Jaskinia Głupoty 3 komentarze 2014-02-06

#18- Sztuka Nowoczesna

Długość: 16min MP3 RSS

Dzisiejszy odcinek powstał tydzień temu. Nagrałem go pod wpływem mojej wizyty w Mocaku. Trochę zmieszany, ale w pełni sił umysłowych opowiadam więc co sądzę o sztuce nowoczesnej. Znajdziecie tu kilka przykładów, oraz moje własne dzieło- moją interpretacje Pana Tadusza. Zapraszam do słuchania! POBIERZ

Krzysiek

Kiedyś większość podcastów nie miało sprecyzowanego tematu. Szły w kierunku adioblogów, czy czegoś w tym rodzaju. Jaskinia Głupoty nawiązuje do tej tradycji. W swojej historii ma ponad 100 odcinków, ale ta stara seria przeminięła. Dzisiaj powarca w nowej, świeżej forumule!

 • Crzszman
  Crzszman
  10 lat temu

  Haha :) Miło mi. Posiedzę jeszcze trochę, bo to pierwszy odcinek na enklawie, a założe się, że Martin mnie tu trochę podtrzyma, bo on słucha mojego podcastu i widzi... jak często pojawiają się odcinki. I takiego burdelu pewnie w enklawie nie chce. Więc będę musiał się spiąć. Ale będzie dobrze :)

 • stach
  stach
  10 lat temu

  Twoja interpretacja Pana Tadeusza jest genialna, Krzysiek. Niby prosta, a skłania do refleksji - słucham jej już ósmy raz i wciąż nasuwa mi się pytanie: co ja robię ze swoim życiem? :DDD Pytanie tylko, co ty jeszcze robisz w poczekalni...

 • stach
  stach
  10 lat temu

  kręgi z kamieni, zwłaszcza orientowane i poprawnie wymiarowane, w proporcjach - to już pewna sztuka jest.

  zwłaszcza, że ma długą tradycję kulturową, słowiańsko-celtycką na przykład - jak świątynie naszych przodków - ziemno kamienne kręgi i labirynty, służące także celom inicjacyjnym.
  tradycja inicjacyjna labiryntu-kręgu przetrwała także do teraz, znali ją budowniczowie katedr , i np. zawierali mistyczne labirynty w świątyniach chrześcijańskich.

  podsumowując - ignorancja autora nie usprawiedliwia.

  to, że czegoś nie rozumie, może równie dobrze oznaczać, że sam jest głupi =)

, żeby skomentować.