Czy w gry RPG można grać samemu?

Długość: 9min MP3 (13,4MB) RSS

Dzisiaj rozmawiamy o koncepcji gier RPG dla jednego gracza. Czym to się różni od pisania opowiadania czy też planszówki przeznaczonej dla jednaj osoby. Łukaszowi nawet udało się znaleźć przykład takiej gry.

Dawid Anioł

Program o grach RPG i wszystkim co z nimi związane: jak prowadzić sesję, porady dla graczy i Mistrzów Gry oraz wiele innych.

 • Xeno
  Xeno
  2 lata temu

  Hej! Moim zdaniem "solo granie" w gry RPG to po prostu zabawa w wyobraźnie. Na przykład kto z was nie wyobrażał sobie siebie jako prezydenta (wcielanie się w role) albo jako żołnierza? Problemem z tym założeniem jest końcówka skrótu (Game)... Czy możemy nazwać bawienie się swoją własną wyobraźnią- grą? Gra powinna mieć swoje zasady. Jeżeli jesteśmy kreatywni możemy dojść do wniosku, iż nasz własny umysł może działać jako limit zasad i praw ogarniający nasz świat... Daaamn that sure was existensional!
  Tak czy inaczej, słyszę że lubicie sesje RPG. Świetnie się składa, gdyż ja prowadzę bloga z historyjkami na enklawie... I jedna z nich (Roderyk Czysty) Jest dosłownym przełożeniem tego, co działo się w takowej sesjii! Za niedługo wyjdzie też krótka spisana sesja o mitologii greckiej. Więc! Jeżeli macie trochę czasu, polecam sprawdzić moje prace! (BeZwStYdNa SaMoPrOmOcJa). Tak poza tym naprawdę prześwietna loża szyderców o "Fatalu"!

  Ps: Program nazywa się "Krótkie Histeryjki"

, żeby skomentować.