skomentować.