#02 - GIRLS und PANZER

Długość: 10min MP3 RSS

Drugi odcinek, gdzie odpowiadam na komentarz, wspominam o odcinku i opowiadam o jednym z dziwniejszych anime jakie ostatnio widziałem. Mam nadzieję że wypadł lepiej od premierowego odcinka :)

Arientar

Aricast to podcast Ariego, czyli mnie. Nazwa to głupio brzmiący neologizm, ale postaram się by odcinki były ciekawe i fajnie się ich słuchało :)

 • Waldek
  Waldek
  8 lat temu

  No! i pięknie ;)

 • Arientar
  Arientar
  8 lat temu

  Przez święta nie mogłem znaleźć spokojnej chwili by by przysiąść do nagrywania. No i też chciałem do tego podejsć "zbyt profesjonalnie", przez to z kilkadziesiąt razy kasowałem nagranie lub przerywałem w połowie... W końcu postanowiłem podejść do tego po luzacku i udało mi się nagrać.

 • Waldek
  Waldek
  8 lat temu

  Halo! Antonio! Gdzie jest odcinek???

 • Waldek
  Waldek
  8 lat temu

  Gdzie jest nowy odc?

 • Arientar
  Arientar
  8 lat temu

  Obiecuję tagować od teraz podcasty. Powiem szczerze - nie przyszło to do mojego głupiego łba :) Jeśli jest możliwość by podmienić jakoś pliki odcinka na otagowane, to postaram się to zrobić (w najgorszym wypadku zawsze da się chyba podmienić pliki przez FTP, jeśli dobrze myślę).

 • Martin Lechowicz
  Martin Lechowicz
  8 lat temu

  Ja z kolei nie polecam absolutnie 256kbs. Polecam 128 jeżeli masz gdzieś tam muzykę, jeżeli nie, to wystarczy 96, nawet i 80. Mniej już nie, mniej już różnica jest za duża.

  Różnica między 256kbps a 128 jest w przypadku MP3 wykrywalna dla ucha tylko na bardzo dobrym sprzęcie i tylko przy bardziej wymagających utworach i tylko jak się ma wyćwiczone ucho. Nie ma żadnego sensu publikowanie plików w internecie w 2 razy większej jakości niż potrzeba, bo za transfer się płaci, a różnicy i tak nikt nie usłyszy. Dla tego kto chce słuchać przez komórkę ta różnica przekłada się na rachunek. Nie każmy ludziom płacić za nic przez własny snobizm.

  Kto nie wierzy, że różnice są prawie żadne, niech sobie przetestuje własnym uchem: www.mp3ornot.com

  Z kolei tagi w plikach są absolutnie obowiązkowe. W poprzednim systemie bez wypełnionych tagów nie dało się w ogóle publikować audycji, tutaj jestem bardziej tolerancyjny. Ale namawiam bardzo i zdecydowanie, bo robota przy tym niewielka, a potencjalnych korzyści więcej niż się wydaje. I dla słuchacza i dla autora.

 • Arientar
  Arientar
  8 lat temu

  Jestem z Zawiercia :)
  Dzięki za dobre rady i pomoc w początkach mojego podcastowania. I cieszę się, że cię zaciekawiłem. Mam nadzieję, że utrzymam poziom i dopracuję swój warsztat w jak najkrótszym czasie :)

 • Arientar
  Arientar
  8 lat temu

  Tutaj klip o którym wspominałem w podcaście:

  https://www.youtube.com/wat...

 • Waldek
  Waldek
  8 lat temu

  Ja na przykład audycję "Co Ałtor Miał Na Myśli" czy "Salon Polityczny", "kompiluje" do 256kbs. Nie polecam 128, kiedy próbkowanie w twoim projekcie będzie gęstsze, czyli dźwięk płynniejszy.

  Ale jest ok!

  Dobra rada teraz, edytuj Tagi mp3.
  a przede wszystkim dopisuj tam autora. Podpisuj się pod tym. Ściągnąłem twoje odcinki, patrze sobie a tam nic. Ani autora, ani komentarza, ani podkładu. Dopisz, choć autora :) Ale to takie nie znaczące dla tych co na stronie słuchają... nieważne.

  Różowe czołgi? Aż chce to zobaczyć... z Nastolatkami - Chce to zobaczyć! :)

  Co do ukierunkowania podcastu, tematyki. To zostaw tak jak jest.
  Dlaczego?
  Bo np. ja się totalnie nie interesuje ani anime ani tamtejszą kulturą ani niczym takim. Ale mówisz w taki sposób, że cóż - zacząłem cię słuchać to już będę cię słuchać. Przybliżasz w ciekawy sposób, w ogóle nie ciekawe dla mnie rzeczy, a zaraz sprawdzę różowe czołgi - sukces panie dzieju.

  Z jakiego jesteś miasta?

 • Arientar
  Arientar
  8 lat temu

  Oto klip o którym mówiłem w podcaście:
  https://www.youtube.com/wat...

, żeby skomentować.