Czekolada JAGODOWA czy Z JAGODAMi ?

Długość: 15min RSS

KUPA (sic!) śmiechu! Chcesz się ochłodzić? Masz zatwardzenie? Pragniesz poczuć mroźny powiew zimy, który osłodzi Ci ten upał niczym czekoladka z firmy Wawel Żarłokowi wyjazd w góry! Która lepsza?! Czym się róŻnią? A do tego kupa śmiechu! ;)

Żarłok

Żarłok is coming

 • Łukasz Cieślak
  Łukasz Cieślak
  8 lat temu

  Dobre, jeść czy nie jeść haha .

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Odnośnie Bonda, to znalazłem pewną akcję zmontowaną prawie tak dobrze jak zrobił to Żarłok:

  https://www.youtube.com/wat...

  Jak widać pomysł na podkręcanie akcji kiedyś miał się dobrze i nawet da się to oglądać, pod warunkiem, że jest dobra muzyka:

  https://www.youtube.com/wat...

  A zatem i Żarłok mógłby sobie na to pozwolić, bo on ma zawsze dobrą muzykę ;)

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  A gdyby Żarłok kiedyś nakręcił degustację w stylu:

  https://www.youtube.com/wat...

  Przenosiłby się w czaie od świata do świata, od postaci do postaci, OMG, ale to by pasowało do Żarłoka.

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Kręcenie ujęć do wielu odcinków będąć w konretnym miejscu i czasie jest genialne. Jak to pozwala zaoszczędzić czas i skierować siły robocze na inne przedsiewzięcia. Teraz do mnie dotarło jak dobrze się ten Zarłok organizuje, bo ja to bym wszystko robił osobno i pewnie bym się zamęczył.

  Nigdy się nie interesowałem zbytnio sławami muzyki "lepszej gatunkowo" i muszę przyznać, że mój błąd, bo jest czego słuchać. Ominęło mnie mnóstwo dobrej muzyki. Ale jeśli YT będzie się rozwijał, to na pewno znadą się kanały tematyczne z dobrą muzyką i nadrobie zaległości.

  Mam nadzieję, że nie poznam bólu o któym spiwał Jay :D

 • Żarłok
  Żarłok
  8 lat temu

  "Ciekawe czy jakby np podkręcić trochę prędkość zjazdu to czy by się lepiej wkomponowało, wincej szaleńswa."

  --paradoksalnie mnie się podobają najbardziej te ujęcia gdzie tempo zwalniałem - np jak szalik giba się w rytm rżnących skrzypiec Kronos Quartet. Oczywiście tempo można zwiększyć, ale wtedy mój głos nie był zsychnronizowany z obrazem - bo jednak są momenty gdzie widać jak mówię (i to co mówię to wszystko jest nagrywane podczas zjazdu, na żywo, bez dubingu).

  --początek wygląda lepiej - bo najważniejsze przy kręceniu GoPro to złapanie dobrego słońca. Niestety ja miałem pecha z pogodą w tym sezonie - ciągle było zachmurzenie i chmury :( i jedynie w ostatni dzień jak jeździłem to było śłonce no ale wtedy ja już kręciłem dogrywki np właśnie te z perspektywy czubka narty jak jest napis Żarłok. Wtedy widać słońce i zupelnie inaczej to wygląda.

  Druga kwestia to taka, że WYDAJE SIĘ że jadę szybciej kiedy są ujęcia poprzez las - a to dlatego że MIJAJACE DRZEWA POWODUJĄ TAKIE ZŁUDZENIE-bo widz ma odnośnik co do 2 poruszających się obiektów. A o wiele szybciej jechałem jak jest ujęcie potem z jogurtową, tylko jedyne co widać w tle to wysokie lampy no ale tego już nie czuć tak. Prawda czasu, prawda ekranu ;)

  "Użyty podkład jest dość dynamiczny i sugeruje widzowi, że coś się może dziać, np. Żarłok zrobi podwójnego backflipa, przeskoczy odśniżarkę i pościna wszystkich przypadkowych narciarzy :)"

  --haha no to by było super, niestety nie umiem robić sztuczek na nartach, jedynie drobne wyskoki na muldach, ale ich mi się nie udało nakręcić. Przydałby się kaskader ubrany tak jak ja i ujęcie z nim tak zmontowane by wydawało isę że to żarłok :D

  Wizyta w WC to jest muzyka klasyka bluesa czyli Screaming Jay Hawkins - Constisipation blues CZYLI:

  https://www.youtube.com/wat...

