Spis Treści 5 2014-02-16

Ci ludzie nie są pijani!!! cz.1

Długość: 19094min MP3 (47,7MB) RSS

Chyba najdziwniejszy, improwizowany, niepocięty, sklejony na prędce odcinek, który przyszedł na świat z dwudniowym opóźnieniem. Przegladam wymienione w Biblii dary duchowe. Jutro druga część... bardziej osobista i... Dziwna.

Tostu

Podcast o Biblii i wszystkim, co z nią związane. Swobodne gadanie o Bogu prostym, nieteologicznym językiem. ABC chrześcijaństwa, herezje, dziwne historyjki, palenie na stosie. To wszystko w "Spisie Treści"! Zapraszam!

 • Grzegorz Balcerek
  Grzegorz Balcerek
  8 lat temu

  Odcinek dobry jak wszystkie na razie , fajnie się słucha. Pozdrawiam

 • Grzegorz Balcerek
  Grzegorz Balcerek
  8 lat temu

  Jak najbardziej się zgadzam przed Jezusem Duch Św był dawany w jakimś
  konkretnym celu albo do określonego zadania a od czasu pięćdziesiątnicy
  wszyscy chrześcijanie mają pełny dostęp jeżeli tylko chcą. ;)

 • Tostu
  Tostu
  8 lat temu

  W poprzednim odcinku wspominałem o Gedeonie:

  Fragment z Sdz 6,34 też zakrawa na jakąś nienaturalną działalność Ducha... Jakby tego nie nazwać, na moment dmuchania w róg, Duch wtrąca się w jego świadomość.

  Potem Sdz 14,6 i Samson, który pod wpływem działania Ducha rzucił się na lwa, a potem w 15,15 sieje pogrom wśród Filistynów, tyle że ten Duch jest bardziej inwazyjny i agresywny, ale też bardziej praktyczny i pomocny niż Duch, który mówi i prorokuje.

  Tyle z pamięci. No, ale o czym my w ogóle w praktyce mówimy? W sumie każdy prorok, który gadał w Starym Testamencie prorokował dzięki mocy Ducha Świętego, toteż ten już musiał być i schodzić do ludzi.

  Mimo wszystko zdaje mi się, że Jezus przyniósł Ducha, który jest "w powszechnym dostępie" dla każdego, kto ma taką ochotę i chce prosić o niego Boga. Wcześniej Bóg przyznawał go tylko wybranym, niezbędnym do pociągnięcia dalej historii zbawienia.

 • Crzszman
  Crzszman
  8 lat temu

  Generalnie to spoko, ale nie zgodzę się, że w Dziejach Apostolskich był pierwszy chrzest w Duchu Świętym. Wcześniej się zdarzał, np. Saul został ochrzczony w Duchu (1Sm 10,10). Jeszcze Maria, chyba przed wymyśleniem Magnificat'u. Ale jeszcze było kilka innych przypadków ;)

 • Norbi
  Norbi
  8 lat temu

  Fajny odcinek :)

, żeby skomentować.