Gwiezdne Wojny VII

Długość: 40min MP3 (28.8MB) RSS

Po ostatniej części Gwiezdnych Wojen poczułem się jakby mi ktoś dał w pysk. W podejściu do produkcji tego filmu wyczuwam pogardę dla widza. Kiedyś byli widzowie - dziś są konsumenci. Kino przeszło na ciemną stronę mocy. Czy warto jeszcze chodzić do kina?

Martin Lechowicz

Program satyryczny, rozrywkowy i edukacyjny.

Martin Lechowicz promuje wolność, komentuje, wyolbrzymia i przesadza. Niejednokrotnie godzi w wartości.

Sztandarowy program radia Enklawa.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Aha, i powiadomienie dotyczy tylko tego programu, do którego się zapisałeś. Więc jeżeli chcesz dostać powiadomienia o innych audycjach, musisz się zapisać oddzielnie.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Ta audycja jest na żywo. Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy prowadzący zacznie nadawać na żywo.

więcej informacji...
 • Bartek Kwapisz
  Bartek Kwapisz
  8 lat temu

  Co do reklam to biło mnie po oczach jak Kropla Beskidu, Master Card czy jakiś tablet mają załatać złamane serce, nieść ze sobą wartości, budować relacje itp.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Obejrzałem GW VII i generalnie mi się podobało. Muszę potwierdzić, że są tam głównie efekty specjalnie. Od całości bije komercja, duży rozmach reklamowy i może masz racje, że pewna pogarda dla widza. Potwierdzam też, że nic nie było tam nowego specjalnie jeśli chodzi o "typ wydarzeń" fabularnych. Prawie wszystkie wydarzenia dało się przewidzieć dość łatwo jeśli się oglądało poprzednie części GW. Z drugiej jednak strony było pełno solidnej akcji, trochę humoru, wydarzenia zostały dobrze ukazane (chociaż trochę za szybko), a cały film był generalnie solidnie nakręcony. Był też stary dobry klimat gwiezdnych wojen moim zdaniem wyczuwalny i całość mnie zaciekawiła. I tak zapamiętałem imiona bohaterów. Zły się nazywał Kylo Ren (lub Ben). W sumie to było trochę takie nostalgiczne spojrzenie z dużą dozą akcji. Podsumowując to rzeczywiście była najgorsza część gwiezdnych wojen i mogli zrobić lepszy film, nie mniej jednak ten co zrobili był warty obejrzenia moim zdaniem i podobał mi się i będę czekał na kolejne części GW drogi zgredziku Martinie :). Acha i to coś to nie była zwykła nowa gwiazda śmierci tylko coś jeszcze większego. Niby działało tak samo, ale nie do końca. Tak, więc jakieś urozmaicenia też były.

 • Faraday007
  Faraday007
  8 lat temu

  Nikt nikogo nie oszukiwał. Ludzie co się zainteresowali wypowiedziami reżysera to wiedzieli że planuję odtworzyć "magię SW" i zatrudnia nie tylko wszystkich żywych aktorów ale wszystkich doradców i specjalistów jacy brali udział przy tworzeniu oryginalnej trylogii. link: https://www.youtube.com/wat...

  Wiele osób nie chciała jakości dodanej, tylko znów poczuć się jak dzieci co oglądają SW po raz pierwszy i to się udało. To był wymagany i doskonale dopasowany produkt. Dlatego odniósł sukces.
  Jest nadzieja że kolejne części będą zupełnie czymś nowym gdyż prawie wszystkie wątki epizodów IV, V, oraz VI zostały tak naprawdę zużyte w tym filmie. Nie maja z czego powtórzyć tego procederu.

  Co do ogólnej degradacji kinematografii to czy filmy "pomniejszają" ludzi, czy one lepiej dopasowują się do obecnego społeczeństwa? Ciężko powiedzieć.

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  8 lat temu

  Prowadzę jeden podcast i pięć "wynalazków" oraz kilka innych rzeczy. Wolałbym tylko słuchać i dzwonić przez Skypa, niekoniecznie prowadzić. Ile osób tutaj nadaje?