  BLUES O ZATWARDZENIU :) Facet był maxymalnej bluesmenem-jajcarzem - on tam udaje stęki i jęki jak podczas zatwardzenia :) Znam chłopa muzykę od wielu lat i zawsze chciałem ją jakoś wykorzystać. W tym linku powyżej na początku on wyjaśnia "wsyzscy piszą blusa o bólu z nieszczęśliwej miłości, ale nikt nie napisał bluesa o prawdziwym bulu ;D o zatwardzeniu :D Facet napisał też znany przebój I PUT A SPELL ON YOU. Uwielbiam gościa. Sprawdź sobie w słowniku "Constisipation" - jest to na napisach końcowych :D Też miałem niezłą bekę z tego :]

  Dokładnie - ja dzisiaj montuję kolejny filmik - nowość z McDonalds - będzie w samochodzie [jak na 5 sek grozy widać było] ale ciekawe ujęcia wymyśliłem i nową postać (coś ala Majstro co grał na pianinie) która będzie się wtrącać żarłokowi do degustacji :)

  Pozdrowionka!

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  @Muzyka
  Początek jest prawie jak w profesjonalnych filmikach z GoPro:
  https://www.youtube.com/wat...
  Ciekawe czy jakby np podkręcić trochę prędkość zjazdu to czy by się lepiej wkomponowało, wincej szaleńswa.

  Później nastapiło dobre wyciszenie i wszedł Żarłok. Myślę, że dobrze się to wszystko zgrało. Użyty podkład jest dość dynamiczny i sugeruje widzowi, że coś się może dziać, np. Żarłok zrobi podwójnego backflipa, przeskoczy odśniżarkę i pościna wszystkich przypadkowych narciarzy :)

  Wizyta w wytwórnij czekolady mnie rozbawiła jak cholera. Świetna muza do tego była, nie wiem czy to Żarłokowa produkcja czy inna ale świetna. Ale nie wiem jak inni ludzi to łykną, pewnie znajdą się i tacy co sobie z tym nie poradzą.

  Wizyta w Krakowie też dobrze dodana i z pewnym przesłaniem, chyba słusznym.

  Ta przygrywka typu "pa ta taj" też nieźle się przewija ze skrzypcami. Widać, że cały film jest do niej dopasowany a może na odwrót, jednak czuć tu harmonię.

  Pożegnanie też znakomicie się wpieło w całość.

  Pewnie można by coś poprawiać, przycinać i dodawać ale chyba nie ma to sensu. Jest znakomicie. Lepiej poświęcić siły na nową produkcję, bo ludzie czekają.

  Testowanie w górach, testowanie na wodzie, testowanie na łące, testowanie na rowerze, testowanie pod ziemią albo w jaskini, testowanie w nocy, testowanie o poranku, etc. Teraz jest taka dobra pogoda do testowania i tyle pracy przed Żarłokiem

 • Żarłok
  Żarłok
  8 lat temu

  No ten kawałek na końcu Anonimo Veneziano to też mi si z Bondem zawsze kojarzył, i ZAWSZE go słucham na słuchawkach podczas jazdy na nartach i zawsze mi idealnie pasuje do powolnego osuwania się ze stoku:) Aczkolwiek do Bonda brakuje jeszcze jakiegoś pościgu i ponętnej dziewczyny :)

  A jak oceniasz dopasowanie muzyki do obrazu? W tych wcześniejszych częściach? Sporo nad tym siedzialem i próbowałem ciąć jak w teledyskach tną - np jak uderza perkusja to wtedy cięcie.

 • Stefan
  Stefan
  8 lat temu

  Właśnie skończyłem oglądać i mi się podobało. Szaleństwo, wartka akcja i sentmentalne zakończenie przypominają mi znakomite filmy z Bondem.

, żeby skomentować.