Czy dzieci powinny zarabiać?

Długość: 52min MP3 (50MB) RSS

To nie do pomyślenia, żeby 8-latka nielegalnie sprzedawała - pomyśleli Życzliwi i donieśli do urzędu. Rozmawiamy o zwyrodniałych dziewczynkach chorych na przedsiębiorczość i o tym dlaczego w Polsce nie ma Flohmarktów ani Car Boot Sales. A, i po raz pierwszy w audycji na żywo - Dominika.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • stach
  stach
  6 lat temu

  Nie wiem po co ględzisz o czasach komuny. Pokolenie urodzone w połowie lat 80 już jest całkiem inne. Te późniejsze są jeszcze bardziej ambitne.
  Oczywiście jak ktoś się obraca w kręgach internetowych, to zawsze trafi na tą skrajność, która wszystkie swoje porażki na coś zwala.
  Był kiedyś jakiś działacz korwinowy, który to, że nie ma pracy zwalił na brak wolności. W czasach, kiedy jego mądrzy rówieśnicy zarabiają w korpo przynajmniej 5k i dorabiają własną działalnością, ideologiczny dupek był na utrzymaniu mamusi.

 • Martin
  Martin
  6 lat temu

  Pewnie mnie dużo słucha.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  6 lat temu

  Cześć Dominiko! Zgaduję, że miseczka C :P.
  Co do tej dziewczynki co zbierała kasę - brawo dla niej!
  Przy okazji Martinie, kiedy emigrujesz do Niemiec?
  Nie można pić nad Wisłą oczywiście, dlatego bo w tym kraju nikt nie zna umiaru i wszyscy by zaraz się schlali i potopili :P.
  Demoniczne pokemony z Biblii - hahahahahaahah. Nie wpadł bym na to.
  Są jakieś pokestopy gdzie się pojawiają pokemony ponoć.
  O przepraszam, ja nie tylko chcę oglądać skaczących dziewczyn. Mogą jeszcze biegać, wywijać koziołki itp :P.
  Nie jest normalne, że dziecko pracuje, ale fakt faktem dzieci często są wykorzystywane w biednych krajach czy wręcz zmuszane do pracy jak niewolnicy. I z tego powodu mają obsesję w UE częściowo. A w Polsce jest jak zwykle podwójna rzeczywistość i obsesja na punkcie nauki w szkole.
  OLX lub allegro jest w Polsce. Były jeszcze bazary, ale teraz straż miejska pilnuje czy ludzie mają zezwolenia. I oczywiście konkurencja często donosi na ludzi bez zezwolenia.
  Fajna audycja!
  Przy okazji - Tomasz Żółtko - polecam! :)

 • śmiech z puszki
  śmiech z puszki
  6 lat temu

  korwin mówi to samo co martin: https://www.youtube.com/wat...

 • Ktoś
  Ktoś

  Szklana butelka kosztuje 25 centów? W Monachium niestety tylko 8. Plastikowa tak, 25. Ja na poczatku tez myslalem, ze wolnosci u Niemca wiecej,
  Po kilku latach uwazam inaczej. Zgadza sie, za handel na pchlim targu nikogo nie obarcza dodatkowym podatkiem, ale jza pracę po godzinach już tak.
  Tu nie wolno pracować dłużej niz prawo nakazuje.Oczywiscie każdy robi inaczej, ale karany jest dodatkowym podatkiem. Piwa można się napić, ale spróbuj środkowy palec pokazać kierowcy, który zajechał ci drogę, sąd gwarantowany.
  Ale to już bardziej mentalność ludzi niż z góry narzucone reguły.
  Jest kilka rzeczy lepszych, kilka gorszych.
  Dzieci w Niemczech czesto gazetki reklamowe i ulotki rozwożą i oczywiście handluja na Flohmarkt.
  W Polsce zaś, moim zdaniem, nie wykształcił się zwyczaj sprzedawania używanych rzeczy, bo Polacy po latach PRL- u nie mieli czego sprzedawać. Za uciułane pieniądze
  kupowali sprzęty, które wielokrotnie naprawiali, a jak już należało kupić nowe, to stare tylko na złom się nadawało. W Niemczech bogatsze społeczeństwo wymieniało sobie
  rzeczy z chęci pposiadania nowej, dla odnowienia mieszkaknia na przykład. Poza tym w Polsce dochodzi jeszcze obciach, Często kupowanie używanego równało się biedocie.
  A biedotę się raczej ukrywa.
  Zmienia się to i w Polsce. Stąd różne Tablice, OLX-y i Gumtree.

 • Krzysztof M. Czarnobrody
  Krzysztof M. Czarnobrody
  6 lat temu

  A tu materiał o którym wspominałem:
  https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.