Jak znaleźć dobrą muzykę

Długość: 69min MP3 (49.5MB) RSS

W tym odcinku śmiałe tezy muzyczne wygłasza Martin, Krawiec oraz Skała. Przypominamy też próbki najpiękniejszych przebojów oraz mniej pięknych przebojów.

Starszyzna Enklawy

Co tydzień w poniedziałek prowadzący programy w Enklawie zbierają się, aby udzielać słuchaczom rad. Stąd nazwa: rada starszych. Poza radami rozmawiają na temat wolności, tworzenia, konformizmu, projektów, pomysłów i wszystkiego co jest fajne w Enklawie.

Kiedy nadający zaczyna nadawać swoją audycję, system automatycznie to wykrywa i wysyła powiadomienia mailem.

Jeżeli zapisałeś się i wybrałeś powiadomienie jednorazowe, twój mail zostanie automatycznie usunięty z bazy danych po wysłaniu maila. W każdym mailu razem z powiadomieniem przychodzi link dezaktywacyjny. Kiedy ci się program znudzi, kliknij tylko w link i powiadomienia się skończą.

Jeżeli podajesz swój mail po raz pierwszy, dostaniesz najpierw mail z prośbą o potwierdzenie, że to ty wypełniłeś ten formularz a nie jakiś głupi automat. Chodzi o to, żeby nikt nie dostawał przypadkiem maili, których nie chciał dostawać.

System powiadomień to nie jest serwis newsletterowy! Nie dostaniesz nigdy nic innego niż tylko powiadomienie. Żadne twoje dane nie zostają zapamiętywane i jeżeli nie korzystasz z powiadomień twój mail się usunie. Jeżeli chcesz dostawać newsletter albo inne powiadomienia, znajdziesz to wszystko w ustawieniach konta.

Aha, i powiadomienie dotyczy tylko tego programu, do którego się zapisałeś. Więc jeżeli chcesz dostać powiadomienia o innych audycjach, musisz się zapisać oddzielnie.

Ten system napisałem ja osobiście i działa w całości na moim serwerze, więc możesz być pewny, że żadna zewnętrzna firma niczego nie podgląda, nie podsłuchuje i nie czyta.

Martin Lechowicz

Nie przegap audycji!

Ta audycja jest na żywo. Zostaw swój mail, a automat przyśle ci powiadomienie kiedy prowadzący zacznie nadawać na żywo.

więcej informacji...
  • Stefan
    Stefan
    9 lat temu

    Chciałbym dodać, że twierdzenie jakoby się nic ciekawego w muzyce nie działo i tylko dawniej potrafili tworzyć jest wg mnie całkowicie bezzasadne i wynika wyłącznie z lenistwa w przeszukiwaniu ogromnych zasobów muzyki współczesnej. Skoro wg Szkoły Tworzenia jakieś 10% tego co powstaje jest dobre, a teraz mamy ludzi, no więc i twórców wielokrotnie więcej to logicznym jest, że te cuda dziś powstają, tylko dostęp do nich jest utrudniony, właśnie przez tak bogate zasoby muzyczne.

    Postawmy sprawę jasno. Powinniśmy narzekać na trudności w znajdowaniu tego co nam się spodoba. Jak tak ktos powie to nawet się nie czepnę, bo to będzie prawdą.

  • macbury
    macbury
    9 lat temu

    Ja polecam https://soundcloud.com/sear...

  • Stefan
    Stefan
    9 lat temu

    Było chwile o zespole Kat i trzeba przyznać, że udał im się jeden utwór.
    Melodia i tekst są bardzo dobrze dobrane.

    https://www.youtube.com/wat...

  • Stefan
    Stefan
    9 lat temu

    Stefan poleca na gorące dni: https://www.youtube.com/wat...

  • msciwoj
    msciwoj
    9 lat temu

    Muzyka tworzona w Polsce była do pewnego momentu dobra, potem coś się stało i była niedobra, ale na szczęście od niedawna zaczęły się pojawiać bardzo dobre zespoły, zarówno w tak zwanym głównym nurcie, jak i na jego obrzeżach.
    Audycja nosi tytuł "Jak znaleźć dobrą muzykę". Moja główna rada: sprawdźcie serwis streamingowy Wimp. Pewnie wielu słyszało o Spotify - Wimp działa tak samo, ale więcej tam dobrej, polskiej muzyki oraz łatwiej odkryć coś nowego, dzięki niestandardowym playlistom przygotowywanym przez pracowników serwisu. Działa to tak, że płacisz 20 zł na miesiąc i możesz słuchać i pobierać wszystko, co tam jest za darmo. Wszystko legalnie, nie tak jak jakieś torrenty czy chomikuj. Twórcy i wytwórnie dostają swoje.
    Trochę konkretów.
    Odkryciem ostatniego roku są bez wątpienia The Dumplings - dwójka licealistów z Zabrza. Tworzą rodzaj nowoczesnego electro-popu - niezwykle ciekawe, ale nie męczące kompozycje, których dobrze się słucha. Jeśli chcecie posłuchać, polecam wersje z płyty - są lepsze od wcześniejszych, a w szczególności "Słodko-słony cios", "Nie słucham" i "Waiting for the Summer". Są dostępne w serwisie Wimp.
    Co do innych bardziej popowych wykonawców, to z ostatnich paru lat mogę polecić np. Melę Koteluk, Czesława Mozila, Marcelinę, Julię Marcell, Piotra Roguckiego, Monikę Brodkę (po metamorfozie, czyli ostatnie dwie płyty).

    Jeśli chodzi o trochę ostrzejsze granie, to moim ulubionym zespołem ostatnich lat jest Luxtorpeda. Niektórzy powiedzą, że ich teksty są pretensjonalne - ja jednak uważam, że są dobre, choć z pewnością nie lekkie i przyjemne. Można się trochę nad nimi zastanowić. Moi ulubieńcy to "Pusta studnia", "Wilki dwa", "JUZUTNUKU" oraz "7 razy".
    Dla miłośników czegoś bardziej z jajem - zdecydowanie Doktor Misio - rockowy zespół z interesującymi tekstami. Uwielbiam "Dziewczyny" - "bo nawet ładne dziewczyny chcą tylko wyjść za mąż, więc ja też wychodzę i idę do domu", polecam też "Mr chuj".

    Co do innych troszkę ostrzejszych brzmień, zdecydowanie Lipali (i "Jeżozwierz" oraz "Popioły") -kolejny dobry polski zespół. I moim zdaniem Coma dalej trzyma poziom.

    Dla miłośników nowoczesnego bluesa - Natalia Sikora - choć to jest bardzo specyficzna muzyka.

    Jeśli chodzi o muzykę zagraniczną, polecam (już hurtem) Haim, Sistrionix, Paramore, Imagine Dragons, The Foals, The Invalids. Oraz ogółem polecam przeszukać playlisty Wimpa.

    Ja znawcą nie jestem, ot, podzieliłem się tym, czego sam słucham.

  • Martin Lechowicz
    Martin Lechowicz
    9 lat temu

    Tak? Też czytasz książki wyłącznie na Kindle, jeździsz rowerem elektrycznym i rozliczasz się z ludźmi przez bitcoin?

    Heh, pokaż mi tu kogoś kto używa nowoczesnych technologii więcej niż ja...

  • sprae
    sprae
    9 lat temu

    Myślałem, że mam początki hipsteryzmu. Lecz przy martinie jestem piewcą nowoczesności.

, żeby skomentować.