Czarny protest

Długość: 62min MP3 (44.8MB) RSS

O protestach przeciwko przeciwnikom aborcji. Plus trochę polityki, a na koniec Chopin. Program w zastępstwie prowadzi Karolina.

Martin Lechowicz

Free! na żywo! Program dla wszystkich, którzy lubią luźne, dzikie, improwizowane audycje na żywo. Co poniedziałek o 20:00!

 • AgnessaLoveJesus
  AgnessaLoveJesus
  7 lat temu

  Nie słuchałam audycji, ale chcę się wypowiedzieć.

  Z tego co słyszałam PiS chce zakazać antykoncepcji i ograniczyć dostęp do badań prenatalnych - a antykoncepcja jest też używana leczniczo i widać, że nie zależy PiSowi na zdrowiu kobiet -_-

  Aha, to taki mają pomysł na poprawienie dzietności - zmuszenie kobiet do płodzenia i rodzenia.
  A gdzie zapewnienie warunków do wychowania tych dzieci ?

  A ciąże pozamaciczne, które są zagrożeniem dla życia kobiet ?
  A poronienia też uznają za morderstwo, kiedy to zdarzają się one same przez się i bardzo często ?

  Ja jestem za tym kompromisem wypracowanym w latach 90-tych, byleby był przestrzegany - a po pomyśle klauzuli sumienia nie jest. Odbieranie wolności wyboru to traktowanie obywateli jak dzieci, nie jak dorosłych. Uważam, że kobiety powinny mieć wybór, choć z jego konsekwencjami będą żyć do końca życia.

 • Karolina
  Karolina
  7 lat temu

  I dokładnie tak jest. Złodzieje kradną, a coraz bardziej restrykcyjne prawo drogowe nie zmienia ilości piratów je łamiących. Myślisz, że mi wesoło, że tak jest? Jasne, że chciałabym, żeby ludzie sami mieli świadomość, ze nei warto robić źle. Ale z przepisów się tego nie nauczą.

 • stach
  stach
  7 lat temu

  Pieprzenie. "Jak kobieta będzie chciała zrobić aborcję to i tak ją zrobi". No tak argument taki gdyby rozciągnąć na cokolwiek to: Nie ma sensu zakazywać kradzieży bo i tak jak złodziej będzie chciał to ukradnie. Albo nie ma sensu prawo drogowe bo jak pirat będzie chciał piracić to i tak będzie łamał przepisy.

 • Lukszmar
  Lukszmar
  7 lat temu

  Mądrze prawiłaś Karolinko :).

 • Karolina
  Karolina
  7 lat temu

  Mam jeszcze jeden wniosek: skoro trzeba radykalizować przepisy dotyczące ciąż niechcianych, to znaczy, że chyba jednak 500+ nie zadziałało prokreacyjnie....

 • MiśKendi
  MiśKendi
  7 lat temu

  Fajnie usłyszeć coś konstruktywnego, a nie tylko "jestem za, jestem przeciw". Uważam podobnie jak prowadzący audycję, że problemów nie rozwiązuje się jedną decyzją (ustawą). Mam wrażenie, że ci którzy wprowadzają takie ustawy uważają resztę społeczeństwa za bandę idiotów...

, żeby skomentować.