Domek w chmurach 23 komentarze 2014-01-21

Instrukcja obsługi mężczyzny

Długość: 25min MP3 (24.2MB) RSS

Czego potrzebuje od kobiety prawdziwy mężczyzna? Czy istnieje idealny mężczyzna? Niech się wyzwoli!

Kasia

Audycja o ideach. "Filozofia nie jest ucieczką od realnego świata do czegoś odległego od codziennego życia, ale praktyczną potrzebą dotyczącą każdego aspektu realnego świata. Od codziennych spraw biznesowych po najszersze sprawy polityki i ekonomii. Bez odpowiedniej filozofii jako podstawy i naszej obrony - wolny rynek idei zwyczajnie zniknie" Richard E. Ralston Wyjątkowo krytyczne uwagi proszę kierować na adres domek_w_chmurach@wp.pl ;)

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  Gdzie mój obiad kobieto!? Do garów, migiem! Zupa była za słona! Żartuję ;P.
  Nie porównuje generalnie mojej kobiety do mojej mamy, no chyba że w żartach właśnie. Czasem mam głupie żarty i często czarny humor :P.
  Tak, akceptacja mojej kobiety jest dla mnie ważna. Chociaż z natury jestem samotnikiem i raczej indywidualistą, to jej zdanie ma dla mnie jakoś wyjątkowe znaczenie.
  Tak, nam to trzeba niektóre rzeczy powiedzieć i wytłumaczyć :).
  Kasiu, z tymi prośbami to za bardzo komplikujesz. Kobiece podejście robisz właśnie bardziej :P. Jak moja kobieta czegoś chce ode to wie, że powinna to zrobić bez owijania w bawełnę i ceregieli, bo jej to mówiłem wielokrotnie :). Nie ma co się czaić i rozmyślać co będzie.
  Pytanie "czy mógłbyś", jest dla mnie takim samym pytaniem jak każde inne. Oczywiście przy odpowiedniej intonacji to może wyrażać podwójne dno, ale bez niej to po prostu zwykłe pytanie czy prośbą.
  Ja by tą audycję nazwał poradnikiem subtelności w związku. Przy czym, dla mężczyzn jednak to jest mniej ważne (przynajmniej mnie to trochę nudzi), a dla większości kobiet pewnie jest.
  Tak, czasem potrzeba trochę spokoju. Ale niekoniecznie zawsze. Mi wystarczy, jak moja kobieta zechce podzieliście moją pasje ze mną. Coś obejrzeć co ja lubię, posłuchać mnie, po komentować ze mną. Porobić to co ja robię.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  "kobiety mają bardzo dużą skłonność do poprawiania"
  to sie objawia po obu stronach. I chyba dla obu jest jedną z bardziej irytujących sytuacji .
  Moim zdaniem jedną z najważniejszych zasad, to nie poprawiaj. powiedz swoje zdanie ... jak cie kocha to sie zmieni.

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  A tam zaraz po główce... :P
  Człowiek musi mieć bogate również życie emocjonalne... ;)

 • Karol Selak
  Karol Selak
  9 lat temu

  Kasiu! Jedno, cholernie ważne pytanie mam do ciebie: czy ty masz chłopaka?? I proszę, powiedz, że jednak nie :D

 • mrolo
  mrolo
  9 lat temu

  Nie wierzę, chociaż raz mnie ktoś zrozumiał i poparł. Ba! ktoś. SAM KRAWIEC!

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Obawiam się, że to postępowanie chyba się nie zmieniło się od początków naszych dziejów. Teraz tylko żyjemy w epoce informacyjnej i zaczynamy wszystko rozumieć.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Takie niestety są dzisiejsze kobiety! Manipulatorki dla których związek to nieustanne gierki, podchody, prowokacje i udawanie księżniczki... A wszystko po to aby wywrzeć na facecie presję żeby księżniczkę dowartościowywał, chwalił i głaskał po główce albo dał forsę. Te słynne "fochy" stały się wręcz ogólnie stosowanym narzędziem kobiety. Olo miał jednak rację ;)

 • Glen
  Glen
  9 lat temu

  Wspaniały głos! Treść audycji także ciekawa, a to co mówisz wydaje się całkiem sensowne. Powodzenia! :)

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Gdzie trzeba stanąć do przetargu by zapoznać się z dokumentacją takich ciekawych niewiast?

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Niech nagrywa.

 • Marek Sobczak
  Marek Sobczak
  9 lat temu

  Genialny głos. Gdy ktoś tak mruczy w moim głośniku to może ze mnie robić dziwadło czy stwór z innej planety. Gratuluję świetnej audycji.

 • Kasia
  Kasia
  9 lat temu

  Na pewno ma większe doświadczenie od mnie, więc nie wątpię ;)

 • zajadacz
  zajadacz
  9 lat temu

  Manipulatorek? Z takim podejściem to można stwierdzić, że każdy związek opiera się na manipulacji. To jest raczej o zrozumieniu różnic między kobietami a mężczyznami. Wbrew pozorom zrozumienie potrzeb partnerki/partnera bardzo ułatwia związek na etapie dalszym niż seks.

