Gry Starych Pryków 9 komentarzy 2014-06-20

Gun Fright

Długość: 8min MP3 (3,7MB) RSS

Dziki Zachód na ZX Spectrum!

Martin Lechowicz

Najlepsze gry na świecie. Gry legendy. Gry bez grafiki i bez dźwięku. Gry na komputerach, które liczyły wolniej od ciebie i miały mniej pamięci niż złota rybka. Gry od pryków dla pryków.

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Te filmy za kilka lat mogą mieć bardzo dużą wartość muzealną. Np. ktoś chciałby zobaczyć jak zmieniały się gry na przestrzeni lat, klika na Gry Starych Pryków i ma wszystko podane na tacy. Tak, że może warto wytrwać i zrobić tego jak najwięcej, a nawet poeksperymentować i dodać napisy angielskie, żeby zobaczyć czy anglojęzyczna widownia YT to łyknie.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Tak Artoooooor, moim zdaniem wciąż ludzie potrafią stworzyć proste, a zarazem fajne i ciekawe gry stosunkowo niewielkim nakładem środków. Oczywiście nie będą one tak rozbudowane jak np. Skyrim, bo takich tytułów samemu moim zdaniem nie da się stworzyć w jakiś realnym czasie. Natomiast wciąż będą one grywalne, będą dawały dużo frajdy, można będzie można w nie długo grać ze znajomymi oraz pewnie będą tanie, a co za tym idzie warto je kupić, czy sobie ściągnąć np. przez Steam (to coraz popularniejszy sposób sprzedaży tytułów nawet tych nie mainstremowych).

  Haha, rzeczywiście typek z Knight Lore wygląda jak żywcem wzięty z tej gry (albo na odwrót), tylko mu trochę strój zmienili ;).

  Znalazłem jeszcze ostatnio jedną stosunkowo nową grę, w 2D w takiej starej konwencji wykonanej trochę, dość tanią, ale bardzo fajną. Można grać chyba nawet w 3 osoby na raz. Nazywa się Trine. Kumpel kupił przez Steam i graliśmy trochę we dwóch.
  http://www.youtube.com/watc...
  Bardzo fajne, polecam.

  Ps. Martin tak sobie pomyślałem, że te babki w tej grze Cię tak naprawdę nie zabijają, ale wracacie do więzienia i kto wie co tam robicie :P.

 • stach
  stach
  8 lat temu

  W sumie tak - są gry, które przypominają te z lat 80-tych/90-tych a nie posiadają ich standardowych upierdliwości. Zwłaszcza teraz, kiedy jest wysyp gier tworzonych przez jedną osobę lub mały zespół z budżetem wystarczającym na pojemnik kawy. I to mi się podoba, fajna odskocznia od coraz bardziej "filmowych" tytułów.
  Co do gry opisywanej w tytule...na pewno starannie wykonana, z dobrą grafiką i płynna. Swoją drogą - czy ta sama postać nie pojawiła się w (moim ulubionym!) Knight Lore :)? Ale akcja jest dosyć monotonna i zawsze w tym samym miejscu. Już prędzej zagram w Fairlight i Panama Joe, gdzie każde miejsce jest inne i połowa radochy przy graniu bierze się z odkrywania nowych poziomów. A może i w Gun Fight też i sam ocenię...

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Ok, to któregoś dnia się do Ciebie odezwę w tej sprawie. Tylko w co teraz najczęściej grasz? Które z tych gier mają jakiegoś multiplayera? W Bruce Lee można pograć w 2 osoby, ale raczej przez sieć nie da rady.

  Wiesz, ja w sumie nie mam własnego CS:GO, ale mogę sobie kupić. Teraz podobno jest za około 30 zł i mój system powinien to pociągnąć.

  Wczoraj wieczorem postanowiłem pograć trochę w stare gry. Grałem w Bruce Lee i Boulder Dash i w Hobbita. I kurcze są trudne w porównaniu z większością najnowszych tytułów. Tutaj nie ma możliwości zrobienia save'a, jest limit czasu w niektórych na level, są dziwne ustawieniami klawiszy, jeszcze ekran się wolno przesuwa momentami, ale rzeczywiście wciągają i jest zabawnie.

  Wszyscy którzy chcą spróbować, nie bawiąc się w instalacje i szukanie, mogą skorzystać z poniższego linka:
  http://torinak.com/qaop#!br...

  To jest sieciowy emulator Spectrum z kilkoma grami do wyboru :).

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Zapraszam. Gram wieczorami i w sobotę. W CS:GO też, chociaż rzadko ostatnio.

 • janek4dh
  janek4dh
  8 lat temu

  prawie wszystkie gry w aksonometrii na zx były dobre

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Pograć to ja bym pograł, ale z Tobą w CS :). U już wiem - wspólny mecz w CS enklawy :P.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Dobra jest! Trzeba zagrać, żeby poczuć.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  8 lat temu

  Prawie nikt nie chce grać w starocia, bo są nowe ciekawe rzeczy, które przypominają starocia, ale nie wymagają emulatora i są też fajne.

  Ja dzisiaj polecam Kerbal Space Program oraz Scribblenauts w ramach takich trochę uczących, zabawnych, nowych, a zarazem wykonanych w takiej trochę starej konwencji, tytułów :).

  Hehe, to Ty Martin lepiej nie graj w tą grę, bo jeszcze przestaniesz wychodzić z domu przez kobiety na ulicy i co będzie :P.

  Robią takie izometryczne gry wciąż, chociaż rzadko, ale moim zdaniem niektóre są niezłe :).

  Ta gra jakoś mi nie przypada do gustu. W ogóle z tych gier, które dotychczas przedstawiłeś to bym sobie zagrał w tytuły prezentowane w tych odcinkach:
  -Counter Strike Global Offenisve
  -Bruce Lee
  -Boulder Dash
  -Gra z Jajami
  -Gra dla studentów
  -Uwaga, WONSZ!
  -Żaba
  -Psssssst!
  -Pociąg
  Najlepszy jest pierwszy tytuł od góry listy, drugi trochę mniej interesujący, kolejny jeszcze mniej, itd.

, żeby skomentować.