Dosłownie Hitler

Trump wcale nie wygrał.

To z hukiem przegrała polityczna poprawność w najważniejszej dla świata arenie. Przy okazji wyborów mogliśmy zobaczyć pogardę, arogancję, głupotę, histerię i wściekłą nienawiść do wolności słowa. A wszystko to pod sztandarami tolerancji, miłości i równości.

Przegrały media i och, jak przyjemnie jest patrzeć na tą porażkę. Być może odnoszę mylne wrażenie, ale mainstream amerykański delikatnie popierał Clinton. Wygrać w takim klimacie medialnym to piękna rzecz i nadzieja na zmiany. Nie liczę naiwnie na jakieś masowe przebudzenie i zapałanie gorącą miłością do samodzielnego myślenia, raczej przełamanie obecnego mainstreamu i zastąpienie go nieco uczciwszym. Czyli jednak jestem naiwny.

Przegrali celebryci. Zadufani w sobie artyści głoszący swoje opinie jako oczywiste prawdę, to rzecz żenująca. Każdy taki prztyczek w nos jest bardzo satysfakcjonujący. Być może dlatego, że oni są sławni i bogaci a ja nie. Małostkowi ludzie też zasługują na chwilę radości!

Wygrały poglądy kontrowersyjne, dziwaczne, być może nawet groźne. I dobrze się stało. Bo ich głoszenie jest podstawą wolności słowa. Na tym ona polega. Nie jest potrzebna w kwestiach łatwych lub nieważnych, nie wymaga ochrony gdy wszyscy się zgadzają. Wolność kwitnie w niezgodzie.

I chociaż Trump może być bardzo słabym prezydentem, to sądzę, że dla tego sygnału warto go było wybrać. Szanujmy się i brońmy wolności słowa nawet jeśli grozi nam „dosłownie Hitler”.

Komentarze
comments powered by Disqus
O programie "To Tylko Opinia"
logo

Mały blog zawierający moje opinie. Może mądre, może głupie, nie wiem. Ale się domyślam. 
Polecam i pozdrawiam.

Zasubskrybuj ten program, a dostaniesz powiadomienie o każdym nowym odcinku.

Radio bez reklam!

Enklawa nie jest radiem komercyjnym, państwowym, instytucjonalnym, partyjnym. Jest radiem dostępnym publicznie i za darmo, finansowanym wyłącznie przez dobrowolne "co łaska" od słuchaczy.

Wspieraj

Zaloguj się!

albo użyj maila:

Zapomniałeś hasła? U nas nie ma hasła!

Ustawienia

Close