 • ja
  ja
  9 lat temu

  "Czy mógłbyś..." to jest zwrot grzecznościowy! ale nie, chłop przecież nie jest taki wysublimowany, nie zrozumie i się wkurzy, że nie rozumie. ja zamiast tego proponuję rzucić k*rwą, jako szeroko rozumianym w Polsce wzmocnieniem wypowiedzi, np. "Weźmiesz mi te zakupy, k*rwa?" absurd na absurdzie podany przesłodzonym głosem. robienie z mężczyzn dziwadeł, stworów z innej planety, do których trzeba podchodzić jakimiś magicznymi sposobami, bo się nie da normalnie jak do człowieka.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Moja mama by nagrała lepszą audycję :-(

 • mrolo
  mrolo
  9 lat temu

  Była to audycja z cyklu: Jak ujarzmić bestię - poradnik dla małych i większych manipulantek.

 • fistachu
  fistachu
  9 lat temu

  Jedyne co z tego zrozumiałem to to, ze kobieta jak doradza facetowi to z milości, a facet dający rady kobiecie to nieczuły potwór.

 • Mariusz Smolak
  Mariusz Smolak
  9 lat temu

  My też kochamy poprzez uczynki. Chętnie kobiecie coś naprawimy, czy też użyjemy innych naszych umiejętności. Natomiast sądzę, że obie płcie nie potrafią odpowiednio przyjmować takiej miłości - tak jakby obie strony myślały, że tego nie należy chwalić. Mi osobiście jest bardzo miło gdy kobieta mnie prosi o pomoc w sprawach na których się świetnie znam (i na tych co mniej świetnie też). Z docenianiem to już jest różnie, staram się być wyczulony na poświęcenie jakie dostaje.

  Dziękuje za audycje, bajka też super :)

 • Karolina
  Karolina
  9 lat temu

  Kasiu, pozwól, że dopowiem coś od siebie, co wynika z moich wieloletnich obserwacji: kobiety- jakiejkolwiek instrukcji obsługi mężczyzny byście nie stosowały - niech to się tylko nie zamienia w tresurę swojego partnera :)

 • Kasia
  Kasia
  9 lat temu

  Poprawka: spraw niby- i prawie oczywistych. Tych totalnie oczywistych staram się unikać, o ile ich przytoczenie nie jest konieczne dla wytłumaczenia rzeczy mniej oczywistych. "Oczywistość" danego tematu zależy też w sumie od stanu wiedzy słuchacza. To co dla jednego jest banalne, dla kogoś innego jest odkryciem :)

  W sekrecie mogę zdradzić, że w następnym odcinku zamierzam się trochę rozprawić z pewnymi oczywistościami (bez podejścia relatywizującego).

  Jakość to na razie kwestia wprawy i obserwacji jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej. Dzięki za podpowiedź z normalizacją. Cicho- głośny tekst wynika też z tego, że trudno mi wysiedzieć spokojnie przed mikrofonem i się odsuwam i przysuwam co jakiś czas. Za dużo ekspresji...

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Hmmm... Miałem wrażenie, po komentarzach pod poprzednim odcinku, że nie jako z natury ten podcast dotyczy spraw poniekąd oczywistych. ;)
  Miałem na myśli postawy niejako uznane za przyrodzone. Zahacza to to trochę o gender, ale bez tej całej sensacyjnej otoczki, którą usiłuje mu nadać krąg LGBT i kontrkrąg religijny, po prostu czysta chęć rozważań.
  Pśśś... Trochę strona techniczna mnie martwi - fragmentaryczne szumy (niektóre „kawałki” mają ich mniej, stąd można by wnioskować, że to kwestia ustawień mikrofonu) i losowa głośność poszczególnych fragmentów, zdradzająca „ciachu-ciachu”. Audacity posiada funkcję normalizacji, może by była przydatna przy obróbce poszczególnych sesji nagrań ?

 • Kasia
  Kasia
  9 lat temu

  Jak najbardziej świadomie ;) Nie będę tu się przecież rozwodzic nad oczywistościami.
  Jakie konkretnie postawy masz na myśli? Bo wygląda na to, że poruszyłeś bardzo ciekawy temat.

 • LordBlick
  LordBlick
  9 lat temu

  Hmm... Mam wrażenie, że jedną potrzebę, występującą u ludzi młodych, zresztą wspólną, świadomie pominięto.... ;)
  Książka, którą się posłużono, nie zawiera rozważań, na ile te postawy są z natury, a na ile wynikają z wychowania i chęci naśladowania rodziców. I na ile te postawy są odchylone, gdy rodzina nie jest modelowa, a jest to spora bolączka naszych czasów...
  Ogólnie pozytywnie, chociaż nie trzymam w domu miecza... ;)

, żeby skomentować.