Fiona
Motto, którym staram się kierować w życiu to: „Jeżeli w naturze występuje jakaś choroba to natura ma na to lekarstwo” oraz „Niech pożywienie będzie lekarstwem a lekarstwo pożywieniem”.
Mam nadzieję, że jakość mojego przekazu nie wpłynie na Wasz stosunek do ziół i szeroko pojętej natury. Tak jak mylili się inżynierowie po skonstruowaniu maszyny parowej, że ludzkość już sięgnęła szczytu i nic mądrzejszego nie wymyśli tak i ja mogę się mylić. Dlatego zanim cokolwiek użyjesz pod wpływem mojego podcastu sprawdź na własna rękę. Do tego właśnie chce sprowokować słuchających – do poszukiwań. Może ktoś zacznie od hasła ile minut parzyć rumianek a wyląduje na stronie gdzie znajdzie odpowiedź na od lat dręczące go dolegliwości. I o to właśnie chodzi. Pamiętaj, że to Ty i tylko Ty jestes właścicielem własnego zdrowia.
Jeżeli nie wierzysz, że chwasty mogą być skuteczniejsze od małej białej pigułki to posłuchaj przynajmniej z ciekawości jak niesamowita jest natura, której jesteśmy częścią.
Kilka przepisów, zdjęć i porad podawanych w podcastach znajdziesz na moim blogu http://agakrok.blogspot.com/
Agnieszka
9 lat temuO proszę, czyli można produkować zdrowe słodycze :). Co do hodowania ziół w domu to bez problemu udaje się rzeżucha, szczypiorek i są takie parapetowe odmiany sałaty, kolega kupował w UK. Melisa, tymianek, rozmaryn, oregano, szałwia, mięta też jak najbardziej do uprawy doniczkowej. Można zakupić gotowe sadzonki w sklepie i przesadzic do większej doniczki z porzadną ziemią. Jeśli to możliwe wystawić na balkon albo otwierać okno aby na rośliny padały promienie słoneczne tak bezpośrednio. Nawóz z dżdżownic i nie nadążysz zjadać, będą rosły jak szalone, wtedy warto robić ziołomiody, nalewki albo suszyć w ciemności. Pozdrawiam.
stach
9 lat temuLukrecja pyyycha. W Szwecji jej pełno. Mają tam takie "słodycze" na słono z nią właśnie. Kupuję też jak jestem na Słowacji, bo tam mają.
Proszę wiosennie o kilka słów w odcinku jak hodować zioła w domu na oknie.
Agnieszka
9 lat temuWłaśnie zastanawiam się i zbieram opinie czy te szczegóły są ludziom potrzebne czy raczej je pominąć...
ps. mielony korzeń lukrecji jest łatwo dostępny i tani.
Agnieszka
9 lat temuMiło mi że się podobało. Wezmę pod uwagę pigwę i kardamon - są bardzo wartościowe o szerokim spektrum działania, bezpieczne w stosowaniu, przyjemny smak i aromat i co najważniejsze bogactwo składników odżywczych łatwo przyswajalnych dla człowieka a na sezon grypowy to strzał w 10 a raczej w wirusy. Kardamon na co dzień używać do kawy a pigwa zamiast cytryny do herbaty. Polecam nalewkę z pigwy z dodatkiem kardamonu może być - w necie mnóstwo przepisów a alkohol jest jednym z najlepszych ekstrahentów i konserwantów.
Martin Lechowicz
9 lat temuDzięki za cynk z lukrecją!
Nie wiedziałem o tym. Wypróbuję jak tylko dorwę.
Fajna ta audycja, tylko jak dla mnie za dużo informacji na raz. Nie nadążam. Trudno się skupić, zwłaszcza przy tych medycznych technicznych fragmentach.
fistachu
9 lat temuBardzo ciekawa audycja. Czy będzie w niedługiej przyszłości coś o pigwie i/lub kardamonie? mam tego dość sporo a nie wiem jak w pełni wykorzystać zalety tych roślinek.
Agnieszka
9 lat temutanx, może i treść się spodoba, chociaż jak ktoś nie jest tematem zainteresowany to będzie się nudził. To się ma albo się nie ma.
Agnieszka
9 lat temuTaki mam zamiar. Przepisy, źródła i ważniejsze informacje wstawiać na bloga w poście o podcaście. No i chyba powinnam powiedzieć o tym w podcaście i podać adres pod którym można znaleźć przepisy... dzięki za uwagi.
McMaciek
9 lat temuświetny podcast, przyjemnie się słucha, a na dodatek jest pożyteczny :)
Kasia
9 lat temuJak dla mnie to na początku lepiej ze temat niecodzienny bo tworzy nowa jakość w Internecie. No i jak pasja to już nie ma co się zastanawiać tylko trzeba głosić i zarażać innych ;) mi się szczególnie ten temat podoba bo kilka lat temu tez miałam taką małą ziołowa zajawke, nawet kupilam ze dwie książeczki by cos wiecej o tym poczytac ale.. to chyba nie byly dobre książeczki, bo mnie zniechęciły sposobem przedstawienia tematu - opisy ludzkich dolegliwości i do tego załączone przepisy na napary i inne takie. A jak ja czytam o chorobach to mi od razu jest słabo...
Martin Lechowicz
9 lat temuJeszcze nie włączyłem, ale opis mi się podoba!
Agnieszka
9 lat temuJest też i 3-ci odcinek a w czwartym niespodzianka :). Mam gościa - taki mini wywiad, ale to jeszcze nie opublikowane. Uczę się, poznaje,
rozeznaje podcastowanie...Gdyby nie chłopcy z Podstacji to by go pewnie
wcale nie było:> Temat niecodzienny jak na podcast, ale to moja pasja
może w końcu uda mi się to przekazać w sposób ciekawy dla słuchacza do
tego stopnia, że schyli się po mniszek a zioła nie będą się kojarzyły
jedynie z ... marihuaną :P
Kasia
9 lat temuo, fajnie że jesteś i u nas :) słuchałam pierwszych dwóch podcastów na Podstacji. Bardzo ciekawy o melisie, polecam.