Dziewczynki

Długość: 20min MP3 (19.3MB) RSS

Wiecie po co w ogóle są aktorki w filmie poza tym, by główny bohater mógł je na końcu (lub w środku) filmu puknąć? Ja też nie! Ale się nie poddaje w dociekaniu. Także zapraszam!

Shogun

W tym podcaście będę zajmował się wszystkim co związane z kinem. Recenzje, ciekawostki, przemyślenia, zestawienia, porównania i opisy. Jest to efekt mojego zamiłowania do kina i wszystkim co z nim związane. Zapraszam! Shogunero89@gmail.com

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Jakieś dwa tygodnie wstecz, dzwonił Shogun do Enklawy i mówił, że już nagrywa i wrzuca. Dwa tygodnie minęły, a wrzuty brak.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  Czekamy na odcinki, czekamy!

  A międzyczasie opinia jednego aktora o współczesnym kinie: http://www.telegraph.co.uk/...

 • Stefan
  Stefan
  9 lat temu

  Co się dzieje za audycją, przerwa techniczna?
  Ostatnio wiele czasu poświęciłem na obejrzenie całej serii przygód agenta MI6 - Bonda. Chciałem wybrać najlepszy film, najlepszego Bonda i przeanalizować prawdziwość tego co tam się dzieję. Mam już zaczątki mojej opinii ale chciałbym poznać zdanie wytrawnego znawcy sztuki filmowej. Czy będzie odcinek poświęcony słynnemu 007? Myślę, że temat jest wart poświęcenia mu uwagi ;)

 • Shogun89
  Shogun89
  9 lat temu

  była też ekranizacjia Catwoman. Z tym, że oba te filmy to dno:)

 • Marius
  Marius
  9 lat temu

  Jeżeli idzie o klasyczną komiksową "superbohaterkę" to mieliśmy ekranizację komiksu "Elektra".

 • Lukszmar
  Lukszmar
  9 lat temu

  Zgadzam się ogólnie z Twoją wizją filmów o super-bohaterkach, ale też uważam, że są wyjątki właśnie odchodzące od reguły :). Motywacja w postaci rodziny, dziecka czy faceta jak rozumiem nie podoba Ci się dlatego, bo jest oklepana. Z drugiej jednak strony o tym najczęściej marzą kobiety, więc ja nie uważam tego za nienaturalne, że kobieta staje w obronie tego.

  Dwie pierwsze części Igrzysk Śmierci podobały mi się. To miały być filmy z założenia o zwykłej dziewczynie (bohaterce a nie super-bohaterce), która staje na wysokości zadania kiedy trzeba (chociaż rzeczywiście film polityczny). Zgadzam się, że one jest symbolem tylko, ale to w tych filmach wychodzi moim zdaniem na dobre. Całość na dodatek jest moim zdaniem bardzo dobrze zmontowana i ciekawa, a główna bohaterka dobrze odgrywa swoją rolę.

  Czy ja wiem, czy wszyscy lubią Amelię, czy nawet większość osób...

 • Sylwek
  Sylwek
  9 lat temu

  Nie pamiętam już. Wydawało mi się, że była główną bohaterką tamtej serii. Ale może się mylę, to było dawno temu. A że przy okazji przyciągała wzrok? A co miała robić - odstraszać wyglądem? ;-)

 • Martin
  Martin
  9 lat temu

  No co ty, Xena to była superdupa.

 • stach
  stach
  9 lat temu

  Resident Evil?

 • Karolina
  Karolina
  9 lat temu

  W filmach "Kill Bill" czy "Dom latających sztyletów" w motywacji do działań też kryją się mężczyźni głównie...Ale dziewczynki dały czadu w tych produkcjach, nie zaprzeczysz :)

 • duckar
  duckar
  9 lat temu

  Odnośnie superbohatera, który ratuje kobietę a ona i tak go nie chce to przypomina mi się nowa seria o Batmanie. Tam chyba było coś takiego - Batman ratuje cały świat a Rachel i tak wybiera adwokata.

 • Sylwek
  Sylwek
  9 lat temu

  Shogun, w ogólności się zgadzam.

  Znajdzie się jednak kilka wyjątków. Oglądałem niedawno film Kontakt z Jodie Foster w roli głównej, kojarzysz? Zupełnie nie pasuje to do twojej tezy. Kojarzę też z dzieciństwa taką serię z TV: "Xena - wojownicza księżniczka". To był akurat serial, ale tam tytyłowe kobiety były właśnie superbohaterkami. Przykładów pewnie znajdzie się więcej, ale ze mnie taki miłośnik kina jak z koziej dupy trąba.

  Tak czy siak, tych przykładów rzeczywiście nie ma zbyt dużo, a cały ogół filmów buduje nam dość prymitywny obraz kobiet, niestety. Nawet "Seksmisja", hihihi. Dobra, to był akurat żarcik ;-)

 • Opuszek
  Opuszek
  9 lat temu

  Superbohaterek nie ma, ponieważ nikt jeszcze nie stworzył bezpiecznego schematu. Musi być przynajmniej jeden facet (lub kobieta?) któremu/której się uda i wtedy się zakotłuje, że hej! Jakbyś wrzucił świeżego trupa do stawu z piraniami.

  A co do stereotypów, nie sądzicie, że trochę w tym winy samych kobiet (stosując trochę kretyńską generalizację, ale co zrobić, skoro tak nasze mózgi działają)? Sam Shogun pod koniec, zdaje się, przyznaje, że rzadko widzi kobiety zajęte rozmową o czymś innym niż właśnie ciuchy, rodzina i uroda (gdybym nadinterpretował, to popraw, Shogunie). Skoro nie dają się poznać z innej strony, to jak można facetów winić za to, że nie widzą dupy w roli błyskotliwej dupy-naukowca czy też charyzmatycznej dupy-wodza.

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  9 lat temu

  O kurde, to chyba najlepszy odcinek o tematyce filmowej z tych co były do tej pory.

  Zwraca uwagę na dupy. I trafnie zwraca uwagę. Faktycznie tak jest, a nawet nie zauważyłem.

 • marcin
  marcin
  9 lat temu

  Shogun nie pozostawia wątpliwości wokół czego świat i kino się kręci - wokół dupy! :)

, żeby skomentować.