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Ja lubiłem radę.
  Ale może by jaki inny radny poprowadził?

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Nie widziałem tego filmy wciąż, ale obejrzę i się wypowiem wtedy. Na razie jednak myślę, że przesadzasz trochę Martinie. Tylko nie wiem jak bardzo póki co...

  Powiem jeszcze, że z tym zryciem mózgów ludzi którzy na to poszli to przesada na pewno, bo oni już mają zryte mózgi przed seansem :P. Obejrzenie GW VIII niewiele tu zmieni, bo fani i tak i tak będą chodzić (jak sam powiedziałeś), a przeciętny widz konsumpcyjny i tak i tak już ma zryty mózg. Chociaż fakt, lepiej by było nie pogłębiać tego stanu co...

  Acha i warto jeszcze dodać - jaki widz, taki film, a nie na odwrót. I właśnie "wolny rynek im sprzedaje" to co chcą oglądać. Zgadzam się tu z Tobą Martinie, że nie zawsze powinien.

 • Andrzejski
  Andrzejski
  8 lat temu

  Rada starszych to była fajna rzecz.

 • PodParasolem
  PodParasolem
  8 lat temu

  Hop siup ;)

 • Jacek
  Jacek
  8 lat temu

  "W podejściu do produkcji tego filmu wyczuwam pogardę dla widza. Kiedyś byli widzowie - dziś są konsumenci. Kino przeszło na ciemną stronę mocy. Czy warto jeszcze chodzić do kina?"

  NIE WARTO.

 • Jacek
  Jacek
  8 lat temu

  "W podejściu do produkcji tego filmu wyczuwam pogardę dla widza. Kiedyś byli widzowie - dziś są konsumenci. Kino przeszło na ciemną stronę mocy. Czy warto jeszcze chodzić do kina?"

  NIE WARTO.

  http://image.spreadshirtmed...

 • Jacek
  Jacek
  8 lat temu

  Mnie takie rozczarowanie kinem spotkało już wiele lat temu , dostrzegłem ,że masowe wielkie produkcje to gówno , te krajowe mniejsze w zasadzie też gówno. Zadziwiaja mnie Martin czasem te Twoje zaskoczenia jakbyś spadł tutaj z innej planety.

  Ludzie mówia ,że kina umieraja przez zachwyt nad technologia video na rzadanie w sieci a ja sobie myślę ,ze umieraja także dlatego ,że nie maja nic kompletnie nic w zakresie ŚWIEŻEJ treści filmowej do pokazania. Jest wałkowana ta sama komercha od lat a powszechnie znane motywy sa jedynie ubierane w nowe "łaszki". Czemu jeszcze nie wymarły zatem? Bo poziom mentalny zmienia się u ludzi zdecydowanie wolniej niż poziom technologiczny z jakiego korzystaja więc debile płacacy za bilet to jest jedna grupa.

  Druga grupa to Ci zarobieni dla których jest to nie raz jedyna forma relaksu , rozrywki a jednocześnie spędzenia czasu razem np: z swoja rodzina.

  Trzecia grupa i jednocześnie najmniejsza to Ci szukajacy inspiracji najcześciej pracownicy mediów czy to internetowych czy tradycyjnych.Ta ostatnia grupa często "degustuje" co się tylko da by mieć jakaś podkładkę do swojej pracy twórczej lub wyprzedzić np: z artykułem kolegów z branży.

  Gdzie jest przyszłość szeroko rozumianego przemysłu filmowego ? Moim zdaniem między innymi w takich miejscach jak to...

  https://www.youtube.com/wat...

  Do dziś płaczę ,że mnie tam nie było.

 • Grabix
  Grabix
  8 lat temu

  Dem3000 o Przebudzeniu Mocy: https://www.youtube.com/wat...

 • Fantasmagoria-Czarnobrody
  Fantasmagoria-Czarnobrody
  8 lat temu

  16 minuta nagrania - to może reaktywujmy Radę Starszych?

, żeby skomentować.